Zakup Lexusa NX 350h

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu NX
Emes
Lex user
Posty: 134
Rejestracja: 27 maja 2022, o 19:21
Model Lexusa: ?
Skąd:: Slask
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: Emes »

Ja potwierdze NX
Odbiory wrzesień / październik ... Niezależnie od wersji.

Dołączam do grona tych którzy zamówili.
Aż się zarejestrowałem by dołączyć i czekać z wami.

Ja kupuję w salonie Kraków Zakopiańska.
Początki dość stresujące bo kto chce tyle czekać.

Ale pro-klienckim podejściem przekonani sam nie wierzę że chce tyle czekać ale cena i warunki mnie przekonały.

Sprawdziłem sporo salonow, na południu i centrum. Może to brzmi jak reklama ale zasłużyli a w szczególności p.Mateusz.

Więc czekam...

Na przeczekanie być może wezmę malutkiego UXa - ten odświeżony rocznik modelowy 2023.
Do 'pomykania" po mieście.

Będę żałował czy będzie ok?
Ostatnio zmieniony 27 maja 2022, o 21:45 przez Emes, łącznie zmieniany 1 raz.
Klaudiusz
Lex Master
Posty: 1352
Rejestracja: 29 gru 2021, o 23:07
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: Klaudiusz »

Bierz RXa :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Emes
Lex user
Posty: 134
Rejestracja: 27 maja 2022, o 19:21
Model Lexusa: ?
Skąd:: Slask
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: Emes »

RX jest jak autobus kurczę :-)

Zakładam max wielkość NX...
Do pracy i po malucha do szkoły...
NEONX
Lex user
Posty: 248
Rejestracja: 8 gru 2021, o 00:44
Model Lexusa: NX
Skąd:: Wawa
Kontakt:

Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: NEONX »

Prezes Toyota Central Europe

"Nowy Lexus padł ofiarą ogromnej popularności. Trzeba czekać na niego ponad rok. Nie możemy posiłkować się podzespołami z innych modeli bo jest wyposażony w zupełnie nowe systemy."

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka
lesiu005
Lex user
Posty: 39
Rejestracja: 13 sty 2022, o 23:30
Model Lexusa: NX
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: lesiu005 »

Nie wiem jak wy, ale ja uważam, że to nie jest powód dla którego powinni przesuwać stare zamówienia.
Duża popularność -> nowe zamówienia mają długi termin.

Oczywiście rozumiem, że mogą być opóźnienia związane z problemami produkcyjnymi, ale wg mnie dziwna jest sytuacja, że zamawiając koniec listopada, czas oczekiwania na auto było 7 miesięcy, a po upływie 6 miesięcy od zamówienia termin to kolejne 7-8 miesięcy w przód (jeszcze urósł...)
pss
Lex Driver
Posty: 516
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: pss »

Przeczuwam, że nowy RX który jutro będzie pokazany szybciej zjedzie do salonu niż te NXy i ktoś dał mocno dupy ; )
Łączkowski
Lex user
Posty: 124
Rejestracja: 5 kwie 2022, o 14:14
Model Lexusa: NX
Skąd:: WARSZAWA
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: Łączkowski »

pss pisze:Przeczuwam, że nowy RX który jutro będzie pokazany szybciej zjedzie do salonu niż te NXy i ktoś dał mocno dupy ; )
To nowy RX będzie miał podzespoły szybciej dostępne niż NX? Na jakiej zasadzie chcieliby je szybciej załatwić aniżeli NXowe dla czekający już od prawie roku klientów?
pss
Lex Driver
Posty: 516
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: pss »

Łączkowski pisze:
pss pisze:Przeczuwam, że nowy RX który jutro będzie pokazany szybciej zjedzie do salonu niż te NXy i ktoś dał mocno dupy ; )
To nowy RX będzie miał podzespoły szybciej dostępne niż NX? Na jakiej zasadzie chcieliby je szybciej załatwić aniżeli NXowe dla czekający już od prawie roku klientów?
a kto powiedział, że ma te same podzespoły '?
Valigora1
Lex user
Posty: 64
Rejestracja: 2 gru 2021, o 12:33
Model Lexusa: Elegance
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: Valigora1 »

Trzeba wypatrywac pozytywnych sygnałów:

"Faktycznie jeszcze na początku roku powszechna była opinia, że do końca czerwca uda się udrożnić produkcję. Teraz jednak nikt już nie pokusi się o takie zapewnienia. Samochodów nadal brakuje. Wciąż są pojazdy, które mogą przyjechać w normalnym terminie w ciągu dwóch miesięcy, a niekiedy produkcja może trwać nawet rok – przyznaje Paweł Tuzinek, prezes Związku Dealerów Samochodów.

Teraz producenci i firmy leasingowe dostrzegają światło w tunelu, choć ostrożnie prognozują zmiany. – Widzimy realne szanse na stopniowe zwiększanie produkcji w okresie powakacyjnym. Termin realizacji oczywiście będzie uzależniony od ilości produkcji, ale również od bieżącego wpływu zamówień. Wierzymy, że sytuacja, szczególnie w czwartym kwartale, ulegnie znaczącej poprawie, a termin oczekiwania na samochody ulegnie skróceniu – mówi Dariusz Brodnicki, Dyrektor Departamentu Marketingu i Brand
Managementu w Volkswagen Financial Services.

Również zdaniem dealerów pojazdy w magazynach mogą pojawić się dopiero pod koniec roku. – Wtedy spodziewamy się, że faktycznie wystąpi nadwyżka aut, do której przyzwyczailiśmy się przed pandemią. Złoży się na nią jednak nie tylko udrożnienie dostaw, ale także spadek popytu. Można przypuszczać, że rosnące stopy procentowe będą zniechęcać do zakupów. A spadek popytu będzie musiał oznaczać stabilizację cen – ocenia prezes ZDS. Obecnie, jak wylicza firma Carsmile, w praktyce ceny samochodów wzrosły o 24 proc.".

Całość pod tym linkiem:
https://businessinsider.com.pl/motoryza ... ka/94lybpk

Dodatkowo spada liczba zakażeń w Chinach (w Poniedzialek bylo tylko 34 chorych) i znoszą lockdown w Szanghaju od 1 czerwca 2020 r. przez co ruszają fabryki (pewnie półprzewodników i czipów też).

Z powodu lockdownu w Chinach Toyota informowala w dniu 27 maja 2022 r. :
"Due to the impact of the lockdown in Shanghai, we have further decided to suspend operations at some of our domestic plants for the week of June 6 (Monday)."

Link: https://global.toyota/en/newsroom/corpo ... 88014.html

Jakkolwiek liczba dni przestojów maj/czerwiec wzrastala, to licze że z chwilą uruchomienia produkcji w Chinach i wznowienia dostaw liczba dni przestojów zmniejszy się a być może po wakacjach produkcja będzie mogła przyspieszyć (musi uplynac jakis czas pomiedzy wyprodukowaniem a dostawa elektroniki do Japonii). Oczywiscie dalej nie wiadomo co z pandemią oraz wojną na Ukrainie.....nie mniej chyab juz wszyscy co zamówieli w sierpniu mają info o rozpoczęciu produkcji samochodu i w tej chwili produkuja samochody zamówione we wrzesniu.
vki
Lex user
Posty: 120
Rejestracja: 28 lis 2021, o 21:28
Model Lexusa: NX 350h
Skąd:: Legnica
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: vki »

Umowa z połowy listopada - termin odbioru koniec czerwca.
Pierwsza zmiana terminu (w kwietniu) - na październik.
Czy wam zmieniali już drugi raz termin odbioru. Pytam bo handlowiec z salonu nie jest wylewny.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus NX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości