Is250 awd automat, czy to normalne?

ODPOWIEDZ
Typer92
Lex user
Posty: 49
Rejestracja: 15 gru 2019, o 23:00
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Ostrzeszów
Kontakt:

Is250 awd automat, czy to normalne?

Post autor: Typer92 »

Witam.

Jadąc normalnie bez wciskania gazu skrzynia zmienia płynie biegi Ale dosc szybko przy 60-70 mam 6 bieg, czy to normalne?
Jak puszczę z gazu to nie redukuje na 5 potem 4 itd, Tylko już praktycznie przy zatrzymaniu schodzi na 2 i zaraz na 1, czy to normalne czy jest cos nie Tak? Nie ma żadnego błędu, skrzynia nie szarpie. Z góry dzięki pozdrawiam
Awatar użytkownika
Patryk Krakow 89
Lex user
Posty: 44
Rejestracja: 9 lis 2019, o 00:02
Model Lexusa: IS 300h
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Is250 awd automat, czy to normalne?

Post autor: Patryk Krakow 89 »

Kilka lat temu jeździłem IS II 250
Miałem dokładnie tak samo. Skrzynia przy spokojniej jeździe bardzo szybko zmieniała biegi w górę, utrzymując bardzo niskie obroty.
Nie pamiętam dokładnie jak było przy zatrzymywaniu się, ale na pewno z 2 na 1 redukowała w zasadzie dopiero jak zatrzymamy sie.
Nie jestem specjalistą ale najważniejsze jest chyba to czy nic nie szarpie i przy rozpędzaniu i zatrzymywaniu sie i czy przy wciśnięciu gazu zredukuje odpowiednio bieg - chodź pamiętam że w tej skrzyni chwilę to trwało (miałem pozniej DSG w VW)

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
Typer92
Lex user
Posty: 49
Rejestracja: 15 gru 2019, o 23:00
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Ostrzeszów
Kontakt:

Re: Is250 awd automat, czy to normalne?

Post autor: Typer92 »

Sprawdziłem teraz rozkrecilem się szybciej I przy hamowaniu zrzuca biegi z 6 na 5 na 4 następnie 2 i potem 1. Trójkę omija, czy to normalne?
compri
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 5 lis 2018, o 11:12
Model Lexusa: RX
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Is250 awd automat, czy to normalne?

Post autor: compri »

U mnie też omija 3 przy toczeniu się lub spokojnym hamowaniu - przychodzi z 4 na 2. Na zjazdach z góry lub przy mocniejszym hamowaniu z większych prędkości, skrzynia często przechodzi przez wysokie biegi w dół aż do zatrzymania, chociaż też nie zawsze przechodzi przez 3 więc w sumie nie wiem od czego to zależy. Chyba tak ma być.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk2 2005-2013”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości