Przyspieszanie bez gazu na DRIVE

Awatar użytkownika
agiless
Lex user
Posty: 266
Rejestracja: 30 cze 2014, o 00:25
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Skierniewice
Kontakt:

Re: Przyspieszanie bez gazu na DRIVE

Post autor: agiless »

Są, te drewniane na owoce i warzywa :biggrin2:
Awatar użytkownika
refurbished
Lex user
Posty: 27
Rejestracja: 30 lis 2016, o 11:53
Model Lexusa: CT200h
Skąd:: Bydgoszcz
Kontakt:

Przyspieszanie bez gazu na DRIVE

Post autor: refurbished »

Czytałem, że w e-CVT trzeba zmienić olej po 2 000 000 km albo po 25 latach ... zależy, co nastąpi wcześniej.
Obrazek
tamate_r
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 12 lis 2017, o 00:29
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Zawiercie
Kontakt:

Re: Przyspieszanie bez gazu na DRIVE

Post autor: tamate_r »

Ile płaciliście za wymianę?? I gdzie?
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Przyspieszanie bez gazu na DRIVE

Post autor: owczar »

refurbished pisze:Czytałem, że w e-CVT trzeba zmienić olej po 2 000 000 km albo po 25 latach ... zależy, co nastąpi wcześniej.
Chętnie dowiem się co to za żródło.. dla mnie jedynym pewnym źródłem wiedzy jest service manual, który przewiduje wymianę w CVT.
mamut55
Lex user
Posty: 163
Rejestracja: 9 lut 2016, o 22:42
Model Lexusa: IS 350
Skąd:: Zabrze
Kontakt:

Re: Przyspieszanie bez gazu na DRIVE

Post autor: mamut55 »

Chyba tak już jest z tymi skrzyniami bo zauważ, że jak odpalisz całkiem zimny silnik to obroty biegu jałowego oscylują ok 1000-1200obr/min, a jak już silnik chwilę popracuje to stopniowo spadają. W związku z tym olej w skrzyni biegów także jest zimny i potrzebuje chwilę popracować aby nabrać temperatury. Skoro silnik ma wysokie obroty i jak przełączysz lewarek na drive to logiczne, że po szybkim puszczeniu pedału hamulca auto ruszy mocno do przodu. To jest dokładnie tak samo jakbyś chciał się ścigać - wkręcasz silnik na wysokie obroty, masz już przełączone na drive, trzymasz hamulec itd. następuje start, puszczasz hamulec i auto idzie jak dzik do przodu. Więc skoro na ciepłym silniku i wyższych obrotach niż te na biegu jałowym auto idzie do przodu to na zimnym silniku będzie dokładnie to samo. U mnie jest dokładnie to samo także nie przejmuję się tym więc myślę, że także możesz być spokojny ;)
tamate_r
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 12 lis 2017, o 00:29
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Zawiercie
Kontakt:

Re: Przyspieszanie bez gazu na DRIVE

Post autor: tamate_r »

Wracam do tematu. Olej w skrzyni wymieniony w serwisie. Niestety szarpie z biegu 1 na 2, szczególnie gdy jest zimny. Co to może być? Chyba nie szarpało aż tak przed wymiana, nie przypominam sobie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk2 2005-2013”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości