Lexus LC-F

Historia modeli oraz dane techniczne

Lexus LC-F

Postprzez Jarekkk » 16 paź 2017, o 20:56

Wprowadzenie przez Lexusa wyczynowej wersji modelu LC jest praktycznie w stu procentach pewne – koncern zarejestrował w europejskim urzędzie patentowym znak towarowy LC F, a w mediach pojawiają się wiarygodne informacje na temat jednostki napędowej Lexusa LC F.

W oparciu o źródła wewnątrz firmy amerykański magazyn Car and Driver podaje, że Lexusa LC F napędzać będzie czterolitrowy silnik V8 twin turbo. Jednostka ta będzie w istocie dwoma połączonymi pod kątem 90 stopni dwulitrowymi, turbodoładowanymi rzędowymi czwórkami 8AR-FTS, znanymi np. z modeli GS 200t czy RC 200t. Moc nowego silnika ma wynosić około 600 KM i 700 Nm maks. momentu obrotowego, czyli o 40 KM i 220 Nm więcej niż LFA z V10. W LC F zostanie zastosowana ta sama szybka, dziesięciostopniowa przekładnia automatyczna, co w standardowym Lexusie.

LC F z taką fabryką pobije osiągi Nissana GT-R Nismo i będzie najmocniejszym, seryjnie produkowanym autem w Japonii. Nowy Lexus nie będzie jednak autem typowo torowym jak Nismo, pod względem komfortu ma być nie gorsze niż BMW M6, czy Mercedes AMG-GT. Moc to jednak nie wszystko. Lexus LC to kawał auta, które waży 1941 kg - aby wersja sportowa miała jakikolwiek sens i realne szanse z przeciwnikami potrzebna będzie solidna kuracja odchudzająca w postaci włókna węglowego i lekkich stopów. Samochód wyjedzie na drogi w 2019 roku.

Obrazek
Obrazek

Zdjęcia oraz informacje na temat samochodu zostały pobrane z portali motoryzacyjnych
Jarekkk
Lex user

Model Lexusa: IS200

Re: Lexus LC-F

Postprzez balans » 25 lis 2017, o 21:12

Niestety dzisiejszy świat zabrał jak widać nawet ostatniego z samurajów dobytych w wolnossące niedorzeczne jednostki.

Wygląd raczej nie bedzie tak kiczowaty jak na zdjęciach, a przynajmniej mam taką nadzieję. F w modelach GS, RC to dzisiaj mocno subtelna zmiana wizualna, a przede wszystkim świetny silnik. Ahhh własnie... szkoda ze będzie to po prostu v8-semka konstrukcyjnie z elementów z odzysku, z turbodoładowaniem. Lexusowe F straci myślę tu wiele charakteru, wiadomo poza samym podejściem do auta nic to nie zmieni, bo auto może być nadal bardzo dobre, ale myślę że przez to odbór auta może się pogorszyć, w końcu kupno takiej zabawki to dla wielu emocjonalne zadanie. Przestaną się na niego oglądać motoryzacyjni maniacy patrząc na niego jak na bóstwo. Szkoda że lexus zaczyna robić z swoimi usportowionymi i sportowymi modelamit o co europejscy konkurencji - szuflatkuje je.

Mam wrażenie że dziś projektuje się auta nie z myślą by były one pokazem możliwości motoryzacyjnych, ale jedynie produktem dla klienta, aż łezka się w oku kręci kiedy patrzy się gdy do tego grona dołącza lexus - twórca tak niedorzecznego dzieła jak LFA.
balans
Nowy lex user

Model Lexusa: GS

Powrót do Informacje na temat marki Lexus