GS 430 mk3 podpora wału

ODPOWIEDZ
szyfkrzysiek
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 31 sie 2013, o 10:23
Model Lexusa: gs 430
Skąd:: białystok
Kontakt:

GS 430 mk3 podpora wału

Post autor: szyfkrzysiek »

Witajcie, wydaje mi się, że podpora wału w moim GS 430 mk3 jest już na wykończeniu. Chciałbym spróbować ogarnąć temat samodzielnie. Czy ktoś walczył z podobnym tematem? Może jakieś podpowiedzi albo manualne? Pozdrawiam
Nowy00
Lex user
Posty: 51
Rejestracja: 11 gru 2017, o 10:30
Model Lexusa: Gs
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: GS 430 mk3 podpora wału

Post autor: Nowy00 »

A z ciekawości... jakie masz objawy ?
szyfkrzysiek
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 31 sie 2013, o 10:23
Model Lexusa: gs 430
Skąd:: białystok
Kontakt:

Re: GS 430 mk3 podpora wału

Post autor: szyfkrzysiek »

Auto na podnośniku (sprawdzaliśmy łożyska), przy odpuszczeniu gazu pojawiły się dziwne dźwięki z okolicy podpory wału. W normalnym użytkowaniu nic nie słychać.
kifer90
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 28 maja 2015, o 13:51
Model Lexusa: GS
Skąd:: Xxx
Kontakt:

Re: GS 430 mk3 podpora wału

Post autor: kifer90 »

Hej,
Ja wymieniałem podporę wału, kupiłem marki febest i jakość jest dla mnie zadowalająca.
Żeby wymienić podporę wału musisz trochę się nasłuchać od dołu ale pół dnia i 4 piwa i jest do zrobienia.
Podporę wału wymieniałem ponieważ miałem ,,puknięcie,, głuchy dźwięk przy wrzuceniu R z D . Problem nadal istnieje i oceniam poduszki dyferencjału na których mam lekkie luzy ale jest problem z ich dostępnością, natomiast po wymianie podpory wału okazało się ze to był ostatni gwizdek, guma poszarpana.
szyfkrzysiek
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 31 sie 2013, o 10:23
Model Lexusa: gs 430
Skąd:: białystok
Kontakt:

Re: GS 430 mk3 podpora wału

Post autor: szyfkrzysiek »

Wydech trzeba odkręcić, czy wystarczy opuścić na wieszakach ?
Keepmovin
Lex user
Posty: 244
Rejestracja: 24 paź 2012, o 02:18
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: GS 430 mk3 podpora wału

Post autor: Keepmovin »

kifer90 pisze:Hej,
Ja wymieniałem podporę wału, kupiłem marki febest i jakość jest dla mnie zadowalająca.
Żeby wymienić podporę wału musisz trochę się nasłuchać od dołu ale pół dnia i 4 piwa i jest do zrobienia.
Podporę wału wymieniałem ponieważ miałem ,,puknięcie,, głuchy dźwięk przy wrzuceniu R z D . Problem nadal istnieje i oceniam poduszki dyferencjału na których mam lekkie luzy ale jest problem z ich dostępnością, natomiast po wymianie podpory wału okazało się ze to był ostatni gwizdek, guma poszarpana.
strongflex ma komplety poli dla GS'a 3 generacji - mysle ze tez musieli zrobic komplet na dyfer ?
Troy
Lex user
Posty: 159
Rejestracja: 20 lip 2013, o 23:04
Model Lexusa: LS400
Skąd:: Wlkp
Kontakt:

Re: GS 430 mk3 podpora wału

Post autor: Troy »

Po pytaniach wnioskuje,że nie jesteś "techniczny" ,więc lepiej odpuść.Jeśli się jednak upierasz robić samemu,to pamiętaj: Przed rozłożeniem wału musisz zaznaczyć ,aby obydwie części złożyć na wielowypuście w tym samym miejscu.Skręcając robi to się na moment,a nie na "całą epe".Do demontażu podpory potrzebny jest ściągacz,a montażu nie przeprowadzisz poprzez wsunięcie ręką na czop wału.
szyfkrzysiek
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 31 sie 2013, o 10:23
Model Lexusa: gs 430
Skąd:: białystok
Kontakt:

Re: GS 430 mk3 podpora wału

Post autor: szyfkrzysiek »

Wyciągałem już wał w Touaregu i nie miałem z tym żadnego problemu. Pytania są jak najbardziej zasadne i techniczne, bo dostep do wału w lexie ogranicza wydech. Dlatego pytam czy wystarczy go opuścić czy trzeba zdemontować tylne 2 tłumiki bo nie wiem czy chce mi się walczyć ze skorodowanymi śrubami. Co do samej podpory, to mam odpowiednie narzędzia, ale i tak rozważam opcję, żeby wymianę zrobić u fachowca, bo po tylu latach chciałbym go też ponownie wyważyć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk3 2005-2012”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości