GS 430 Biegi manualne

Jazikowski
Lex user
Posty: 69
Rejestracja: 10 gru 2018, o 02:16
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Siedlce
Kontakt:

GS 430 Biegi manualne

Post autor: Jazikowski »

Witam,
Kilka dni temu zakupiłem Lexa gs 430 mk3, pytanie odnośnie skrzyni a mianowicie jak zmieniac biegi "manualnie" przełaczajac na tryb sport na zegarze zawsze wyświetla się 5 (tu chyba chodzi o bieg), jak przełączyć skrzynie bym mógł zmieniać biegi gałka manualnie, bo na zegarach redukuje mi biegi jak zrzuce np. Na 4 czy 3 ale w rzeczywistości nic się nie dzieje samochód dalej jest sterowany automatycznie czy to problem skrzyni czy ja nie potrafię jej ustawić by zmieniać biegi recznie?
Awatar użytkownika
DawGad
Lex Driver
Posty: 362
Rejestracja: 16 lis 2012, o 17:30
Model Lexusa: IS200 >> GS430 mkIII
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: GS 430 Biegi manualne

Post autor: DawGad »

Jazikowski pisze:Witam,
Kilka dni temu zakupiłem Lexa gs 430 mk3, pytanie odnośnie skrzyni a mianowicie jak zmieniac biegi "manualnie" przełaczajac na tryb sport na zegarze zawsze wyświetla się 5 (tu chyba chodzi o bieg), jak przełączyć skrzynie bym mógł zmieniać biegi gałka manualnie, bo na zegarach redukuje mi biegi jak zrzuce np. Na 4 czy 3 ale w rzeczywistości nic się nie dzieje samochód dalej jest sterowany automatycznie czy to problem skrzyni czy ja nie potrafię jej ustawić by zmieniać biegi recznie?
Zawsze przy przełączeniu na sekwencje wyświetla 5 bieg, ten typ tak ma. Po redukcji powinieneś odczuć to że biegi się zmieniają w dół, szczególnie na tych niższych, analogicznie patrząc na obrotomierz wskazówka powinna się wychylać. Więc jeżeli nie zmienia biegów podczas ręcznej redukcji to coś jest nie tak i to nie Twoja wina.
Obrazek
Jazikowski
Lex user
Posty: 69
Rejestracja: 10 gru 2018, o 02:16
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Siedlce
Kontakt:

Re: GS 430 Biegi manualne

Post autor: Jazikowski »

DawGad pisze:
Jazikowski pisze:Witam,
Kilka dni temu zakupiłem Lexa gs 430 mk3, pytanie odnośnie skrzyni a mianowicie jak zmieniac biegi "manualnie" przełaczajac na tryb sport na zegarze zawsze wyświetla się 5 (tu chyba chodzi o bieg), jak przełączyć skrzynie bym mógł zmieniać biegi gałka manualnie, bo na zegarach redukuje mi biegi jak zrzuce np. Na 4 czy 3 ale w rzeczywistości nic się nie dzieje samochód dalej jest sterowany automatycznie czy to problem skrzyni czy ja nie potrafię jej ustawić by zmieniać biegi recznie?
Zawsze przy przełączeniu na sekwencje wyświetla 5 bieg, ten typ tak ma. Po redukcji powinieneś odczuć to że biegi się zmieniają w dół, szczególnie na tych niższych, analogicznie patrząc na obrotomierz wskazówka powinna się wychylać. Więc jeżeli nie zmienia biegów podczas ręcznej redukcji to coś jest nie tak i to nie Twoja wina.
Czyli załóżmy że stoje na P , wrzucam na S pokazuje mi 5 bieg redukuje do 1 wciskam gaz i powinien jechać na jedynce az do odciny lub póki sam go nie zmienie?, a mając pedał wyciśnięty tylko do połowy, wydaje mi sie ze w pewnym momencie on sam zmienia biegi na wyższe a chciałbym mieć 100% kontroli nad zmianą biegów manualnie i jeszcze takie jedno małe pyt czy w czasie jazdy np przy prędkości 100km/h mozna swobodnie zmieniać położenie skrzyni z Drive na Sport i nic złego sie nie stanie czy można zmieniać polozenie tylko podczas postoju?
ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: GS 430 Biegi manualne

Post autor: ledziu »

Jazikowski pisze:
DawGad pisze:
Jazikowski pisze:Witam,
Kilka dni temu zakupiłem Lexa gs 430 mk3, pytanie odnośnie skrzyni a mianowicie jak zmieniac biegi "manualnie" przełaczajac na tryb sport na zegarze zawsze wyświetla się 5 (tu chyba chodzi o bieg), jak przełączyć skrzynie bym mógł zmieniać biegi gałka manualnie, bo na zegarach redukuje mi biegi jak zrzuce np. Na 4 czy 3 ale w rzeczywistości nic się nie dzieje samochód dalej jest sterowany automatycznie czy to problem skrzyni czy ja nie potrafię jej ustawić by zmieniać biegi recznie?
Zawsze przy przełączeniu na sekwencje wyświetla 5 bieg, ten typ tak ma. Po redukcji powinieneś odczuć to że biegi się zmieniają w dół, szczególnie na tych niższych, analogicznie patrząc na obrotomierz wskazówka powinna się wychylać. Więc jeżeli nie zmienia biegów podczas ręcznej redukcji to coś jest nie tak i to nie Twoja wina.
Czyli załóżmy że stoje na P , wrzucam na S pokazuje mi 5 bieg redukuje do 1 wciskam gaz i powinien jechać na jedynce az do odciny lub póki sam go nie zmienie?, a mając pedał wyciśnięty tylko do połowy, wydaje mi sie ze w pewnym momencie on sam zmienia biegi na wyższe a chciałbym mieć 100% kontroli nad zmianą biegów manualnie i jeszcze takie jedno małe pyt czy w czasie jazdy np przy prędkości 100km/h mozna swobodnie zmieniać położenie skrzyni z Drive na Sport i nic złego sie nie stanie czy można zmieniać polozenie tylko podczas postoju?
Nie masz 100% władzy nad biegami bo to nie jest auto sportowe i jednak chroni skrzynie przed nadużyciami. Ustawiasz sobie bieg do którego skrzynia będzie Ci automatycznie zmieniać przełożenia. Czyli jak pykniesz 4kę to ruszysz i dopiero na 4tym biegu poleci do odcinki a potem to Ty musisz sobie pyknąć wyżej.
Jak ustawisz na 2kę no to powyżej dwójki Ty rządzisz w górę :biggrin2:
wuju
Lex user
Posty: 226
Rejestracja: 4 lip 2017, o 09:45
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Kozienice
Kontakt:

Re: GS 430 Biegi manualne

Post autor: wuju »

Mozesz bez problemu przelaczyc w kazdej chwili tryb skrzyni. Co najwyzej zrzuci ci z 6 na 5 bieg.
Jazikowski
Lex user
Posty: 69
Rejestracja: 10 gru 2018, o 02:16
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Siedlce
Kontakt:

Re: GS 430 Biegi manualne

Post autor: Jazikowski »

Dzięki Panowie sprawdzę to jeszcze dziś dokładnie:)
ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: GS 430 Biegi manualne

Post autor: ledziu »

Jazikowski pisze:Dzięki Panowie sprawdzę to jeszcze dziś dokładnie:)
Sprawdź tylko ostrożnie żebyś nie musiał szukać pomocy w dziale 'kupię" :piwko:
Jazikowski
Lex user
Posty: 69
Rejestracja: 10 gru 2018, o 02:16
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Siedlce
Kontakt:

Re: GS 430 Biegi manualne

Post autor: Jazikowski »

Sprawdź tylko ostrożnie żebyś nie musiał szukać pomocy w dziale 'kupię" :piwko:[/quote]

Silnik zdrowy, skrzynia wydaje mi się że też, przy mniejszych obrotach nie czuć wcale zmiany, przy wyższych juz lekko szarpnie, ale tak chyba być powinno, reszta okaże się w czasie, dodam, że jest to moj pierwszy automat stąd tyle pytań i niepewności co do użytkowania, mam nadzieję że szukać części nie będę musiał, auto zostało przejęte przez komornika i trafilo do mnie,ale wydaje sie ze poprzedni właściciel w miare dbał o niego patrząc na środek i prowadzenie auta, nic nie stuka nie puka heble swiezo wymienione, do tego jest gaz, cena okazyjna, więc narazie jestem bardzo zadowolony z tego auta, pozdrawiam :)
bigfish
Lex user
Posty: 85
Rejestracja: 7 lis 2016, o 13:46
Model Lexusa: GS
Skąd:: Podlaskie
Kontakt:

Re: GS 430 Biegi manualne

Post autor: bigfish »

z Białegostoku co Pan pływał z cena, 430 z gazem chyba znikła, kupiłeś go? :)
cooper69
Lex user
Posty: 230
Rejestracja: 16 cze 2018, o 15:49
Model Lexusa: GS 300 Prestige LPG Prins 2008
Skąd:: 3City
Kontakt:

Re: GS 430 Biegi manualne

Post autor: cooper69 »

Rozumiem, że to w ramach tęsknoty za panowaniem nad biegami próbujesz?
Zapomnij o manualnej zmianie i ciesz się autem.
Po doświadczeniach z wyścigów na 1/4 mili na zlocie Saaba to 90% miszczuf manuala wymięka nawet bez włączonego trybu Sport (w klexusie nazywa się to PWR), a część z nich kończyła na szybkiej wymianie sprzęgła :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk3 2005-2012”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości