Is 250 4 biegi w trybie sport

ODPOWIEDZ
MiłyPan
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 13 sty 2020, o 15:18
Model Lexusa: is250
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Is 250 4 biegi w trybie sport

Post autor: MiłyPan »

Witam ,

Przeszukałem forum i nigdzie nie mogłem znaleźć odpowiedzi .
Mam problem a mianowicie po przerzuceniu skrzyni w tryb s nagle na desce rozdzielczej wyświetla mi się 4 ( tak jakby ilość dostępnych biegow ) i auto nie chce zmienić biegów na 5 i 6 automatycznie tylko wyje , a mogę to zrobić jedynie łopatkami przy kierownicy .

Czy to kwestia ustawień , czy moze jakaś awaria ?

Proszę o sugestie .
Typer92
Lex user
Posty: 49
Rejestracja: 15 gru 2019, o 23:00
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Ostrzeszów
Kontakt:

Re: Is 250 4 biegi w trybie sport

Post autor: Typer92 »

Z tego co mi wiadomo to tak jest standardowo, u mnie też tak jest. Chodzi o to że ustawiasz sobie lopatkami Do jakiego biegu ma co zmieniać automatycznie. Jeśli ustawisz na 1 to będziesz musiał sam lopatkami zmieniać, a jak ustawisz na 6 to będzie Ci zmieniał automatycznie od 1 do 6
Awatar użytkownika
szyman_leo
Lex user
Posty: 198
Rejestracja: 24 lut 2015, o 00:28
Model Lexusa: NX300h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Is 250 4 biegi w trybie sport

Post autor: szyman_leo »

Wszystko jest ok, Kolego.
Z tego co pamiętam, to w IS250 łopatki niestety tylko decydują o najwyższym biegu, czyli służą do rozpędzania z Twoją decyzją o momencie zmiany biegu na wyższy, przy zwalnianiu nie masz juz tak bezpośredniego wplywu na redukcję przełożeń. A zmiana z D na M jest na pośrednie 4, żeby nie zaszkodzić, ani karocy, ani woźnicy.
Łopatki w tym modelu bardziej jako bajer, zresztą D na tyle super działa, że eliminuje chęć klikania samemu.
Potrzeby NoPb95 NX300h Obrazek i wcześniejsze pijawki CT200h Obrazek IS250 Obrazek
Kitnyp
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 28 lut 2020, o 14:32
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Is 250 4 biegi w trybie sport

Post autor: Kitnyp »

Łopatki decydują o zakresie biegów z których możesz korzystać. Ustalasz nimi najwyższy dostępny bieg. Znaczy to tyle, że jak zapomnisz redukować łopatkami to przy naciśnięciu hamulca biegi będą spadać na niższy. Przy rozpędzaniu nie wskoczy wyższy bieg niż wyświetlany. Redukować można, jadąc na piątce klikasz lewa łopatkę i po chwili masz 4. Nie jest to super sportowe, ale w górach się sprawdza
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Is 250 4 biegi w trybie sport

Post autor: gmiter »

Kitnyp pisze:Łopatki decydują o zakresie biegów z których możesz korzystać. Ustalasz nimi najwyższy dostępny bieg. Znaczy to tyle, że jak zapomnisz redukować łopatkami to przy naciśnięciu hamulca biegi będą spadać na niższy. Przy rozpędzaniu nie wskoczy wyższy bieg niż wyświetlany. Redukować można, jadąc na piątce klikasz lewa łopatkę i po chwili masz 4. Nie jest to super sportowe, ale w górach się sprawdza
Na torze też się sprawdza chociaż osobiście bardziel leży mi tryb PWR w tym aucie, łopatek używam przy dohamowaniu. Tryb PWR na szczęscie po chamsku nie zrzuca biegu w zakręcie dzięki czemu jedzie się bardzo stabilnie - doświadczyłem tego w 540i G30 i miałem lekkiego facepalma jak skrzynia rozjebała mi przejście zakrętu :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk2 2005-2013”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość