GS430MKIII szarpie przy redukcji biegów

Michal84
Lex user
Posty: 162
Rejestracja: 7 lis 2016, o 20:59
Model Lexusa: LS 430 lift
Skąd:: Tarnowskie gory
Kontakt:

Re: GS430MKIII szarpie przy redukcji biegów

Post autor: Michal84 »

Witam
Może ktos z was opisać procedure sprawdzania stanu oleju w skrzyni A761E
Jaka temperatura itd
Bardzo dziękuję
Awatar użytkownika
DawGad
Lex Driver
Posty: 362
Rejestracja: 16 lis 2012, o 17:30
Model Lexusa: IS200 >> GS430 mkIII
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: GS430MKIII szarpie przy redukcji biegów

Post autor: DawGad »

Witam po przerwie, w temacie coś się ruszyło, znalazłem warsztat który podjął się naprawy. Samochód obecnie stoi w warsztacie, diagnoza taka jak sugerowaliście czyli solenoida w sterowniku hydraulicznym. Dopiero w piątek mają dostać część, do tego nowy olej po mimo tego że nie dawno zmieniałem. No cóż, cena będzie oscylowała w okolicach 3000pln. Samochód wstępnie do odbioru w sobotę, wtedy napiszę jak to wygląda po wymianie i opiszę warsztat...
Obrazek
Awatar użytkownika
DawGad
Lex Driver
Posty: 362
Rejestracja: 16 lis 2012, o 17:30
Model Lexusa: IS200 >> GS430 mkIII
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: GS430MKIII szarpie przy redukcji biegów

Post autor: DawGad »

Wątek trochę się zastał bo samochodu jak nie mam tak nie mam. Jutro jestem umówiony na odbiór po 2 miesiącach od oddania do mechaników, ale po kolei. Po oddaniu wymienili solenoidę, błędu już nie wyrzucało ale samochód nadal szarpał. Panowie stwierdzili że to wina sterownika hydraulicznego, oddano go do regeneracji, po sprawdzeniu stwierdzono że sterownik jest sprawny i nie wymaga regeneracji. Mechanicy jednaj uparli się na wymianę sterownika, nie potrafiąc znaleźć samego sterownika zakupiłem skrzynię. Przerzucili sam sterownik z zakupionej skrzyni i samochód nadal szarpał. Postanowili wymienić skrzynię, po wymianie skrzyni samochód nadal szarpał. Wniosek: to nie wina skrzyni biegów. Okazało się, jak sami twierdzą że za szarpanie winny był sterownik silnika. Tak czy owak mam na zbyciu skrzynię biegów, sprawną ze sprawdzoną mechatroniką A761e, oraz solenoidę. I nie wiem co o tego typu diagnostyce sądzić....
Obrazek
Keepmovin
Lex user
Posty: 244
Rejestracja: 24 paź 2012, o 02:18
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: GS430MKIII szarpie przy redukcji biegów

Post autor: Keepmovin »

Jaki jest wynik koncowy ?

Samochod naprawiony ? Co zostalo dokladnie wymienione ?

O skrzynie sie nie martw - wystaw na olx czy allegro i szybko zejdzie, nawet nasi wschodni (i czasem zachodni) sasiedzi obserwuja i dzwonia.
Awatar użytkownika
DawGad
Lex Driver
Posty: 362
Rejestracja: 16 lis 2012, o 17:30
Model Lexusa: IS200 >> GS430 mkIII
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

GS430MKIII szarpie przy redukcji biegów

Post autor: DawGad »

Keepmovin pisze:Jaki jest wynik koncowy ?

Samochod naprawiony ? Co zostalo dokladnie wymienione ?

O skrzynie sie nie martw - wystaw na olx czy allegro i szybko zejdzie, nawet nasi wschodni (i czasem zachodni) sasiedzi obserwuja i dzwonia.
Samochód naprawiony, to najważniejsze. Wymieniono sterownik silnika ECU (Denso 89666-30290), przelutowano pamięć immo ze starego, za całość operacji opisanych powyżej, razem z częściami (pomijając zakup skrzyni) zapłaciłem 3350pln.
Moją dobrą skrzynię A761e którą posiadam na zbyciu potrzymam jeszcze trochę i za jakiś czas wystawię, może na części ponieważ mam fakturę ze sprawdzenia sterownika na maszynie HYDRA TEST, czas pokaże.

Reasumując, warsztat w którym naprawiono mój samochód to A'MATIC z Suszca koło Żor. Sam warsztat, robi dobre pierwsze wrażenie. Ja jednak z przykrością przyznam że nie poleciłbym tego warsztatu przede wszystkim za opieszałość, samochód spędził tam dwa miesiące, oddałem go 26 listopada a sprawa nabrała tempa dopiero po 2 stycznia. Kiepska forma diagnostyki (po przekładce skrzyni samochód dalej szarpał) Panowie dopiero wtedy stwierdzili że to nie wina skrzyni biegów... i szukali rozwiązania w innym obszarze twierdząc że żaden komputer diagnostyczny nie byłby wstanie wykryć tej usterki ECU.

Więc tyle w temacie, ja mam nadzieję cieszyć się bez awaryjną jazdą moim :LEXUS: .
Obrazek
cooper69
Lex user
Posty: 230
Rejestracja: 16 cze 2018, o 15:49
Model Lexusa: GS 300 Prestige LPG Prins 2008
Skąd:: 3City
Kontakt:

Re: GS430MKIII szarpie przy redukcji biegów

Post autor: cooper69 »

Mój też poszarpuje (GS 300 ze skrzynią A960E) i jak zacząłem się wgłębiać w temat na hamerykańskich forach to wyszło też, że pewnie ECU czyli komp silnika.

Jak załatwiłeś temac ECU - kupiłeś używany i dałeś do kogoś w Polsce do roboty?
Gdzie, jakie koszty jeżeli to nie tajemnica?

PS.
Że nie jest to problem rzadki widać po zestawie naprawczym/naprawie tej przypadłości

Opis usuwanej przez to usterki - Is your Lexus GS300/350/430/IS250 exhibiting a harsh 2-1 down downshift when coming to a stop? Did a mechanic pinpoint the issue to a faulty engine computer? If so, you've come to the right listing! Now there is an alternative to purchasing a costly replacement at the dealership. We have perfected a repair kit that addresses this common issue.
Awatar użytkownika
DawGad
Lex Driver
Posty: 362
Rejestracja: 16 lis 2012, o 17:30
Model Lexusa: IS200 >> GS430 mkIII
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: GS430MKIII szarpie przy redukcji biegów

Post autor: DawGad »

cooper69 pisze:Mój też poszarpuje (GS 300 ze skrzynią A960E) i jak zacząłem się wgłębiać w temat na hamerykańskich forach to wyszło też, że pewnie ECU czyli komp silnika.

Jak załatwiłeś temac ECU - kupiłeś używany i dałeś do kogoś w Polsce do roboty?
Gdzie, jakie koszty jeżeli to nie tajemnica?

PS.
Że nie jest to problem rzadki widać po zestawie naprawczym/naprawie tej przypadłości

Opis usuwanej przez to usterki - Is your Lexus GS300/350/430/IS250 exhibiting a harsh 2-1 down downshift when coming to a stop? Did a mechanic pinpoint the issue to a faulty engine computer? If so, you've come to the right listing! Now there is an alternative to purchasing a costly replacement at the dealership. We have perfected a repair kit that addresses this common issue.
Mój nie poszarpywał tylko zdecydowanie twardo zrzucał biegi. Tak w moim przypadku "fachowcy" z A'MATIC z Żor naprawiali poprzez jakiegoś elektronika który przelutowywał eprom i inne kości ze starego do nowego sterownika. Sumarycznie do bani, bo cała ta robota z przelutowywaniem nie potrzebna, można nowy ECU przyuczyć do kluczyków/pilotów, u mnie coś schrzanili i po odłączeniu akumulatora nie widzi kluczyków. Na Twoim miejscu pojechałbym na konkretną diagnostykę do konkretnych ludzi, ja polecam AMO Serwis z Katowic.
Obrazek
cooper69
Lex user
Posty: 230
Rejestracja: 16 cze 2018, o 15:49
Model Lexusa: GS 300 Prestige LPG Prins 2008
Skąd:: 3City
Kontakt:

Re: GS430MKIII szarpie przy redukcji biegów

Post autor: cooper69 »

Dzięki ale jestem z... Gdańska.
Skrzynia A960E po kompletnym remoncie 8000 km temu (jeszcze poprzedni właściciel) zachowuje się dziwnie (żadnych błędów, olej wymieniony) czyli czasami zmienia dziwnie biegi (również twardo - szczególnie na tempomacie), niemrawy kickdown, puknie po zatrzymaniu.
Czytając wątki w usa to wszystko wskazuje właśnie na usterkę ECU - Techstream nie wywala błędów, dziwne działanie skrzyni.
Awatar użytkownika
DawGad
Lex Driver
Posty: 362
Rejestracja: 16 lis 2012, o 17:30
Model Lexusa: IS200 >> GS430 mkIII
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: GS430MKIII szarpie przy redukcji biegów

Post autor: DawGad »

cooper69 pisze:Dzięki ale jestem z... Gdańska.
Skrzynia A960E po kompletnym remoncie 8000 km temu (jeszcze poprzedni właściciel) zachowuje się dziwnie (żadnych błędów, olej wymieniony) czyli czasami zmienia dziwnie biegi (również twardo - szczególnie na tempomacie), niemrawy kickdown, puknie po zatrzymaniu.
Czytając wątki w usa to wszystko wskazuje właśnie na usterkę ECU - Techstream nie wywala błędów, dziwne działanie skrzyni.
To może warto zaryzykować kupno sprawnej używki (tylko muszą być dokładnie te same numery na obydwu ECU) i przyuczenie pilotów (gniazdo OBD zworka 13-4 przy załączonym zapłonie i pilocie w środku samochodu przez 30min)
Obrazek
cooper69
Lex user
Posty: 230
Rejestracja: 16 cze 2018, o 15:49
Model Lexusa: GS 300 Prestige LPG Prins 2008
Skąd:: 3City
Kontakt:

Re: GS430MKIII szarpie przy redukcji biegów

Post autor: cooper69 »

Pewnie tak zrobię.

Tylko jeszcze trzeba znaleźć, a nie ma tego za dużo na allegro :(

Dzięki
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2019, o 09:21 przez cooper69, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk3 2005-2012”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości