Nowy Ls 500h

Testy modeli
ODPOWIEDZ
mariuszelectro
Lex user
Posty: 68
Rejestracja: 28 paź 2013, o 16:42
Model Lexusa: Gs450h/Is250
Skąd:: Wrocław
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Nowy Ls 500h

Post autor: mariuszelectro »

Witam, niedawno odbyłem jazdę próbna nowym modelem, tak aby porównać do mojego obecnego GS 450H (2014R)
Jazdę odbyłem celem zachorowania lub wyłączenia się.
Napęd bardzo prawie ten sam czyli 3,5L V6 + hybryda.(pare koni więcej)
I tak po kolei:
Zawieszenie -twardzsze niż bym się spodziewał (testowałem w różnych ustawieniach) co ciekawe jechałem z zawieszeniem pneumatycznym ale i tak słychać prace zawieszenia wyraźnie- brak istotnych różnic
Dynamika jazdy i działanie hybrydy (nie obserewowałem żadnych subiektywnych różnic) - brak różnic, silnik spalinowy załącza się równie szybko jak w moim..... i jest tak samo wyczuwalne, (specjalnie to testowałem)
Brzmienie silnika moim zdaniem jest głośniej w LS ! (Wspomagacze dźwięków niby wyłączone)
Skrzynia biegów, w LS działa,trochę inaczej czuć przełączanie biegów moim zdaniem to pozytywne uczycie
Wyciszenie w LS jest nieco ciszej ale bez wielkich różnic
Zegary - moim zdaniem są zbyt małe i całkowicie elektroniczne - mi się nie podobały, mało czytelne, coś na kształt zegarów z volvo (tych starszych przed 2016r, nie takie jak w najnowszych modelach)
Wnętrze, jest wygodniejsze, ale mam wrażenie iż w GS jest więcej miejsca dla kierowcy. Wnętrze jest lepiej wykonane niż w GS( tak powinien wyglądać GS !) ale i tak odstaje od konkurencji z klasy premium..... (niestety)
Fotele wygodne ale w GS rownież nie narzekam.

Klimatyzacja foteli działa równie słabo jak w GS......
System navi-audio rownież przestarzały tylko odrobine lepszy niż w GS .(w GS jest fatalny) całkowity brak wsparcia nowych technologii

Reasumując samochód jest moim zdaniem jedynie o odrobine lepszy w każdym względzie, ale niestety jest prawie 2-3x droższy niż GS....
Ja się wyleczyłem....
Gdyby kosztował 350 tys to by zachorował ....
Awatar użytkownika
zender
Lex user
Posty: 180
Rejestracja: 6 sty 2014, o 23:35
Model Lexusa: RC300h
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Nowy Ls 500h

Post autor: zender »

mariuszelectro pisze: I tak po kolei:
Zawieszenie -twardzsze niż bym się spodziewał (testowałem w różnych ustawieniach) co ciekawe jechałem z zawieszeniem pneumatycznym ale i tak słychać prace zawieszenia wyraźnie- brak istotnych różnic
Dynamika jazdy i działanie hybrydy (nie obserewowałem żadnych subiektywnych różnic) - brak różnic, silnik spalinowy załącza się równie szybko jak w moim..... i jest tak samo wyczuwalne, (specjalnie to testowałem)
Brzmienie silnika moim zdaniem jest głośniej w LS ! (Wspomagacze dźwięków niby wyłączone)
Skrzynia biegów, w LS działa,trochę inaczej czuć przełączanie biegów moim zdaniem to pozytywne uczycie
Wyciszenie w LS jest nieco ciszej ale bez wielkich różnic

Gdyby kosztował 350 tys to by zachorował ....
Moze ES będzie nawet taniej a wygląd prawie ten sam .....

Potwierdzam 500h - napęd hybrydowy jest głośny

Model 500 tutaj jest ciszej ale wydaje mi się ze poprzednia generacja była cichsza.

zender
pss
Lex Driver
Posty: 508
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Nowy Ls 500h

Post autor: pss »

No szału nie robi i wykończenie wnętrza odstaje od konkurencji w tym segmencie.
ES wydaje się być trochę lepszy jeżeli chodzi o multimedia i może faktycznie zabrać potencjalnych nabywców z LS.
Największa bolączka ES to brak AWD lub nawet RWD i jakiegoś mocniejszego silnika...
asienka83
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 22 sie 2018, o 12:04
Model Lexusa: NX
Skąd:: Płock
Kontakt:

Re: Nowy Ls 500h

Post autor: asienka83 »

Ze smutkiem muszę przyznać minus. Troche łechce, ale nie do końca. Brak mocnego silnika zniechęca tych którzy lubią czuc moc pod stopą.
JohnJohns
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 3 lis 2021, o 22:04
Model Lexusa: 570
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Poland
Kontakt:

Re: Nowy Ls 500h

Post autor: JohnJohns »

dzięki za informację
ODPOWIEDZ

Wróć do „Testujemy Lexusy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość