Mam i ja całego na czarno

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu UX
Awatar użytkownika
spinoo
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 28 lis 2020, o 16:52
Model Lexusa: UX 200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Mam i ja całego na czarno

Post autor: spinoo »

O swoich wrażeniach na temat odbioru auta napisałem w innym temacie dot odbioru auta z salonu. Zatem teraz wrażenia i obserwacje z Batmobilu. Lakier , ja wiem , że to czas ekoterrorystów ale bez przesady , mam wrażenie , że za chwile będą auta malować farbami klejowymi. Niestety procedura wydania auta uniemożliwiła mi stwierdzenia , że lakier ma mnóstwo mikro rysek tylko nie wiem czy to od mycia przed odbiorem czy to już od samego wiatru . Dla mnie minus . Auto ma bez kluczykowy dostęp , zatem otwiera i zamyka drzwi uzbrajając alarm za pomocą "dotyku" klamki , jak to problem żeby również lusterka składały się ot tak przy okacji ... Chcesz złożyć lusterka , musisz to zrobić ze środka auta przyciskiem Dla mnie minus. System info rozrywki każdy wie jaki jest , ale jest android auto to i znęcać się nie będę ale dlaczego większość stacji radiowych trzeba dostrajać ręcznie nie rozumiem. Półka z tyłu tak naprawdę jakaś zasłonka , wolałbym gdyba była tradycyjna roleta.
Ale jedno musze przyznać , po zajęciu pozycji za kierownicą miałem wrażenie jakby auto było wykonane pode mnie , super fotele , wszystko pod ręką i jak dla mnie ten niepowtarzalny klimat.

Reszta grzechów z czasem...
Ostatnio zmieniony 25 gru 2020, o 18:56 przez spinoo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
machony79
Lex Driver
Posty: 461
Rejestracja: 30 sie 2020, o 15:22
Model Lexusa: NX200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Mam i ja /Batmobil/

Post autor: machony79 »

Gratuluję.Życzę bezawaryjnej przygody i pamiętaj o wymianie oleju za 1 tyś km.
Awatar użytkownika
spinoo
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 28 lis 2020, o 16:52
Model Lexusa: UX 200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Mam i ja /Batmobil/

Post autor: spinoo »

Hm... nic nie mówili na ten temat ?
pss
Lex Driver
Posty: 509
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Mam i ja /Batmobil/

Post autor: pss »

Bo nie jest to konieczne i aktualnie armia opiłków nie atakuje...
Ale co niektórzy mają fobie z PRL i wymieniają olej po 1/2 tyś km od zakupu ;)
Awatar użytkownika
machony79
Lex Driver
Posty: 461
Rejestracja: 30 sie 2020, o 15:22
Model Lexusa: NX200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Mam i ja /Batmobil/

Post autor: machony79 »

pss pisze:Bo nie jest to konieczne i aktualnie armia opiłków nie atakuje...
Ale co niektórzy mają fobie z PRL i wymieniają olej po 1/2 tyś km od zakupu ;)
Oczywiście każdy robi jak uważa.250 pln to nie duży wydatek a pozwoli na dłuższą eksploatacje silnika.
Ale gdyby ktoś był zainteresowany to proponuje oglądnąć kilka filmów na YT gdzie pokazano co znajduję się w oleju podczas docierania silnika.
Awatar użytkownika
spinoo
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 28 lis 2020, o 16:52
Model Lexusa: UX 200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Mam i ja /Batmobil/

Post autor: spinoo »

machony79 pisze:
Oczywiście każdy robi jak uważa.250 pln to nie duży wydatek a pozwoli na dłuższą eksploatacje silnika.
.
Ale to chyba nie w serwisie ? Czy można wymienić olej po za serwisem ?
Awatar użytkownika
machony79
Lex Driver
Posty: 461
Rejestracja: 30 sie 2020, o 15:22
Model Lexusa: NX200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Mam i ja /Batmobil/

Post autor: machony79 »

Oczywiście,że możesz.Kup tylko filtr oleju oryginalny i podkładkę pod korek spustowy.
Markę oleju zostawiam Tobie do wyboru.
Awatar użytkownika
spinoo
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 28 lis 2020, o 16:52
Model Lexusa: UX 200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Mam i ja /Batmobil/

Post autor: spinoo »

Mój batmobil nie przestaje mnie zaskakiwać ... Kolejna wkurzająca rzecz , mając elektryczną podnoszoną klapę z blokadą zamków ... nie mam opcji "kopnięcia" . Nie rozumiem lexusa . czy za chwilę do elektrycznych szyb trzeba będzie mieć swoje własne zasilanie ??? Ale jest też dobra i zaskakująca informacja / choć dla mnie bez znaczenia / po 250 km , średnie spalanie w cyklu mieszanym 50/50 i prędkości nie przekraczającej 90 km / docieramy spokojnie / 6,9 - 7,1
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Mam i ja /Batmobil/

Post autor: legato97 »

Po tytule wnoszę, że to Twoj ES z Fb:) Spalanie myślę, że nie powinno dziwić, tym bardziej, że katalogowe jest niższe. Co do pierwszej wymiany oleju to wiadomo... Zbierze opiłków, ale między 3 a 5 tys można pierwszy raz zmienić...Wiem,ze niektórzy to i by po tysiącu zmieniali;)
Awatar użytkownika
spinoo
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 28 lis 2020, o 16:52
Model Lexusa: UX 200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Mam i ja /Batmobil/

Post autor: spinoo »

To czysty przypadek, ja mam UX . Kolejne spostrzeżenie które mocno mnie wkurza . Dlaczego wyświetlacz po lewej stronie z komunikatami jest w wersji angielskiej , a wyświetlacz centralny po polsku . To kolejne dziwactwo lexusa .? Dziś 140 km po drodze krajowej max 90 km/h i 5,8 l .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus UX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość