GS300 2006 brak wstecznego

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pucza_daniels
Lex user
Posty: 96
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 21:50
Model Lexusa: RX300
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

GS300 2006 brak wstecznego

Post autor: pucza_daniels »

Witam

Zakupiłem własnie gs300 2006r. 320 000 przebiegu z problemem biegu wstecznego,poprzedni własciciel nie wiedział o co chodzi i mozna powiedziec ze kupilem to auto w dobrej cenie. Czy ktoś miał tego typu problem?Po wrzuceniu na D auto nie jedzie,dopiero jak sie przygazuje to zaczyna jechac, co nie jest normalne w automacie...a może ktoś ma do sprzedania sprawdzoną skrzynie biegów do GS300 mk3?
pozdrawiam
Pucza
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: GS300 2006 brak wstecznego

Post autor: muzz »

brzmi jak problem z konwerterem...
ale generalnie skrzynia do przeglądu porządnego i sprawdzenia...
mogą wyjść jeszcze tarczki albo zawory...
ciężko ocenić...
BOHEN
Lex user
Posty: 96
Rejestracja: 23 lip 2015, o 16:34
Model Lexusa: GS300
Skąd:: wschód
Kontakt:

Re: GS300 2006 brak wstecznego

Post autor: BOHEN »

Miałem taki sam kłopot w Volvo V70, z tym, że na D jechał normalnie. Wsteczny bez reakcji. Winna była płytka z zaworami, ale nie padła bez powodu. Winny był poprzedni właściciel który odpiął chłodnicę skrzyni bo byla uszkdozona i mieszała płyn chłodniczy z olejem.
gs300gs300
Lex user
Posty: 83
Rejestracja: 10 gru 2013, o 23:17
Model Lexusa: 2002 GS300
Skąd:: Krk
Kontakt:

Re: GS300 2006 brak wstecznego

Post autor: gs300gs300 »

Jeśli mniejsza usterka to elektronika/sterowanie/komputer, może jakiś elektrozawór (powinien być jakiś błąd zapisany, check może się nie świecić), a jak nie to grubsza robota której sam nie zrobisz czyli serwis i rozebranie skrzynie na drobne części i wymiana np tarczy od biegu R, sprawdzenie płyty sterującej itp.

Raczej to nie konwerter jeśli podczas jazdy D rusza to na R tez powinien w ten sam sposób. Ale jak oddasz do serwisu to i tak w przypadku remontu skrzynia będzie wymontowana więc konwerter można też przy okazji sprawdzić i ewentualnie zregenerować teraz jak będzie wyjęty i dopłacić kilkaset zł niż robić to np za rok i zabulić 1500 albo więcej.

Ciekawe jaki przebieg auta?

Generalnie jak kupiłeś w dobrej cenie to zrobisz tą skrzynię dokładając pewnie 3-5 tys i będziesz śmigał dalej :)

Jak naprawisz to daj znać co było przyczyną.
Awatar użytkownika
pucza_daniels
Lex user
Posty: 96
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 21:50
Model Lexusa: RX300
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: GS300 2006 brak wstecznego

Post autor: pucza_daniels »

Z tego co sie orientowałem skrzynia do tego auta nie jest prostą w naprawie,znajomy zaufany mechanik od skrzyń po podaniu numeru skrzyni powiedział żeby odpuscic naprawe i kupic używke skoro kosztuje 2500zł, za dużo elektroniki, z kompa wyszedł błąd podcisnienia którego solenoidu.Skrzynie już mam do odbioru we Wrocku, ,olej 6l,filtr skrzyni,oring i uszczelke już zamówiłem,wymiana w przyszłym tygodniu...

Przebieg auta 193 000 MIL / 320 000KM

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Auto w stanie mega idealnym...pomimo przebiegu w środku wygląda jak nówka.
Pucza
XYZ
Lex user
Posty: 199
Rejestracja: 31 gru 2014, o 11:51
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Opolskie
Kontakt:

Re: GS300 2006 brak wstecznego

Post autor: XYZ »

pucza_daniels pisze:Auto w stanie mega idealnym...pomimo przebiegu w środku wygląda jak nówka.
Auto detailing potrafi czynić cuda. ;)
gs300gs300
Lex user
Posty: 83
Rejestracja: 10 gru 2013, o 23:17
Model Lexusa: 2002 GS300
Skąd:: Krk
Kontakt:

Re: GS300 2006 brak wstecznego

Post autor: gs300gs300 »

Używkę nie wiesz jaką kupisz (no chyba że przed demontażem jest możliwość jazdy dawcą i znasz prawdziwy przebieg). Pewnie powiesz, że sprzedawca daje Ci gwarancję, tylko co Ci po takiej gwarancji jak wyjmiesz starą skrzynie, założysz nową, nowy filtr i olej, do tego od pyty roboty, koszty transportu/dostawy i okaże się, że "nowa" skrzynia nie działa. Janusz odda Ci te 2.5 tys ale i tak jesteś w plecy pewnie z 1.5 tys a problem nierozwiązany i w aucie nie masz skrzyni :)
Niedawno ktoś pisał na forum o usterce w takiej skrzyni, bez problemu naprawił, nie pamiętam gdzie ale podobno jakiś sensowny serwis, z tego co pisał ten gość to nawet z ASO tam dają do naprawy. A może się okazać że to jakaś pierdoła albo problem jest w sterowniku a nie w samej skrzyni... różnie może być :)
Awatar użytkownika
pucza_daniels
Lex user
Posty: 96
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 21:50
Model Lexusa: RX300
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: GS300 2006 brak wstecznego

Post autor: pucza_daniels »

Co do używki nigdy nie ma pewności,pracuje w auto czesciach z 8 lat... Wszystkiego nie da sie sprawdzić.Niestety naprawy skrzyni źle mi sie kojarzą i jakos nie mam do nich przekonania.skrzynia 2300zł, koszt wymiany 300zł,olej 260zł 6 litrów,filtr z uszczelką 130zł.Olej i filtr w skrzyni wymienie dopieo po sprawdzeniu czy działa.chyba że bedzie brakowało to wtedy doleje do stanu.Ewentualnie jakbyś znalazł ten kontakt do tego warsztatu o którym pisałeś to możesz podesłać,zadzwonie i zapytam.
Pucza
Awatar użytkownika
pucza_daniels
Lex user
Posty: 96
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 21:50
Model Lexusa: RX300
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: GS300 2006 brak wstecznego

Post autor: pucza_daniels »

Skrzynia wymieniona, wsteczny jest,kontrolki VSC check silnika znikneły:) Dziś po południu będe testował jak chodzi .Błąd który był w starej skrzyni to P0761 - SHIFT Solenoid 'C' performance of stuck off.


NO I lipa.Przejechałem ok 100km wszystko było w porzadku pozniej wskoczyl check vsc i kontrolki od trakcji i zaczal jechac jak muł,odpiąłem kleme, błedy sie skasowały ale po przejechaniu kilku km znowu jest brak wstecznego,czuc jak go wbija ale niestety dodaje gazu i nic. Wszystkie objawy które były w poprzedniej skrzyni wróciły...Wydaje mi sie że problemem tutaj jednak nie była skrzynia biegów tylko jakas elektronika.Jutro bedzie elektronik to wrzuci go na kompa to moze cos wymyśli.Najlepsze jest to że tematów tego typu jest kilka na forum ale wszystko to są ludzie którzy założyli konto zeby sie poradzić w tej konkretnej sprawie ale rozwiązania problemu już nie napisali...
Pucza
bistus1
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 20 maja 2017, o 17:55
Model Lexusa: MkIII
Skąd:: Keflavik
Kontakt:

Re: GS300 2006 brak wstecznego

Post autor: bistus1 »

Wybaczcie że odkopuje temat ale może jesteś w stanie napisać co było problemem z brakiem wstecznego ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk3 2005-2012”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości