GS430 MK3 HAMULCE

Jazikowski
Lex user
Posty: 69
Rejestracja: 10 gru 2018, o 02:16
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Siedlce
Kontakt:

Re: GS430 MK3 HAMULCE

Post autor: Jazikowski »

DaSt pisze:Witam serdecznie. Napisz coś więcej o sposobie użytkowania pojazdu przez Ciebie, wówczas będzie można "dopasować" zestaw. Pozdrawiam.
Preferuje bardziej sportowy tryb jazdy i zastanawiam się nad takim kompletem jak u kolegi legato czyli nawiercane i nacinane tarcze zawsze chciałem takie wypróbować i sprawdzić czy jest różnica w hamownaiu, do tego chyba trzeba jakies lepsze klocki myślę nad ebc yellow, czy one by się sprawdziły? Z tyłu mam nowe tarcze ale nie wiem jakie, wymienilem tylko klocki przód i tył na trw i narazie śmiga, a klocki siedziały O ile się nie mylę nbk toyota czyli tarcze tez mogą być podobne nie mogłem znaleźć tej firmy ale wyglądaja jak fabryczne
Awatar użytkownika
Szfuri
Lex user
Posty: 59
Rejestracja: 10 lis 2015, o 17:58
Model Lexusa: GS 460
Skąd:: Lublin
Kontakt:

Re: GS430 MK3 HAMULCE

Post autor: Szfuri »

Mam u siebie z przodu i z tyłu tarcze zimmerman sport + EBC yellow. Różnica pomiędzy tymi, a wcześniejszymi jest wg mnie bardzo duża... wcześniej było ATE. Komplet w firmie z Krakowa zajmującej się hamulcami 2.850 zł całość za części. Do tego mierzenie piast i 2 jak się okazało do wymiany. Hamowanie czy to ze 100 km/h czy też z 200 do 100 nie stanowi problemu, a czasem lex jedzie szybko.

Obrazek

Oczywiście regeneracja zacisków także została zrobiona. Dozowanie siły hamowania na tym zestawie także jest dużo lepsze.
Polecam zrobić raz, a dobrze:)
Pozdrawiam
cooper69
Lex user
Posty: 229
Rejestracja: 16 cze 2018, o 15:49
Model Lexusa: GS 300 Prestige LPG Prins 2008
Skąd:: 3City
Kontakt:

Re: GS430 MK3 HAMULCE

Post autor: cooper69 »

A ja nie jeżdżę z prędkościami podświetlnymi i 90% miasto + urlop Włochy

Mam do wymiany komplet przód w GS 300 z 2008 roku - słucham rad doświadczonych kolegów.

Wątki oczywiście przeczytane.

Rocznie max 10 tys. km
wuju
Lex user
Posty: 226
Rejestracja: 4 lip 2017, o 09:45
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Kozienice
Kontakt:

Re: GS430 MK3 HAMULCE

Post autor: wuju »

Rok minął odgrzeje trochę temat.
Co byście polecili na przód? textar+ textar po 20k bije przód jak się zgrzeje.
patol
Lex user
Posty: 39
Rejestracja: 7 paź 2018, o 22:57
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Świdnica
Kontakt:

Re: GS430 MK3 HAMULCE

Post autor: patol »

Nie będę nowego tematu zakładał, ale staję przed wyborem wymiany tarcz z zaciskami na jakieś co będą lepiej działać niż seria.
Albo może jakiś swap tylko na co i z czego? Czy może jakieś lepsze tarcze z klockami (EBC, DBA itp.) + przewody w stalowym oplocie wystarczą?
Lolek777
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 21 lip 2021, o 10:08
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Legionowo
Kontakt:

Re: GS430 MK3 HAMULCE

Post autor: Lolek777 »

Witam,

Podłączę się do tematu klocków/tarcz żeby nie zakładać nowego tematu. Zostało mi jakieś 30% klocków z przodu, tarcze są ok ( nie wiem czy OE czy inne). Jakie klocki polecacie?
Myślałem o Ferodo Premium - chwalone na forum, ale kolega z branży moto powiedział, że Ferodo leci teraz w 100% od chińczyka. Zapytałem go o ATE i powiedział, ze to wyższa półka - wg toyodiy.com pasują takie: 13.0460-5789.2/ATE - koszt około 200 PLN za oś.
Czy ktoś używa, miał - co radzicie? :doh:

Pozdrawiam
Nemo 77
Lex Driver
Posty: 415
Rejestracja: 25 lis 2018, o 14:21
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: GS430 MK3 HAMULCE

Post autor: Nemo 77 »

Witaj.Zależy jaką kasę chcesz wydać i z jakimi prędkościami jeździsz ;) Jeżdżę raczej emerycko i z przodu mam założone klocki Remsa do tarcz Textar. Nic się nie dzieje.
PS.Z Legionowa jesteś?
Lolek777
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 21 lip 2021, o 10:08
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Legionowo
Kontakt:

Re: GS430 MK3 HAMULCE

Post autor: Lolek777 »

Tak, z Legionowa, a Ty?. Ja czasami lubię pocisnąć, GS sam zaprasza do małych wybryków. Tak jak pisałem nie wiem jakie mam tarcze bo nie były demontowane. Fabrycznie chyba wrzucają Textara? Ferodo ma dobre opinie bo nie pyli zbytnio, ale dostępność jest słaba no i to info, ze teraz to w 100% chińczyk. Jeszcze nie dzwoniłem do serwisu co i za ile mi zaproponują, ale klocki to chyba wymieni ogarnięty mechanik :) bez konieczności przepłacania w ASO.
Pozdr
Nemo 77
Lex Driver
Posty: 415
Rejestracja: 25 lis 2018, o 14:21
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: GS430 MK3 HAMULCE

Post autor: Nemo 77 »

Tarcze,klocki wymieniałem sam.Więc rozgarnięty mechanik też sobie poradzi :) Miałem klocki Textar wcześniej i faktycznie u mnie zarąbiście brudziły felgi.
PS.Zapytałem bo mało jeździ GS-ów ogólnie,a już po Legionowie... :D Jeszcze powiedz,że srebrny lub biały bo ostatnio się mijałem z takim jasnym ;)
Lolek777
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 21 lip 2021, o 10:08
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Legionowo
Kontakt:

Re: GS430 MK3 HAMULCE

Post autor: Lolek777 »

PS. Oczywiście doczytałem też, że koledzy polecają klocki EBC Yellow Sfuff i wyżej, ale nie wiem czy na same klocki warto wydać ponad 900 PLN bez zmiany tarcz na wentylowane itp. Na tor się chyba nie wybieram, a chłopaków w beemkach i tak się połyk :dance3: :dance3: a :)
GS biała perła, też z Legionowa?
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk3 2005-2012”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości