Kupno kompletu łożysk do skrzyni biegów

ODPOWIEDZ
kaczucha11
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 21 paź 2012, o 21:30
Model Lexusa: is220d
Skąd:: opole
Kontakt:

Kupno kompletu łożysk do skrzyni biegów

Post autor: kaczucha11 »

Witam.
To mój pierwszy post wiec proszę o wyrozumiałość.
Więc pytanie jak w temacie.
Gdzie kupić komplet łożysk do skrzyni biegów is 220d 2007 rok.
Byłem dzisiaj u mechanika, który zalecił wymianę kompletu łożysk w skrzyni ale powiedział, że one są dosyć trudno dostępne.
Ma ktoś może jakieś namiary?
Palio
Lex user
Posty: 104
Rejestracja: 3 lip 2013, o 14:47
Model Lexusa: Brak
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Kupno kompletu łożysk do skrzyni biegów

Post autor: Palio »

Najbliższe ASO Lexus. Moze będzie w rozsądnej cenie wtedy warto kupić oryginalne.
kaczucha11
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 21 paź 2012, o 21:30
Model Lexusa: is220d
Skąd:: opole
Kontakt:

Re: Kupno kompletu łożysk do skrzyni biegów

Post autor: kaczucha11 »

Palio pisze:Najbliższe ASO Lexus. Moze będzie w rozsądnej cenie wtedy warto kupić oryginalne.
Palio dzięki za odpowiedz.
Więc wymian kompletu łożysk skrzyni w lexus poznań to bagatela 4600 zł za części i 2600 zł za robociznę. :shout:
ale na szczęście dzisiejsza diagnostyka zaoszczędziła mi tych kosztów.
Dzięki i pozdrawiam
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Kupno kompletu łożysk do skrzyni biegów

Post autor: Yarecki »

kaczucha11 pisze:
Palio pisze:Najbliższe ASO Lexus. Moze będzie w rozsądnej cenie wtedy warto kupić oryginalne.
Palio dzięki za odpowiedz.
Więc wymian kompletu łożysk skrzyni w lexus poznań to bagatela 4600 zł za części i 2600 zł za robociznę. :shout:
ale na szczęście dzisiejsza diagnostyka zaoszczędziła mi tych kosztów.
Dzięki i pozdrawiam

Lexus chyba ocipiał z radość, ceny niektórych rzeczy w porównaniu do innych marek premium ma z "kosmosu".
Palio
Lex user
Posty: 104
Rejestracja: 3 lip 2013, o 14:47
Model Lexusa: Brak
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Kupno kompletu łożysk do skrzyni biegów

Post autor: Palio »

Wow, rzeczywiście cena z kosmosu, moze maja platynowe te lozyska? ;)
jes
Lex user
Posty: 136
Rejestracja: 30 paź 2010, o 20:44
Model Lexusa: GS 450H
Skąd:: Skoczów
Kontakt:

Re: Kupno kompletu łożysk do skrzyni biegów

Post autor: jes »

Jeśli masz mechanika, który podejmie się wymiany łożysk, to zrób tak:
1. demontaż skrzyni.
2. bierzesz wszystkie łożyska, które trzeba wymienić (powinien ocenić mechanik) i jedziesz do sklepu/hurtowni.

Z tego co wiem nie ma tam specjalnych łożysk - wszystkie kupisz bez problemu. Polecam producentów SKF, FAG (ale nie produkowane w Hiszpanii), NTN.
Jak będziesz miał problemy - napisz na PW, dam Ci namiary sklepu, mają praktycznie wszystko.
Koszt łożysk myślę śmiało połowa z tego co w ASO.
Awatar użytkownika
krzywydg
Lex Maniak
Posty: 787
Rejestracja: 14 sty 2011, o 00:42
Model Lexusa: GS430 MK I
Skąd:: Dąbrowa Górnicza
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: Kupno kompletu łożysk do skrzyni biegów

Post autor: krzywydg »

jes pisze:Jeśli masz mechanika, który podejmie się wymiany łożysk, to zrób tak:
1. demontaż skrzyni.
2. bierzesz wszystkie łożyska, które trzeba wymienić (powinien ocenić mechanik) i jedziesz do sklepu/hurtowni.

Z tego co wiem nie ma tam specjalnych łożysk - wszystkie kupisz bez problemu. Polecam producentów SKF, FAG (ale nie produkowane w Hiszpanii), NTN.
Jak będziesz miał problemy - napisz na PW, dam Ci namiary sklepu, mają praktycznie wszystko.
Koszt łożysk myślę śmiało połowa z tego co w ASO.

Zgodzę sie z kolegą. Jeżeli będziesz miał z wymiarowane łożyska to cena może być śmieszna. Dla przykładu podam, robiliśmy ostatnio skuter wodny z kawasaki i zestaw naprawczy firmy "Made in China" kosztował 300zł ( to chyba jakaś znana firma musi być?) a my kupiliśmy 2 łożyska z skf i 2 uszczelniacze za ok 50zł, okazało się że takie same wymiary ma jakieś łożysko w peugocie 206. To samo uszczelniacz pół osi w kia, oryginał w serwisie 100zł z naklejką, a w sklepie 5zł... autentycznie
http://www.youtube.com/watch?v=ukbIh0q9X3A Nie ważne co masz w sercu... Ważne co masz w dupie!
Części Gs300/430
Obrazek
kaczucha11
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 21 paź 2012, o 21:30
Model Lexusa: is220d
Skąd:: opole
Kontakt:

Re: Kupno kompletu łożysk do skrzyni biegów

Post autor: kaczucha11 »

krzywydg pisze:
jes pisze:Jeśli masz mechanika, który podejmie się wymiany łożysk, to zrób tak:
1. demontaż skrzyni.
2. bierzesz wszystkie łożyska, które trzeba wymienić (powinien ocenić mechanik) i jedziesz do sklepu/hurtowni.

Z tego co wiem nie ma tam specjalnych łożysk - wszystkie kupisz bez problemu. Polecam producentów SKF, FAG (ale nie produkowane w Hiszpanii), NTN.
Jak będziesz miał problemy - napisz na PW, dam Ci namiary sklepu, mają praktycznie wszystko.
Koszt łożysk myślę śmiało połowa z tego co w ASO.

Zgodzę sie z kolegą. Jeżeli będziesz miał z wymiarowane łożyska to cena może być śmieszna. Dla przykładu podam, robiliśmy ostatnio skuter wodny z kawasaki i zestaw naprawczy firmy "Made in China" kosztował 300zł ( to chyba jakaś znana firma musi być?) a my kupiliśmy 2 łożyska z skf i 2 uszczelniacze za ok 50zł, okazało się że takie same wymiary ma jakieś łożysko w peugocie 206. To samo uszczelniacz pół osi w kia, oryginał w serwisie 100zł z naklejką, a w sklepie 5zł... autentycznie
Dzieki za info panowie!!
Na szczescie ominie mnie ta przyjemnosc (narazie) ale juz bylem w strachu bo mimo wszystko rozbieranie skrzyni to zawsze spore koszta.
Po wczorajszej wizycie w lexie mechanik utwierdzil mnie ze jest wszystko ok ze skrzynia i nie wymaga zadnej ingerencji a to za sprawa faktu iz zrobilismy jazdy probne dwoma innymi lexami, fakt ze mlodszymi od mojego i z mniejszym przebiegiem ale o tych samych parametrach i odziwo utwierdzilo mnie to w przekonaniu ze wszystko jest ok. Dziwny dodatkowy slabo slyszalny stukot wystepowal rowniez w testowanych samochodach :biggrin2:

Dzieki za komentarze i porady.
pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk2 2005-2013”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość