lexus RC 200t

Historia modeli oraz dane techniczne

Moderator: klexus

Re: lexus RC 200t

Postprzez pss » 20 maja 2017, o 10:27

Tu to niestety wszystkie auta z 2.0 T powinny dostać takie wezwanie ;)
Ale patrząc po klockach/tarczach mega w to wątpię, bo ostatnim razem już nawet nie chcieli zrobić wymiany, a zrobili jakieś frezowanie klocków, bo taki przyszedł nakaz od Toyoty ;)
pss
Lex user

Model Lexusa: is200t

Postprzez TRANSEK » 22 maja 2017, o 21:26

michaelk napisał(a):Lexus coś chyba zaczyna robić z 200t, bo dostałem wezwanie do serwisu - niby wymiana zaworu turbiny niewlujaca zgłaszane przeze mnie problemy, w efekcie samochód działa znacznie lepiej - nie jest tak ospały, jak wcześniej, co zgłaszałem od zakupu. Jednak nie była to jakaś wada, bo wszystkie inne RC200t, którymi jeździłem były dokładnie takie same.
Po wyjściu z serwisu ewidentna różnica wpływajaca na odbiór całego samochodu.

Napisz prosze w jakim serwisie robiles ten zawor turbiny chcialem to skonsultowac, co do klocków problem ustal po trzech wymianach zobaczymy co bedzie dalej. Z drugiej strony mogli by nam w jakis sposob zrekompensowac te niedogodnosci moze zapytanie zbiorowe w kupie sila w koncu nie kosztuja te samochody 5 zloty a i dobra opinia Lexusa tez sie chyba liczy ?
TRANSEK
Lex user

Model Lexusa: RC

Postprzez TRANSEK » 22 maja 2017, o 21:31

pss napisał(a):Tu to niestety wszystkie auta z 2.0 T powinny dostać takie wezwanie ;)
Ale patrząc po klockach/tarczach mega w to wątpię, bo ostatnim razem już nawet nie chcieli zrobić wymiany, a zrobili jakieś frezowanie klocków, bo taki przyszedł nakaz od Toyoty ;)

Nigdy bym sie na to nie zgodzil zeby jakis Stasio w garazu frezowal moje tarcze niech to robi Japoniec jak to spierdaczyl
TRANSEK
Lex user

Postprzez pss » 23 maja 2017, o 00:34

Nigdy bym sie na to nie zgodzil zeby jakis Stasio w garazu frezowal moje tarcze niech to robi Japoniec jak to spierdaczyl

To niestety to była decyzja ASO które stwierdziło, że to postanowienie Toyoty i wykonali to zamiast wymiany.
Wiem słabo to brzmi ale taka marka premium ;)
pss
Lex user

Postprzez Puker1984 » 23 maja 2017, o 13:18

transek,

jestem jak najbardziej za wspólnym uderzeniem do ASO.

Chociaż muszę Wam powiedzieć że po ostatnim serwisie (marzec) moje auto jest znacznie dynamiczniejsze i mniej pali. Może też mi coś wymienili bez mojej wiedzy (toyota tak lubi robić).
I to nie jest mniej bo 0,5 na 100, ale różnice są znaczne, na trasie spokojnie schodzę w okolice 7L w mieście mieszczę się w 9 L. Wcześniej w trasie minimalnie miałem 9 w mieście 11 było mało.
Nie jeżdżę oszczędnie, ale nie pałuje przesadnie. Z resztą ten silnik pracuje jak młynek do kawy, po co go pałować.
Puker1984
Nowy lex user

Postprzez pawelwone » 23 maja 2017, o 21:05

Witam,

Tydzień temu odebrałem nowego ISa 200t F-Sport, maksymalna opcja wyposażenia. Muszę przyznać, że turbo dziura jest bardzo znośna, prawie nieodczuwalna. Co do spalania, również się bałem czytając co niektóre komentarze i oglądając testy. Pierwszy zbiornik - powrót z Krakowa autostradą średnia prędkość 160 km/h (do 3 tys obrotów) - 150km + miasto Kraków 25 km + małe miasto ok 100 km i trasa do 120 km/h 250 km, średnie spalanie z komputera 10,4 l/100, po przeliczeniu na stacji benzynowej 10,42. W tej chwili samochód ma 700 km przebiegu, od drugiego tankowania coraz bardziej sobie pozwalam i ku mojemu zdziwieniu - średnie spalanie ze 170 km 10,2 l/100km. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony spalaniem i dynamiką tego samochodu. prowadzi się rewelacyjnie (mam porównanie do wersji IS250 Prestige 2009r.) Biały kolor sprawia, że ten samochód prezentuje się fenomenalnie, nikt nie przechodzi obok niego obojętnie.

Mimo fajnej dynamiki, po 3 tys odstawiam samochód na modyfikację.
pawelwone
Lex user

Model Lexusa: IS250 Prestige / IS 200t F-Sport 03.2017

Postprzez KowalMX » 24 maja 2017, o 00:07

Hej, gdzie planujesz modyfikować? Też mam od miesiąca nowego IS 200t F-Sport, planuje za jakiś czas podjechać do 44tuning bo jak na razie, tylko od nich dostałem jakąś sensowną propozycję. Chyba, że faktycznie jak pisał ktoś wcześniej, jest szansa jeszcze poprawić coś w serwisie to zacząłbym od tego. A co do spalania, u mnie średnio 12l, mam zrobione już prawie 6tys.
KowalMX
Nowy lex user

Model Lexusa: IS 200t

Postprzez pawelwone » 24 maja 2017, o 02:00

KowalMX napisał(a):Hej, gdzie planujesz modyfikować? Też mam od miesiąca nowego IS 200t F-Sport, planuje za jakiś czas podjechać do 44tuning bo jak na razie, tylko od nich dostałem jakąś sensowną propozycję. Chyba, że faktycznie jak pisał ktoś wcześniej, jest szansa jeszcze poprawić coś w serwisie to zacząłbym od tego. A co do spalania, u mnie średnio 12l, mam zrobione już prawie 6tys.

Masz wersję po liftingu?
Ze względu na to, że samochód zamówiłem w listopadzie i niestety zaszła pomyłka z kolorem, czekałem aż 6 miesięcy, sprawdziłem więc wszystkie możliwe rozwiązania i tak naprawdę tylko 44tuning wchodzi w grę. Tylko nie wiem kiedy uda mi się zrobić 3 000 km. Większość dystansów pokonuję samolotem. Jaką cenę Ci powiedzieli?
pawelwone
Lex user

Model Lexusa: IS250 Prestige / IS 200t F-Sport 03.2017

Postprzez KowalMX » 24 maja 2017, o 07:57

pawelwone napisał(a):Masz wersję po liftingu?
Ze względu na to, że samochód zamówiłem w listopadzie i niestety zaszła pomyłka z kolorem, czekałem aż 6 miesięcy, sprawdziłem więc wszystkie możliwe rozwiązania i tak naprawdę tylko 44tuning wchodzi w grę. Tylko nie wiem kiedy uda mi się zrobić 3 000 km. Większość dystansów pokonuję samolotem. Jaką cenę Ci powiedzieli?

Tak, mam polifta, też biały ze skórami dark rose

44tuning powiedział mi za robotę 5k bo na razie mają jakąś promocję, podobno normalnie jest 6tyś i auto na dwa dni.
KowalMX
Nowy lex user

Model Lexusa: IS 200t

Postprzez TRANSEK » 24 maja 2017, o 13:13

TRANSEK napisał(a):
michaelk napisał(a):Lexus coś chyba zaczyna robić z 200t, bo dostałem wezwanie do serwisu - niby wymiana zaworu turbiny niewlujaca zgłaszane przeze mnie problemy, w efekcie samochód działa znacznie lepiej - nie jest tak ospały, jak wcześniej, co zgłaszałem od zakupu. Jednak nie była to jakaś wada, bo wszystkie inne RC200t, którymi jeździłem były dokładnie takie same.
Po wyjściu z serwisu ewidentna różnica wpływajaca na odbiór całego samochodu.

Napisz prosze w jakim serwisie robiles ten zawor turbiny chcialem to skonsultowac, co do klocków problem ustal po trzech wymianach zobaczymy co bedzie dalej. Z drugiej strony mogli by nam w jakis sposob zrekompensowac te niedogodnosci moze zapytanie zbiorowe w kupie sila w koncu nie kosztuja te samochody 5 zloty a i dobra opinia Lexusa tez sie chyba liczy ?

Zglosilem sie do serwisu w sprawie wymiany zaworu Turbiny pan bardzo mily powiedzial ze moj RC jest na liscie tylko szkoda ze musze o takich rzeczach dowiadywac sie z forum dzieki michaelk
TRANSEK
Lex user

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Informacje na temat marki Lexus