wrażenia lexus nx 300h

Historia modeli oraz dane techniczne

Re: wrażenia lexus nx 300h

Postprzez adamsky73 » 20 maja 2015, o 21:18

Ale przecież ten Mirror Link został wymyślony dla urządzeń na Androidzie. Niestety Apple ma zamknięty system, więc auto nie może przejąć nad nim kontroli. To nie kwestia chęci Toyoty tylko budowy telefonu który wybrałeś.
A co potrafi Twój system audio przy połączeniu z telefonem możesz sprawdzić chociażby tutaj: http://www.lexus.com/bluetooth/

Edit.
A tu jak wybierzesz kropkę przy Smartphones i wciśniesz wyszukiwanie to wyskoczy lista kompatybilnych z tą technologią telefonów
https://cert.mirrorlink.com/Productlisting/
adamsky73
Lex Driver

Model Lexusa: LS460 '08

Postprzez walldi1 » 21 maja 2015, o 10:04

Bardzo dziekuje za info.Pozdrawiam.
walldi1
Nowy lex user

Model Lexusa: nx

Postprzez Kfcent » 21 lut 2017, o 11:35

Witam,
to mój pierwszy post an forum ,ale moje rozczarwanie NX'em jest na tyle duże że postanowiłem wylać tutaj swoje żale :down:
Zacznijmy od tego że wcześniej jezdziłęm Mercedesem GLK dosyć z dosyć bogatym wyposażeniem , dlatego przy zmianie samochodu dalej chciałem aby nowe auto należało do segmentu premium - po kilku niemieckich samochodach postanowiłem spróbować japończyka - lexus pomyślałem - tu nie powinno być pudła.
jak bardzo się rozczarowałem to wiem tylko ja, może jestem czepialski, ale wymienie co mnie irytuje i przeszczkadza,
niektóre rzeczy są to "pierdoły" a inne dosyć istotne kwestie...od początku:

1. światła - to bardzo ważna rzecz...miało być tak super technologia LED dostepna tylko w wyższej półce aut ...no to ja przepraszam, po nocnej trasie dał bym dużo aby wrócić do bi-xenonów z opcją sprykiwaczy na lampy. Ledy dzienne w lexusie wyglądają ładnie,ale światła mijania wypadają nic ponad przeciętne.
Te z tyłu mało atrakcyjne (to nie RX) kierunki zero polotu...
Apropo świateł istnieje na świecie taka fajna funkcja jak follow me home...tutaj brak. mozna wajchą sobie ręcznie właczyć światła na 30 sek przy wysiadaniu - ale już przy wsiadaniu nie ma takiej opcji z pilota a szkoda bo czasami zimą jak ide do auta chciałbym sobie doświetlić drogę...nie w NX.

2. Plastki w kabinie to jakaś pomyłka - obejrzałem sporo materiałów prasowych i testów gdzie chwalono jakość wykończenia i na to się złapałem...to co jest u mnie w wersji Comfort to jak dla mnie klasa a'la VW ( nie obrażając VW oczywiscie)
daleko daleko za audi czy bmw...te plastiki imituące alu,i te koło zegarów to tak jak ktos napisał - jak w fiacie.
Schowki w drzwiach nie wyflokowane - cokolwiek tam wrzucisz w drodze brzęczy i denerwuje. Gdzie tu jest premium ja się pytam? bo dali troche skóry na obszycie deski??
Schowek z lusterkiem w instrukci ma przeznaczenia - okulary - proszę niech ktoś tam schowa moje okulary - chce to zobaczyć.
Aluminiowe progi...no super, ale dlaczego tylko z przodu? z tyłu gdzie mój synek łazi zabłoconymi butami...tylko rysujący sie platik.

3.Oświetlenie w kabinie...wow super że znowu LED, ale czemu z części kabiny kierowcy nie moge włączyś oświetlenia tylnej kanapy - tam gdzie jedzie dziecko - albo całość oświetlenia, alebo nic...żeby właczyć sam tyl musze szukać ręką po omacku guzika (już nie dotykowej płyki jak z porzdu). Szkoda , bo synek lubie miec czasem z tyłu zapalone jak jedziemy w nocy.
Jak już przy ośiwtleniu wnętrza jesteśmy- czy to taki problem był dać jakięś lampeczki na drzwi? żeby było widać je w nocy jak są otwarte?

4.Wycieraczki ze spryskiwaczem...przyzwyczjony w niemieckich autach że chcesz puścic troche płynu na szybe i że autoatycznie właczą się wycieraczki - nie tutaj! musisz nawalić tyle płynu żeby czujnik deszczu załapał i dopiero włączył pióra (!)

5.Kmera cofania - mam wersje comfort - czy już naprawde wymaga dopłaty to żeby te paski od odległosci się ruszały razem z kierownicą? to mój znajomy w skodze i w fordzie tak ma, a tutaj? O rozdzielczości nie wspomne - dleko jej do mercedesa gdzie było wszystko lepiej widać (zwłaszcza po zmorku) a i szeroki kąt samego obiektywu był szerszy i lepiej widać boki drogi przy manewrowaniu.

6.Elektryczna klapam...już nawet nie będe pisał o jej tempie zamykania,bo to można jakoś przeżyć...ale - dlaczego nie moge zamknąć auta zanim klapa nie dojedzie do konca.
Załóżmy za zamykam klaape, w miedzyczasie jak czekam na jej domkniecie zamykam centralny i odchodze - nie - nie w lexusie.
O zgrozo już nie wspmne nawet że nie moge jej zamknąć z pliota :shout: dlaczegooo!!!?? u niemieckiej konkurencji przyzwyczajony byłem do otwierania i zamukania....i powiem szczerze że to mi przeszkadza ...a jak jesteśmy przy pilocie...

7.Czy słyszeliście o czymś takim jak domykanie i otwieranie szyb z pliota??? pewnie tak, ale nie w NX'ie :szok:

Nie wiem czy mam dalej pisać...już mi się chyba nie chce , nie mniej jednak jestem rozczarowany....nie będe pisał już o osiągach tych 200km z hybrydy, bo mija się to z celem...ale teraz widze że mocno przepraciłem za znaczek ...i żałuje jednak że nie wziołem BMW X3 lub volvo xc60...albo chociazł jakiegoś infinity...
chciałem zeby auto się wyrózniało na drodze...ale NX'ow na dorgogach Warszwy jest jak psów...naprawde dużo.
Za tą cene i jeszce zostanie lepiej brac RAV4 i ma lepsze wyposażenie i jeszcze pare groszy zostanie...
generalnie przed zakupem przemyślcie to jeszcze ze dwa razy...
Kfcent
Nowy lex user

Model Lexusa: Lexus NX 300H

Postprzez adamsky73 » 21 lut 2017, o 11:54

Fajna recenzja. Mam tylko jedno pytanie - jak kupowałeś to auto to miałeś "pomroczność jasną" i nie zauważyłeś jego mankamentów? Czy zamawiałeś nie widząc go nawet na oczy tylko napaliłeś się na reklamę w TV? Bo większość rzeczy które opisałeś byś dostrzegł wypożyczając takie auto na weekend przed zakupem.
adamsky73
Lex Driver

Postprzez Kfcent » 21 lut 2017, o 12:26

Prawda jest taka że skusiła mnie troche cena, trochę chęć zmiany na "japóczyka"...auto kupiłem prawie w ciemno , bazując na różnych materiałach i troche na opinii marki...wiesz, ja do nikogo nie mam o to pretensji i mogę byź zły jedynie na siebie,ale myślę że do niektórych rzeczy się przyzwyczaje - jakoś da się żyć ;) a za rok mam zamiar i tak zmieniać auto:)
Kfcent
Nowy lex user

Postprzez adamsky73 » 21 lut 2017, o 12:34

IMO nie ma czegoś takiego jak opinia marki. Mercedes też miał opinię wyjątkowo luksusowego a później wypuścił rdzewiejącą i psującą się na potęgę E-kasę czy żart z marki - A-klasę. Takie czasy że zarabia się na popularnych modelach dla ludzi aspirujących do klasy średniej którzy łykną wszystko co ma odpowiedni znaczek. W końcu inni oglądają ich z zewnątrz więc musi być wypiardzista atrapa z ordynarnie dużym znaczkiem, napuchnięte nadwozie i dużo chromu. Kogo obchodzi środek? Biedota z Passata B5 w TDI i tak będzie zazdrościć :laugh1:
adamsky73
Lex Driver

Postprzez Kfcent » 21 lut 2017, o 20:19

Masz racje, właśnie dałem się nabrać na to co widać z zewnątrz...ale mnie właśnie interesuje to co w środku bardziej niż to jak mnie widać:/ no nic...poprostu jestem rozczarowany czymś co miało być premium a w mojej ocenie nawet do niej nie aspiruje...
Kfcent
Nowy lex user

Postprzez Miłosz » 21 lut 2017, o 20:43

1. Sprawdzic w techstream czy mozna aktywowac
3. Sprawdzic w techstream czy mozna bawić sie ich ustawieniem
4. Sprawdzic w techstream czy są jakies dodatkowe opcje typu np wycieraczki pracują gasisz auto i nie zostają na srodku szyby tylko opadają, oraz to co Ciebie interesuje
7. Również aktywacja w techstream lub sprawdz sam przytrzymaj dłużej przycisk otwierania piknie i opadną szyby. W drugą strone tak samo powinno zadziałać.

Także tutaj musisz pobawić się personalizacją ustawień :)

Ps też wole bmw, ale drogie to w eksploatacji. Lexus nudny jak flaki z olejem, bo praktycznie bezobsługowy, co też jest dużym plusem.
Miłosz
Lex Master

Model Lexusa: is220d

Postprzez Tiburon » 3 lip 2017, o 23:14

Zanim zdecydowałem się na zakup NX 200t rozważałem jeszcze Audi q5, BMW x3 i MB GLC. Każde z tych aut dostałem na testy na 4 do 6 dni ( NXa także). Wszystkie przetestowałem zarówno w mieście jak i w trasie. Nx wypadł najlepiej, najlepszy, silnik, najlepszy automat. I wcale nie było to najtańsze auto w tym porównaniu. Ma kilka rzeczy które mogliby poprawić przy okazji faceliftingu ( słabe światła w nocy, przestarzałe multimedia) ale ogólne zadowolenie super. Co do funkcji follow me home wystarczy ustawić w menu. Otwieranie i zamykanie szyb z pilota jest. Fakt hybrydę 300h też miałem na teście i nie brałbym , za mało dynamiczna. Nie wiem czy kupowałeś auto bez jazdy próbnej, że tyle rzeczy Tobie przeszkadza a zdecydowałeś skę na zakup tego auta?
Tiburon
Nowy lex user

Model Lexusa: NX

Poprzednia strona

Powrót do Informacje na temat marki Lexus