problem ze skrzynią?

problem ze skrzynią?

Postprzez compri » 7 sty 2019, o 19:55

Witam,

Dziś przy ujemnych temperaturach na zimnym silniku zauważyłem moim zdaniem dziwne zachowanie skrzyni.
Jadąc na 6 biegu ok 110 km/h kiedy naglę zdjąłem nogę z gazu obroty spadły na chwilę do ok. 900 po czym ponownie wróciły na ponad 2000(jak przy hamowaniu silnikiem). Tak jakby nastąpiło chwilowe rozłączenie skrzyni.
To zjawisko występowało przez chwilę, a po lekkim nagrzaniu silnika było OK. Czy ktoś z was zauważył podobne zachowanie i czy jest to normalne?
compri
Nowy lex user

Model Lexusa: IS 250 EX2

Re: problem ze skrzynią?

Postprzez gmiter » 7 sty 2019, o 20:21

Sprawdź poziom oleju na zimnym czy nie jest poniżej dla zimnej skrzyni. To częsty objaw. Ewentualnie wejście /filtr może być zapchany /zaklejony ewentualnie olej mocno gestnieje i spada ciśnienie.
gmiter
Lex Maniak

Model Lexusa: IS300

Postprzez compri » 7 sty 2019, o 22:52

Planuję całkowicie wymienić olej i filtr, tylko zastanawiam się jaka metodą powinna być wykonana wymiana w skrzyni is 250 . Auto w cieplejsze dni nawet na zimnym chodzi dobrze, więc na pewno ma to związek z niskimi temperaturami. Zresztą nawet w minusowych temperaturach skrzynia działa bez zarzutów, tylko poza tym, że przy całkowitym zdjęciu nogi z gazu obroty spadają do ok. 900 a póżniej wracają w górę do podobnego poziomu.
compri
Nowy lex user

Model Lexusa: IS 250 EX2

Postprzez gmiter » 8 sty 2019, o 08:43

Wymień normalnie spuszczając tylko z miski olej, zrzuć miche i filtr, wyczyść magnesy i tyle. Zaopatrz sie w nową uszczelkę, filtr można spokojnie wyczyścić ale jak chcesz to możesz wymienić go - ja za pierwszym razem go wyczyściłem bo zapomniałem wziąc z domu nowy a przy kolejnej wymianie go wymieniłem - po czyszczeniu stary był jak nowy :) On filtruje głownie opiłki metalu które po zgaszeniu auta cofają się w dół i osiadają na magnezy więc filtr raczej będzie czysty.
gmiter
Lex Maniak

Model Lexusa: IS300

Postprzez Nemo 77 » 8 sty 2019, o 09:29

Gdybyś szukał filtra i uszczelki to wpisz Maktrans w wyszukiwarkę i zerknij czy mają do Twojego samochodu.Zamawiałem u nich i jedno i drugie i bez problemu.
Nemo 77
Lex user

Model Lexusa: GS 300

Powrót do IS mk2 2005-2013