Zakup Lexusa NX 350h

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu NX
ODPOWIEDZ
Esdipio
Lex user
Posty: 219
Rejestracja: 8 wrz 2021, o 16:57
Model Lexusa: NX
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: Esdipio »

SnakeDoctor pisze:Czy na tych pokazach przedpremierowych można się w ogóle było tym nowym NXem przejechać?
Nie, niestety nie. To był typowy pokaz statyczny z wnetrzem ale tez podobno nie w pełni funkcjonalnym. Pierwsze egzemplarze do jazd testowych miały byc w grudniu ale moj sprzedawca powiedział ze beda pod koniec stycznia wraz z pierwszymi pojazdami dla klientow.
OPM
Lex user
Posty: 63
Rejestracja: 18 paź 2021, o 11:37
Model Lexusa: LS 430
Skąd:: Tomaszów Lubelski
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: OPM »

Coś z tą niepełną funkcjonalnością musiało być na rzeczy bo jak odpaliłem Levinsona to był dramat. Nie grał słabo tylko wcale nie grał. Do equalizera się nie dokopałem bo za szybą miałem już cztery zniecierpliwione starsze obcasy ale to nie wiem wszystko na zero musiało być ustawione i subwoofer wyłączony chyba.

Na youtube na caroserii niedawno wrzucili test NX450h. Pomijając stronniczość dla Toyoty to autko fajne robi wrażenie, chociaż dalej nie rozumiem dopłaty 50tyś względem 350h.
Valigora1
Lex user
Posty: 64
Rejestracja: 2 gru 2021, o 12:33
Model Lexusa: Elegance
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: Valigora1 »

Witam,

Mam duży dylemat przed zakupem samochodu co lepiej wybrać w podobnej cenie Hyundai Tucson FWD HEV 230 KM wersja najwyzsza Platinum plus pakiet Leather plus pakiet Safety czy Lexus NX350h Elegance plus pakiet Comfort + Free (Lexus jest droższy o 5 tys). Troche lepiej jest wyposazony Tucson ma m.in kamere 360, bsm, pelna skore i regulacje elektryczna fotela. W testach na necie wygrywał Tucson ale był porównywany do NX I generacji. Lexus gwarantuje cene w Tucsonie kraza plotki o dopłatach rzędu 5 tys. Ciekawi mnie kwestia ew. napraw pogwarancyjnych (ponoc oryginalnych czesci poza aso jest mało) z tym ze zamierzam miec go max 5 lat, przegladow (ktos pisal 1300 zł. maly przeglad i 2600 zł duzy przeglad) i ubezpieczenia (w salonie mowili 3%). Ponadto zastanawiam sie czy do lakieru black dokupic opcję metalik czy widzieliscie czym roznia sie wizualnie te dwa kolory, czy zwykly czarny sie blyszczy ? No i pytanie o mniejszy ekran nawigacji, czy ma ktos zdjęcie lub film jak wyg;ada caly kokpit w wersji elegance z pakietem Comfort ?

Cchciałem jeszcze dopowiedzieć, że Na wszelki wypadek 30.11.2021 r. przyjąłem ofertę Lexusa.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 8 gru 2021, o 14:07 przez Valigora1, łącznie zmieniany 2 razy.
Esdipio
Lex user
Posty: 219
Rejestracja: 8 wrz 2021, o 16:57
Model Lexusa: NX
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: Esdipio »

Valigora1 pisze:Witam,

Mam duży dylemat przed zakupem samochodu co lepiej wybrać w podobnej cenie Hyundai Tucson FWD HEV 230 KM wersja najwyzsza Platinum plus pakiet Leather plus pakiet Safety czy Lexus NX350h Elegance plus pakiet Comfort + Free (Lexus jest droższy o 5 tys). Troche lepiej jest wyposazony Tucson ma m.in kamere 360, bsm, pelna skore i regulacje elektryczna fotela. W testach na necie wygrywał Tucson ale był porównywany do NX I generacji. Lexus gwarantuje cene w Tucsonie kraza plotki o dopłatach rzędu 5 tys. Ciekawi mnie kwestia ew. napraw pogwarancyjnych (ponoc oryginalnych czesci poza aso jest mało) z tym ze zamierzam miec go max 5 lat, przegladow (ktos pisal 1300 zł. maly przeglad i 2600 zł duzy przeglad) i ubezpieczenia (w salonie mowili 3%). Ponadto zastanawiam sie czy do lakieru black dokupic opcję metalik czy widzieliscie czym roznia sie wizualnie te dwa kolory, czy zwykly czarny sie blyszczy ? No i pytanie o mniejszy ekran nawigacji, czy ma ktos zdjęcie lub film jak wyg;ada caly kokpit w wersji elegance z pakietem Comfort ?

Pozdrawiam
Czesc.
Nie wiem czy ci pomoge ale zobacz ten filmik z linku, ekran małej nawigacji jest pokazany od 04:24. https://youtu.be/_Wty1qYJ2zY
Co do wyboru Tuscon vs NX i rożnicy 5 tys zl to bezwzglednie brałbym NX. Wez tez pod uwage wartosc rezydualna po 5 latach. Chyba wszyscy sie zgodza ze NX bedzie lepiej trzymał wartosc. Pozatym uwazam ze Toyota/Lexus sa expertami w hybrydach. Ale to moje subiektywne zdanie.
Przeglady w Lexusie NX beda co rok. Ja mam info ze co koszty przegladu to 1300 zl i 1800 zl naprzemiennie. Oczywiscie pisze stan na 2021 bo przy inflacji siegajacej 8% te ceny napewno zmienia sie.
Valigora1
Lex user
Posty: 64
Rejestracja: 2 gru 2021, o 12:33
Model Lexusa: Elegance
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: Valigora1 »

Hej,

Dzięki za linka wyświetlacza, ciekawe jak wygląda całość kokpitu. Też myślałem o tej wyższej wartości Lexusa po kilku latach, z reszta lepiej mieć na sprzedaż najtańsza wersję w lexusie niż najdroższa w tucsonie bo przy odsprzedaży ciężko uzyskać dobra cenę za wyższa wersję wyposazenia i trzeba równać w dół chyba że się czymś mocno wyróżnia na plus. Poza tym w przyszłości przy odsprzedaży będzie mało samochodów z naszego rocznika. Ciężko też się kupuje samochód jak nie można go obejrzeć a tym bardziej przejechać się. Przy czym pewnie jak minie przedsprzedaz to w styczniu podniosą ceny. Miałem kupować rav4 hybrydę zwykła ale jak się nią przejechałem to podziękowałem bo mała dynamika słabo się zbierała a Tucson był bardziej zwawy i lepiej wyposażony za tą sama cenę.
wawa69
Lex user
Posty: 63
Rejestracja: 6 lis 2021, o 08:46
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: wawa69 »

Czy system multimedialny w Lexusie ma pamięć.Chodzi mi o to,że czasem jeżdżę bez telefonu i chciałbym słuchać Spotify z pobranych playlist ofline.Czy można takie playlisty zapisać w pamięci samochodu i słuchać jak zwykłego radia?
heretyk
Lex user
Posty: 66
Rejestracja: 6 sie 2021, o 12:42
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: heretyk »

Esdipio pisze:
DaroDad pisze:Pięknie się tu chwalicie wysokościami rabatów ja poczekam jak odbierzecie i wtedy pochwalcie się cenami ... bo znając życie nie wierzę, że przy takiej inflacji i cenach walut utrzymają te ceny. Jeśli jednak będziecie wygranymi.
Ja niestety lub stety bo już odebrany ale kupiłem stary model 2 tygodnie temu, nie wierzyłem w zapewnienia może jestem słabej wiary, cena jako pierwszego lexa w rodzinie nie była zbyt korzystna ... ale jak na razie jestem prawie zadowolony.
100% że nie zmienia ceny. Sprzedawca wyraznie to podkreslil. Wyobrażasz sobie jaki wpływ wizerunkowy miałoby takie postepowanie na marke Lexus? A powiedz mi w ktorej marce podniesli ceny jesli masz juz złozone i przyklepane zamowienie? Pozatym w Lexusie wplacasz zaliczke a nie zadatek, w kazdym momencie mozesz zrezygnowac bez podania przyczyny. Mam tez zamowiona skode i czekam juz prawie rok i nie ma mowy o zmianie ceny.
Nie chce jakoś siać zamętu, ale mnie sprzedawca mocno odciągał od zakupu mówiąc o możliwej zmianie ceny ze względu na aktualnie obniżona akcyzę. Ja w zamówieniu mam taki głupi zapis, że przy zmianie podatków i akcyzy cena może ulec zmiane. Dodatkowo normalnie zgodziłbym się w 100% z przedmówca, że ceny nie zostaną zmienione ze względu na brand, ale teraz w tych dziwnych czasach uwierzę we wszystko. Kolega kupował s5 dostał z jednym kluczykiem, drugi dostanie za pół roku:) BMW zmienia konfigurację w serii X i proponuje 500 Euro zwrotu za brak touch display w nawigacjach itd. a to też marki które dbały o wizerunek. Absolutnie nie chcę nikogo straszyć, ale biznes is biznes i ja dopuszczam myśl że będa problemy z tymi samochodami w przyszłym roku. Czemu sprzedawać samochód z rabatem 30% jak przy cenie wyższej jest kolejka chętnych?
Tomek-G-dz
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 7 lis 2021, o 21:50
Model Lexusa: NX350h Prestige
Skąd:: Grudziądz
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: Tomek-G-dz »

Valigora1 pisze:Hej,

Dzięki za linka wyświetlacza, ciekawe jak wygląda całość kokpitu. Też myślałem o tej wyższej wartości Lexusa po kilku latach, z reszta lepiej mieć na sprzedaż najtańsza wersję w lexusie niż najdroższa w tucsonie bo przy odsprzedaży ciężko uzyskać dobra cenę za wyższa wersję wyposazenia i trzeba równać w dół chyba że się czymś mocno wyróżnia na plus. Poza tym w przyszłości przy odsprzedaży będzie mało samochodów z naszego rocznika. Ciężko też się kupuje samochód jak nie można go obejrzeć a tym bardziej przejechać się. Przy czym pewnie jak minie przedsprzedaz to w styczniu podniosą ceny. Miałem kupować rav4 hybrydę zwykła ale jak się nią przejechałem to podziękowałem bo mała dynamika słabo się zbierała a Tucson był bardziej zwawy i lepiej wyposażony za tą sama cenę.
Nawiązując do wyświetlacza też się zastanawiałem, jak zamawiałem nie było go nigdzie, jedynie co znalazłem to na youtube , dodatkowo podeślę zdjęcia z config z strony Lexus USA z środka i zewn. Ogólnie do zakupu auta podszedłem na chłodno, cena nie przekraczalna 200 tyś. zł, i się udało wersja Prestige z kolorem metalicznym. Dodatkowo sprawdziłem nagłośnienie jest takie same przy ekranie 9,8 cala jak przy 14 calowym tu też podeślę fotkę. Panowie nie ma co żałować 9,8 też jest ok nawet uważam że wygląda delikatniej. Zdjęcie z configu to moje auto wraz z wnętrzem oraz kolor auta na zewnątrz.

https://drive.google.com/file/d/1kAhrDH ... sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1jJI9Ah ... sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/170CVSy ... sp=sharing
Ostatnio zmieniony 2 gru 2021, o 22:32 przez Tomek-G-dz, łącznie zmieniany 1 raz.
Valigora1
Lex user
Posty: 64
Rejestracja: 2 gru 2021, o 12:33
Model Lexusa: Elegance
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: Valigora1 »

Hej, Dzięki za foto kokpitu ten wyświetlacz 9 cali patrząc na całość kokpitu jest dla mnie ok. Właśnie takiego foto szukałem. Dzisiaj byłem w salonie obejrzeć chociaż nx pierwszej generacji ale wnętrze zwlaszcza kokpitu sporo się różni. Czekam do 11.12.21 aby obejrzeć na żywo nowego nx.
Farmax
Lex user
Posty: 128
Rejestracja: 30 lis 2021, o 15:18
Model Lexusa: NX
Skąd:: STW
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: Farmax »

Jest konfigurator na polskiej stronie Lexusa i można większość zobaczyć po konfiguracji.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus NX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Aditren i 2 gości