lexus RC 200t

Historia modeli oraz dane techniczne

Re: lexus RC 200t

Postprzez KowalMX » 24 maja 2017, o 15:02

Czy wiesz może dokładnie jaki to jest zawór? Ja dostałem odpowiedź że nie jest jakaś akcja tylko jak komuś chodzi głośno i zgłosi to mu wymieniają na dokładnie taki sam, i nie ma to wpływu na osiągi.
KowalMX
Nowy lex user

Model Lexusa: IS 200t

Postprzez TRANSEK » 24 maja 2017, o 15:26

Jest akcja to musi byc reakcja zobaczymy czy bedzie mialo to wplyw na odczuwalne osiągi, wedlug michaelk jest roznica.
TRANSEK
Lex user

Model Lexusa: RC

Postprzez pss » 24 maja 2017, o 16:55

Identyczny motor zmontowali od 2015r do modeli IS/GS/NX/RX.
Wszyscy widzą ich "wadę", jednak szansa na to, że Lexus wezwie klientów do serwisów jest znikoma ;)
W nowych zaczną to poprawiać ( jak jeszcze nie poprawili ) i jedynym sposobem będzie wymiana na nowszy model.

Zabawy z programem i modyfikacje mechaniczne są niestety tylko dla tych co mają w dupie gwarancje.
pss
Lex user

Model Lexusa: is200t

Postprzez pawelwone » 25 maja 2017, o 20:08

pss napisał(a):Identyczny motor zmontowali od 2015r do modeli IS/GS/NX/RX.
Wszyscy widzą ich "wadę", jednak szansa na to, że Lexus wezwie klientów do serwisów jest znikoma ;)
W nowych zaczną to poprawiać ( jak jeszcze nie poprawili ) i jedynym sposobem będzie wymiana na nowszy model.

Zabawy z programem i modyfikacje mechaniczne są niestety tylko dla tych co mają w dupie gwarancje.

Nie zamierzam bawić się programem, jedynie w grę wchodzi bezinwazyjny sterownik zewnętrzny. Pytałem o to w Lexusie, sami testowali. No chyba, że myślisz o modyfikacji u Ryśka za 900 zł. Mechanicznie nie zamierzam ingerować.
pawelwone
Lex user

Model Lexusa: IS250 Prestige / IS 200t F-Sport 03.2017

Postprzez pss » 25 maja 2017, o 21:04

Nigdy nic nie robiłem u Ryśka i nikomu nie polecam ;)
Słyszałem różne opinie o boxach w tym o racechip i delikatnie mówiąc szału nie robią.
Jedynie można grzebać w mechanice i programie by uzyskać coś sensownego.

Szczerze jak bym chciał mieć więcej mocy to nigdy nie kupił bym 200t, a pociągnął 350 i przestał się oszukiwać ;)
pss
Lex user

Model Lexusa: is200t

Postprzez michaelk » 26 maja 2017, o 20:25

Tak, jest różnica.

TRANSEK napisał(a):Jest akcja to musi byc reakcja zobaczymy czy bedzie mialo to wplyw na odczuwalne osiągi, wedlug michaelk jest roznica.
michaelk
Nowy lex user

Model Lexusa: RC200t + IS250

Postprzez TRANSEK » 31 maja 2017, o 22:41

michaelk napisał(a):Tak, jest różnica.

TRANSEK napisał(a):Jest akcja to musi byc reakcja zobaczymy czy bedzie mialo to wplyw na odczuwalne osiągi, wedlug michaelk jest roznica.

Jestem po wymianie zaworu rzeczywiscie jest roznica nie muli lepiej sie zbiera jest nardziej dynamiczny. Zastanawiam sie ile ma teraz do setki tak jak w katalogu? Ciekawy jestem czy problem byl we wszystkich silnikach i modelach czy tylko w pewnej parti.
TRANSEK
Lex user

Model Lexusa: RC

Postprzez McRabbit » 8 cze 2017, o 19:51

W RC'ku wymieniali mi nie zawór, a czujnik doładowania, falowało doładowanie przy dociśnięciu w manualu od około 4000 obr/m. Odebrałem 3 tygodnie temu IS 200t i mimo, że to te same silniki pracują inaczej, może to kwestia że tego roczne już zostały poprawione od mojego z zeszłego roku. W RC chip dał dużo, może dupy nie urywa, ale momentu jest dużo więcej i turbo dziura zmalała. Teraz na zimno porównując oba auta, to jednak RC i we wnętrzu i w prowadzeniu to coś innego, a zawieszenie jest z innej półki na plus dla RC. Dziś dostałem na testy IS 300h w wersji golas, w mieście jeździ fajnie, ale najtańsza wersja woła o pomstę do nieba jeśli chodzi o wyposażenie i jakość niektórych plastików przy takiej cenie katalogowej, choć BMW 3 w wersji podstawowej tez wieje tandetą i prostotą a i Mercedes C nie powala w wersji podstawowej. O różnym zestrojeniu silników i skrzyń świadczyć też może to, że race chip od IS i NX nie pasował, dopiero przeprogramowany ponoć od GS zaczął działać poprawnie.
Jeśli chodzi o klocki i tarcze, 4 komplet działa już poprawnie, z informacji z przedwczoraj, podobno problem wcale nie leżał w klockach tylko w tarczach. To one miały felerna powierzchnie i teraz wymieniają na nacinane, aby ewentualne zadziory z tarczy miały którędy wypadać i nie powodowały kruszenia klocków. Gdzie leży prawda pewnie się nie dowiemy, ale gdyby nie super obsługa w serwisie (znajomy jest właścicielem) mógłbym się już na to auto kilka razy obrazić :-) (mówię o RC)
RC 200t od marca 2016
McRabbit
Lex user

Model Lexusa: RC 200t w drodze

Postprzez pawelwone » 16 cze 2017, o 16:59

Panowie, ze względu na kiepskie opinie o tym silniku, zaraz po zakupie umówiłem termin w 44tuning. Oczywiście według instrukcji Pana z Opola samochód był bardzo ostrożnie docierany, pierwszy 1 000 km nie przekraczałem 3 tys obrotów, do 2 000 km bardzo rzadko zdarzało mi się dojść do granicy 4 tys obrotów. W chwili obecnej mam 2 750 km na liczniku. Postanowiłem w końcu sprawdzić jego możliwości i w sumie teraz dość rzadko mam poniżej 3 tys obrotów, jestem bardzo zaskoczony, to jest po prostu rakieta (być może na starcie nie jest to bardzo odczuwalne, ale w trasie radzi sobie wyśmienicie, elastyczność jest niesamowita. Co do spalania - bajka - według mnie pali bardzo mało. Pewnie teraz bym się zastanawiał nad modyfikacją, ale skoro już zaliczka poszła, to za tydzień będę już jeździł "podrasowanym" bandytą :) Oczywiście samochód jeździ tylko na 100 Shella.
pawelwone
Lex user

Model Lexusa: IS250 Prestige / IS 200t F-Sport 03.2017

Postprzez zender » 20 cze 2017, o 22:07

Witam
Z racji iż dużo grupa użytkowników RC się tutaj wypowiada pozwalam sobie zamiesić pytania odnośnie ogumienia:

1. Na jaki oponach wasze auta wyjechały z fabryki
2. Jaka rozmai felgi i jaka oponę zimowa stosujecie
2.a. Jak auta sprawowało się w prawdziwych warunkach zimowych

z góry dziękuje za odpowiedz :podziw:

zender
zender
Lex user

Model Lexusa: czekam

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Informacje na temat marki Lexus