PREMIERA LEXUSA LS V generacji POZNAŃ

Historia modeli oraz dane techniczne

Postprzez SC430-FAN » 8 sie 2017, o 20:00

Witam Kolegów serdecznie

Zaprezentowany w styczniu 2017 LEXUS LS dotarł do Polski. Dziś odbyła się premiera w Poznaniu - drugim w kolejności miejscu gdzie w tym roku będzie można z LS się zobaczyć. Był już Szczecin , dziś Poznań a teraz już co 2-3 dni kolejne miasta.
Otrzymałem zaproszenie więc stawiłem się troszkę przed 10.00 oficjalnie rozpoczynającą pokaz. Był chwilę luz ale szybko zaczęło się zapełniać. Oprawa jak na flagową limuzynę na bardzo wysokim poziomie. Pełny catering z przeogromnym wyborem specjałów.
Otrzymałem również od kierownika serwisu książkę w twardej oprawie , luksusowo wydaną po polsku na temat historii LSa a w szczególności tej właśnie piątej już generacji. Foldery oczywiście na stendach też były

Ja skupiłem się na aucie i poniżej przedstawiam Wam fotorelację z dzisiejszego wydarzenia. Prezentowany LS był wyposażony "średnio" jak usłyszałem ale moim zdaniem chyba miał już WSZYSTKO....
Można dopłacić 81 tys PLN do elitarnej wersji wyposażenia OMOTENASHI. Otrzymamy m.in ręcznie rzeźbione, właściwie chyba frezowane wykończenie drzwi w krysztale zamiast drewna i projektor wyświetlający informacje na szybie o szerokości wyświetlanej powierzchni 60 cm !!!
Czyli kawał szyby będzie projektorem.

Nowy LS jest dłuższy i niższy od poprzedniej generacji. Mamy tu 5235 mm długości i 1450 mm wysokości. I najważniejsze że to w 100% od początku zbudowany LS włącznie z silnikiem. Tu zła wiadomość dla fanów v8 a dobra dla entuzjastów nowych technologii.
Koniec z v8 pod maską LSa !!!
Mamy do dyspozycji 2 napędy
- benzyna 3500 cm3 z 2 turbosprężarkami 421 KM , 600 Nm i maksymalna moc jest uzyskiwana przy 6000 obr/min
- hybryda ( zestaw identyczny jak w LC 500h czyli 3,5 v6 + baterie) , ten ma 299KM przy 6600 obr/min ( dane z tabeli folderu)
Cała podłoga to zwarta , nowa platforma GA-L pierwszy raz zastosowana w LC 500 mającym premierę w PL w zeszłym roku a już wydawany od miesiąca klientom.
Do tego 10 stopniowy automat działający podobno fenomenalnie.
Jeśli chodzi o linię nowego LS to każdy sam się określi- podoba się czy mogło być lepiej.... Mi spodobała się po dłuższym przyglądaniu się i poznaniu już tego auta .
Fakt że to pierwszy LS gdzie mamy 6 segmentową powierzchnię szyb bocznych. Są w drzwiach i wypełniają słupek boczny tylnej części. Tego nie było.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

szyby boczne są idealnie równo z powierzchnią słupków bocznych.....
Obrazek

felgi będzie można wybierać między 19 a 20 cali

Obrazek

ale jak z takiego grilla później owady czyścić...;-)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

rozstaw osi 3125 mm zapewnia ogrom miejsca w środku. Z tyłu jest więcej miejsca niż w poprzedniej generacji

Obrazek

maska. tu nie ma za bardzo co oglądać.....

Obrazek

Obrazek

Wnętrze. Drewno , dużo drewna i skóry...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

tu też w końcu zakradła się głęboko skóra...;-)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

tu powiem że ten fotel kierowcy był dużo za dużo odsunięty do tyłu ( widać na poprzednich zdjęciach). Ale i tak dało się z tyłu usiąść wygodnie. Powiem że nie chciało się wychodzić.... Bardzo wygodnie i przytulnie. To błyszczące w podłokietniku to ekran do sterowania....

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 8 sie 2017, o 21:09 przez SC430-FAN, łącznie edytowano 1 raz
SC430-FAN
Lex user

Model Lexusa: SC430 Prestige

Postprzez djslavoll » 8 sie 2017, o 20:21

Super, dzięki za sprawozdanie :)
djslavoll
Lex user

Model Lexusa: GS300 mkII

Re: PREMIERA LEXUSA LS V generacji POZNAŃ

Postprzez zender » 8 sie 2017, o 21:50

Witam
Na początku od razu wielki dzięki za dużą ilości bardzo dobry zdjęć, świetnie ze znalazłeś czas aby się z nami podzieli. Mnie niestety minie pokaz kolejny raz :( Dzięki tym zdjęcia powoli zaczyna mi sie podobać to auto.... zdjęcia prasowe jako inaczej oddają jego kształty. Faktem jest ze pokrywa silnika to nawet w GSMK3 jest ciekawsza niz w tym nowym aucie ... No cóż będzie co tuningować hahha
Dwa pytania do Ciebie
Czy można było zamawiać auta ? jeżeli tak to w jakiej cenie był prezentowany model ?
pozdrawiam
zender
zender
Lex user

Model Lexusa: RC300h

Postprzez Thorgal1 » 8 sie 2017, o 23:34

kurde,
z zew. ok - trochę, koza ale może da się na pneumatyce coś obniżyć
ale jak widzę kokpit, obszyte wyświetlacze, paski z nawiewami połączonymi z resztą - słabo to dla mnie wygląda (kolor brąz też brzydki)
mi się wydaje, że mesie lepiej wyglądają.
Zegarek analogowy wygląda jak by już nie było gdzie go dać, to na siłę poszedł koło lcd.
A pokrętła nad głównymi zegarami to pasują do lf-a, ale nie do limuzyny - to jest chyba najgorsze.
Chyba się wybiorę do Katowic i zobaczę to na żywo

dzięki za reckę
Obrazek

http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=86&t=8457

steam: aegirsson1, https://www.facebook.com/InsomniaSystem/
Thorgal1
Moderator

Model Lexusa: GS300 mkII '02 / GS450H mkIII '12.09

Postprzez One Fifty » 9 sie 2017, o 02:28

Fajny. Mi się podoba. Ale w takim to jednak wolałbym być wożonym. Kierowcy w pakiecie nie oferują? ;-)
One Fifty
Lex user

Model Lexusa: Jeszcze żaden

Postprzez SC430-FAN » 9 sie 2017, o 08:10

Wiem że można zamawiać i ok 10.40 pierwsze zamówienia zostały złożone. Nie muszę przypominać że zaliczka jest wymagana i to chyba 50%. W listopadzie zaczynają się odbiory czyli pewnie w PL będzie to raczej 2 kwartał przyszłego roku. Zupełnie jak w LC500
Ceny niestety nie znam. Tylko poznałem dopłatę 81 000 pln do wersji OMOTENASHI.
W wersjach doposażonych jest opcja która przy użyciu centralnego przed wejściem kierowcy do auta delikatnie podnosi auto i obniża na boki boczne oparcia w fotelu aby umożliwić zajęcie miejsca kierowcy.
Troszkę zmieniono filozofię w budowie nowego LSa i jak widać poszli w kierunku sportowego charakteru auta zachowując luksus z którego słynie. Dodam że jeżli chodzi o wyciszenie to jeśli jest za głośno pracę rozpoczynają głośniki - działają w przciwfazie podnosząc ciszę... Cokolwiek to znaczy podejrzewam że działa dobrze.
W aucie siedzi się świetnie, jest bardzo przytulnie. Boczki, podsufitka w materiale typu zamsz - miłe w dotyku, wszystko naprawdę pod ręką czyni właśnie kierowcę numerem 1 w tym aucie. Więc nie jestem pewien czy ktoś wykorzystywał będzie kierowcę użytkując nowego LS. Ja też wolałbym je sam prowadzić......

Szczegóły wersji OMOTENASHI

"Projekt wnętrza nowej flagowej limuzyny Lexusa był inspirowany duchem tradycji japońskiej gościnności omotenashi, a także rękodzieła japońskich rzemieślników takumi. Dziedzictwo to można zauważyć na wielu elementach wystroju, a najciekawszym jego przykładem jest wykończenie drzwi.
Uwagę zwraca przede wszystkim spora, iskrząca się srebrzyście płytka przy nasadzie klamki. Na zdjęciach wygląda na chromowaną, jednak w istocie nie jest to metal, a szlachetne, szlifowane szkło – kryształ. Element ten został zaprojektowany przez mistrzów kiriko, japońskiej sztuki szlifowania kryształów wywodzącej się jeszcze z okresu Edo, gdy Krajem Kwitnącej Wiśni rządzili szoguni. Oryginalny projekt został precyzyjnie zdigitalizowany i przetworzony w zaawansowany proces produkcyjny, którego ostatnim etapem jest hartowanie szlifowanego szkła dla zapewnienia bezpieczeństwa.

Tłem dla kryształowej płyty jest wewnętrzna okładzina drzwi o prostym, a jednocześnie intrygującym wzorze. Powstała ona z tkaniny plisowanej w szczególny sposób, dla którego inspiracją było origami – sztuka tworzenia wyrafinowanych dekoracji przez wielokrotne składanie papieru. Twórcom wzoru udało się uzyskać bardzo ciekawy efekt: deseń składa się z rytmicznie powtarzającego się kształtu litery L, inicjału marki Lexus.

Gdy zaś siedząc w wygodnej kabinie podziwiać będziemy kunszt rzemieślników takumi, o tradycji japońskiej gościnności omotenashi przypomną nam regulowane w wielu płaszczyznach fotele wyposażone w funkcję masażu Shiatsu."

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
SC430-FAN
Lex user

Model Lexusa: SC430 Prestige

Postprzez config » 24 sie 2017, o 16:03

config
Lex user

Model Lexusa: LS 430

Postprzez zender » 27 sie 2017, o 22:20

config napisał(a):http://pdf-lexus.eu/lexus_pl/cennik_A4-LS.pdf?_ga=2.31031482.460567329.1503582478-853976300.1502866483

pierwszy raz widzę aby w lexusie hybryda była tańsza.... ciekawe :scratch:

zender
zender
Lex user

Model Lexusa: RC300h

Postprzez dominik_k » 12 wrz 2018, o 14:44

Propozycja fajna chociaż ma małe niedociągnięcia. Za silnik hybrydowy duży plus. Zgadzam się z tym, że kierowcę powinni dawać w komplecie.
dominik_k
Nowy lex user

Model Lexusa: LS II

Postprzez Snara » 12 wrz 2018, o 20:23

dominik_k napisał(a):Propozycja fajna chociaż ma małe niedociągnięcia.

Jakie?
R33 GT-R & LS 430
Snara
Lex user

Model Lexusa: Ls430

Następna strona

Powrót do Informacje na temat marki Lexus