Używany Lexus UX

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu UX
mefiu
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 4 wrz 2022, o 17:20
Model Lexusa: ux
Skąd:: Śląsk
Kontakt:

Używany Lexus UX

Post autor: mefiu »

Witam,
Jestem w trakcie poszukiwania używanego lexusa ux,
Gdyby ktoś chciał pomóc/doradzić to będę bardzo wdzięczny.
Przeglądam ogłoszenia codziennie, ale jakiś dużych ruchów nie ma,
Z tego co wisi w ogłoszeniach znalazłem dwa, które mnie zainteresowały,
https://uzywane.lexus-polska.pl/oferta/lexus-ux/120128
https://uzywane.lexus-polska.pl/oferta/lexus-ux/121246
Dwa w dosyć dobrym wyposażeniu, jeden to hybryda ale starszy z większym przebiegiem, drugi nowszy z mniejszym przebiegiem. Z tego co widzę, ogłoszenia pojawiły się jakiś czas temu i nie sprzedają się, zastanawiam się dlaczego ? Ceny nieadekwatne do stanu/wieku samochodów ?
Generalnie jestem otwarty na propozycje gdyby pokazała się jakaś ciekawa oferta.
Awatar użytkownika
MateoM
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 5 sty 2016, o 10:49
Model Lexusa: GS450H
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Używany Lexus UX

Post autor: MateoM »

Chyba jeszcze za młode auto na wysyp używek, do tego nie widzę tego tyle co NXow. Jedna sugestia, czy wiesz ze tak naprawdę kupujesz hatchbacka z dokładkami? Ja się tak nabrałem z Mercedesem GLA pierwszej generacji, stwierdziłem że kupie suva i wydawał mi się nim przez pierwsze kilka miesięcy, potem entuzjazm opadł bo to defacto ciasne małe auto, UX jest podobnych gabarytow a bagażnik w hybrydzie to chyba niewiele mniejszy miałem w Smarcie :) Faje to auto tylko trochę mi nie pasuje ze udaje coś i można się nabrać.
mefiu
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 4 wrz 2022, o 17:20
Model Lexusa: ux
Skąd:: Śląsk
Kontakt:

Re: Używany Lexus UX

Post autor: mefiu »

Gabaryty samochodu mi odpowiadają, generalnie na co dzień będę nim jeździł sam po małym mieście. Robię rocznie 10k, nie mam dzieci więc myślę, że będzie ok.
Ogłoszenie hybrydy, którą wkleiłem w poprzednim poście - zakup możliwy tylko przez finasowanie Kinto One.
Drugie ogłoszenie , przytarty zderzak i pewnie też tylko finansowanie Kinto - dlatego te ogłoszenia wiszą.
Kinto one dla konsumenta to chyba w ogóle nie opłacalne, jak dobrze rozumiem to taki wynajem płacisz opłatę wstępną + ratę miesięczną po czym oddajesz auto. Czyli opłata wstępna 30k + 1k miesięcznie wiec w 3 lata koszt 60 k , chyba tyle te samochody nie tracą na wartości ? :)
No nic szukam dalej, może coś trafię.
Budzyn
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 25 gru 2021, o 09:53
Model Lexusa: UX
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Używany Lexus UX

Post autor: Budzyn »

Hej,
Posiadam od stycznia UX200 w wersji prestige.
Jeżeli masz jakieś pytania, to śmiało pisz.
Ogólnie, tak jak MateoM napisał, jest to dość mały samochód w środku, choć z zewnątrz tak nie wygląda. Bagażnik jest ok na wyjazd weekendowy dla dwóch osób.
mefiu
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 4 wrz 2022, o 17:20
Model Lexusa: ux
Skąd:: Śląsk
Kontakt:

Re: Używany Lexus UX

Post autor: mefiu »

Hej
Kupiłeś pewnie nowe ? I jak wrażenia, kupiłbyś jeszcze raz po tych 9 miesiącach ? Wybrałeś benzynę ze względu na brak dostępności hybrydy czy po prostu nie chciałeś hybrydy ?
Przy moich przebiegach też skupiam się na szukaniu benzyny, chociaż jak trafi się hybryda to rozważę.
Budzyn
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 25 gru 2021, o 09:53
Model Lexusa: UX
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Używany Lexus UX

Post autor: Budzyn »

mefiu pisze:Hej
Kupiłeś pewnie nowe ? I jak wrażenia, kupiłbyś jeszcze raz po tych 9 miesiącach ? Wybrałeś benzynę ze względu na brak dostępności hybrydy czy po prostu nie chciałeś hybrydy ?
Przy moich przebiegach też skupiam się na szukaniu benzyny, chociaż jak trafi się hybryda to rozważę.

Wziąłem go w leasing, samochód był używany z przebiegiem około 23 tys. km. Głównie wynikło to z tego, że chciałem mieć go od razu, a nie za "pół roku" oraz musiałem zamknąć formalności przed nowym rokiem, a był to już okres przedświąteczny. Zastanawiałem się również nad kią xceed, ale nie znalazłem odpowiadającego mi wyposażenia. Mój UX to był trochę taki wybór z braku wyboru. Jeżeli byłaby dostępna hybryda w podobnym wyposażeniu w tamtym momencie pewnie mocno bym się nad nią zastanowił.
Jeszcze słowem wstępu, aby moja opinia została dobrze odebrana - z natury nie mam potrzeby szpanować samochodem, a samochód ma spełniać swoją funkcję - bezpiecznie i komfortowo przetransportować mnie z miejsca A do miejsca B, nie myśląc przy tym, że będę musiał za chwilę wezwać lawetę. Samochodem zrobiłem 15 tys km, ze średnim spalaniem w okolicach 8l/100km w proporcjach miasto/trasa - 50/50, i do tej pory bez niespodzianek. Odnośnie kosztów serwisu - za serwis przy 30 tys. zapłaciłem około 1900zl. Ogólnie jeżeli nie jesteś "narwanym" kierowcą, to bardzo przyjemny samochód, który ma kilka swoich wad. Ale najpierw krótko o plusach. Jestem bardzo zadowolony z systemów wspomagających jazdę oraz świateł adaptacyjnych LED. Samochód do jazdy po mieście, czy drogami krajowymi jest dość przyjemny, zawieszenie dobrze wybiera nierówności. - jest w miarę cicho, nie słychać silnika, skrzynia potrafi trochę zawyć przy dynamicznym przyśpieszaniu, jednak nie jest to aż tak wielkim problemem jak niektórzy to opisują. Fizyczne przyciski od sterowania klimatyzacją również na plus oraz sterowanie radiem przyciskami przy podłokietniku.
Na minus -
Fabryczne opony runflat na których stał samochód do najcichszych nie należą. Przy prędkości autostradowej robi się już dość głośno, w głównej mierze przez hałas z nadkoli. Dobrze jest sprawdzić co się dostaje.
System multimedialny jest dość prehistoryczny, i nie wszystkim może pasować obsługa touchpadem, dostęp do niektórych ustawień jest dość ciężki.
Brak automatycznie składanych lusterek po zamknięciu samochodu.
Dość głośno pracująca klimatyzacja oraz część ustawień klimatyzacji schowana w menu do którego trzeba się przeklikać - np. opcja dual.
Część opcji w menu oznaczona jest kompletnie nieczytelnymi ikonami przy których nie wiesz czy masz otwarty nawiew klimatyzacji na tył albo włączone podgrzewanie przedniej wycieraczki.
Czasem przydałoby się trochę więcej miejsca w bagażniku, bo jest strasznie nieforemny.
W wersji prestige manualnie regulowane fotele bez ustawienia odcinka lędźwiowego to jest coś co mnie zaskoczyło.
Jakość poszycia foteli skórzanych też nie jest najlepsza - widać już na fotelu kierowcy ślady zużycia w postaci przemarszczeń czy nitek na łączeniach.
Dość mały bak paliwa, który przy dość spokojnej jeździe trasą szybkiego ruchu wystarcza na przejechanie 550-600km.
Lakier rysuje się od samego patrzenia na samochód. Niespodzianki zostawione przez ptaki najlepiej zmywać od razu jeżeli nie chcesz zostać ze śladem na lakierze.
Odnośnie ponownego wyboru - jestem zadowolony jednak nie zachwycony. Zapewne dłużej bym się zastanowił przy ponownym wyborze tego modelu. Jeżeli to ma być główny pojazd w domu, na pewno zastanowił bym się nad wzięciem czegoś większego w hybrydzie.
mefiu
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 4 wrz 2022, o 17:20
Model Lexusa: ux
Skąd:: Śląsk
Kontakt:

Re: Używany Lexus UX

Post autor: mefiu »

Dzięki za informacje,
Ja myślałem o nowej Kii Niro, no ale trzeba czekać a opinie o wykończeniu i samym samochodzie też są różne.
Potrzebuję bezawaryjny samochód, nie chcę dużego, dlatego tez padło na UX - ten silnik i skrzynia powinny być bezawaryjne i bezobsługowe. Same systemy wspomagające, do których nie trzeba dopłacać też mnie skusiły. Wygląd samochodu też mi pasuje. Obejrzałem wszystkie filmy, testy i w zasadzie samochód jest chwalony.
Z tym lakierem trochę mnie zaskoczyłeś, lexus chwali się że UX ma powłokę lakieru chroniąca przed drobnymi zarysowaniami :), no ale problem z lakierem ma pewnie teraz każdy nowy samochód, dlatego też chcę dwu-trzyletni żeby nie przejmować się drobnymi zarysowaniami. Może to też kwestia koloru, Ty jaki masz kolor ?
Budzyn
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 25 gru 2021, o 09:53
Model Lexusa: UX
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Używany Lexus UX

Post autor: Budzyn »

mefiu pisze:Dzięki za informacje,
Ja myślałem o nowej Kii Niro, no ale trzeba czekać a opinie o wykończeniu i samym samochodzie też są różne.
Potrzebuję bezawaryjny samochód, nie chcę dużego, dlatego tez padło na UX - ten silnik i skrzynia powinny być bezawaryjne i bezobsługowe. Same systemy wspomagające, do których nie trzeba dopłacać też mnie skusiły. Wygląd samochodu też mi pasuje. Obejrzałem wszystkie filmy, testy i w zasadzie samochód jest chwalony.
Z tym lakierem trochę mnie zaskoczyłeś, lexus chwali się że UX ma powłokę lakieru chroniąca przed drobnymi zarysowaniami :), no ale problem z lakierem ma pewnie teraz każdy nowy samochód, dlatego też chcę dwu-trzyletni żeby nie przejmować się drobnymi zarysowaniami. Może to też kwestia koloru, Ty jaki masz kolor ?
Odnośnie lakieru - dokładnie, aktualnie każdy samochód ma z tym problem, więc trzeba to zaakceptować.
Kolor oznaczony jako 223 czarny metalik; bardzo fajnie się prezentuje, ale do samochodu musisz dokupić od razu karnet na myjnie. :D
Jerzyk
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 20 paź 2020, o 09:46
Model Lexusa: UX 200
Skąd:: Zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Używany Lexus UX

Post autor: Jerzyk »

Zgadzam się w 100% z opinią jaką napisał Budzyn. Użytkuję UX dwa lata, przebieg niewielki. Jeżdżę po mieście średniej wielkości i dużym oraz wszystkimi rodzajami dróg. Najczęściej jeżdżę sam lub w dwie osoby. Dla takiej ilości pasażerów pojemność kabiny wystarcza. Bagażnik jest malutki. Najważniejsze wady tego samochodu to hałas, jest bardzo dokuczliwy podczas jazd autostradami, drogami ekspresowymi oraz zestaw multimedialny. Drugi raz bym tego auta nie kupił. Proszę o odpowiedź czy ma ktoś porównanie hałasu wytwarzanego przez opony fabryczne Runflat z oponami innymi zamontowanymi na UX. Hałas, który tak mnie dobija pochodzi głównie od opon. Czy jest odczuwalna różnica?
andrzelo1
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 29 gru 2023, o 21:03
Model Lexusa: w trakcie poszukiwania UX
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Używany Lexus UX

Post autor: andrzelo1 »

Witam,
Nie jestem jeszcze posiadaczem UX jestem w trakcie poszukiwania i przeglądam strone mobile wydaje mi się że są tańsze w zakupie i lepiej wyposażone.
Czy ktoś się oriętuje czy na Niemcy szło inne oznaczenie wyposażenia iż jest dużo np Style Edition nie mogę tego rozgryść i wersji.
Z góry dziękuję za info.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus UX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość