Spalanie ux 250 hybrida

ODPOWIEDZ
Michal40
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 13 sty 2022, o 21:05
Model Lexusa: UX
Skąd:: Bielsko-Biala
Kontakt:

Spalanie ux 250 hybrida

Post autor: Michal40 »

Jakie spalanie maja wasze hybridy? Moja pokazuje 6,1 l/100km w mieście.
Dymitri
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 14 sty 2022, o 08:43
Model Lexusa: UX250h, ES300h
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Spalanie ux 250 hybrida

Post autor: Dymitri »

Wszystko zależy, zwłaszcza od temperatury na zewnątrz, typu jazdy, ruchu ulicznego. Przejechałem już koło 5k km swoim UXem i zaobserwowałem mniej więcej podobne wyniki. Jeśli jest temperatura powyżej 10 stopni to:
-Miasto puste (płynny ruch, bez korków): 3.7l/100km - 4.5l/100km
-Miasto zakorkowane: 5.0l/100km - 6l/100km tutaj wszystko zależy jak dużo się stoi w korkach.
-Trasa do 130km/h: 6.3l/100km - 6.8l/100km
-Trasa powyżej 130km/h: 7l/100km i wyżej

Jeśli jest zima, to trzeba dodać conajmniej te 0.5l/100km, ale wszystko zależy, jak użytkujesz auto. Czy masz włączone ogrzewanie foteli, kierownicy, do jakiej temperatury rozgrzewasz wnętrze auta itp. itd.

Ja mieszkam we Wrocławiu, więc ten pierwszy wynik, to jest od święta :down:, bo całe miasto jest rozkopane i korki są wszędzie. Jak byłem na parę dni w górach, to o dziwo UX spalał rekordowo nisko 3.5-4l/100km, a było zimno, mimo wszystko hybrydy lubią jazdę z górki :D

Ja osobiście nie zauważyłem różnicy w spalaniu między trybami Eco i Normal. W Normal masz przynajmniej moc dostępną od razu, a Eco jednak masz tę reakcję na gaz przytłumioną.
Awatar użytkownika
Herem79
Lex user
Posty: 33
Rejestracja: 17 maja 2019, o 17:04
Model Lexusa: ux
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Spalanie ux 250 hybrida

Post autor: Herem79 »

Ja mam średnie 6,8. Po mieście robię krótkie dystanse, więc pewnie stąd ten wynik. Na trasie natomiast nie schodzi poniżej 7,5 l/100km. Kiedyś trasę 120km zrobiłem na Normal i tempomacie ustawionym na 130km/h, natomiast drogę powrotną zaliczyłem na Eco i takimi samymi ustawieniami tempomatu. Wyszło mi spalanie minimalnie większe na Eco, od tamtej pory już nic nie przestawiam :)
Michal40
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 13 sty 2022, o 21:05
Model Lexusa: UX
Skąd:: Bielsko-Biala
Kontakt:

Re: Spalanie ux 250 hybrida

Post autor: Michal40 »

:ok: Dzięki za info, takiej odpowiedzi oczekiwałem i już dowiedziałem się wszystko. Będę sam ciekaw ile km zrobie na pełny bag po mieście.
Może orientujecie się jak można zrestartować czujniki ciśnienia w oponach (gdzie się znajduje przycisk )?
Awatar użytkownika
Herem79
Lex user
Posty: 33
Rejestracja: 17 maja 2019, o 17:04
Model Lexusa: ux
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Spalanie ux 250 hybrida

Post autor: Herem79 »

W "Settings Vehicule", zakładka TPMS. Wciskasz OK na kierownicy i przytrzymujesz aż usłyszysz sygnał. Po tym musisz jechać przez kilka minut z prędkością powyżej 40km/h. Tak więc najlepiej to zrobić gdy startujesz gdzieś w trasę. Kiedyś utknąłem w korkach i ustawiało mi się aż 40 minut.
Matti45
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 30 mar 2022, o 21:30
Model Lexusa: UX250h
Skąd:: Londyn
Kontakt:

Re: Spalanie ux 250 hybrida

Post autor: Matti45 »

Szczerze mowiac to zazdroszcze takiego niskiego spalania. Ja w miescie, na polnocy europy nie moge zejsc ponizej 9l na 100km. Krotkie trasy, mrozna zima, moze dlatego? W trasie przy predkosci 120km/h okolo 7,5l na 100km. Samochod mam od okolo roku, przejechane 10k. Moze ktos mi podpowie jak zejsc z tego dosc wysokiego spalania.
Mephal1984
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 2 wrz 2022, o 09:42
Model Lexusa: UX 250h
Skąd:: Świerklany
Kontakt:

Re: Spalanie ux 250 hybrida

Post autor: Mephal1984 »

Witam mój Ux 250h spala w przedziale 5,3l do 6,2l w mieście, trasy robię krótkie przeważnie w ok. 10km. Jak parę razy jechałem jak ostatni dziad to udało mi się zejść do 4,3l także szacun dla kolegi co pisal o spalaniu 3,7l. Na autostradzie srednia z 400km z kpl. Osób 2 dzieci 2 dorosłych plus bagaz plus trumna na dachu a w niej 2 hulajnogi i bagaz to wychodziło ok. 7,8l przy ustawionym temp. Na 120km/h czasem 125 km/h. Pozdrawiam może komuś się przyda info o spalaniu z trumna na dachu bo bez niej nie wiem jak się pakujecie na wczasy ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „UX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości