Dziwny zapach po " kick down" w IS250 AWD

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
scorpio102
Lex user
Posty: 239
Rejestracja: 18 lis 2014, o 14:21
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Kalisz/Hannover
Lokalizacja: Kalisz/Hannover
Kontakt:

Dziwny zapach po " kick down" w IS250 AWD

Post autor: scorpio102 »

Mam taki dziwny problem mianowicie gdy jade normalnie i wcisne mocniej pedal gazu by gwaltowniej przyspieszyc przy wyprzedzaniu i skrzynia zbije 2 biegi w dol po chwili czuc taki dziwny zapach cos w stylu jakby smierdzialo przypalonymi tarczkami lub tez spalonym olejem. Ktos moze mial podobny objaw u siebie lub orientuje sie czy to moze byc cos powaznego? Auto niedawno zakupilem i jeszcze nie zdazylem wymienic oleju ani tez nawet niewiem kiedy ostatnio bylo to robione a ze jest to moje pierwsze auto w automacie to nie spotkalem sie jeszcze z taka przypadloscia. Ktos moze ma jakies pomysly lub mial cos podobnego u siebie?
light03
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 20 lip 2017, o 17:49
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Małopolska
Kontakt:

Re: Dziwny zapach po " kick down" w IS250 AWD

Post autor: light03 »

Witam.
Może to wina nieszczelnego układu wydechowego:-)
Awatar użytkownika
scorpio102
Lex user
Posty: 239
Rejestracja: 18 lis 2014, o 14:21
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Kalisz/Hannover
Lokalizacja: Kalisz/Hannover
Kontakt:

Re: Dziwny zapach po " kick down" w IS250 AWD

Post autor: scorpio102 »

Dobrze by bylo ale niestety to nie ten zapach a pozatym wydech sprawdzalem i wygladal na szczelny
madkiw
Lex Driver
Posty: 341
Rejestracja: 20 paź 2014, o 20:12
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Dziwny zapach po " kick down" w IS250 AWD

Post autor: madkiw »

Ponoć może też z katalizatora tak śmierdzieć jak się kończy, ale to bardziej zepsutymi jajami :biggrin2:
Awatar użytkownika
scorpio102
Lex user
Posty: 239
Rejestracja: 18 lis 2014, o 14:21
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Kalisz/Hannover
Lokalizacja: Kalisz/Hannover
Kontakt:

Re: Dziwny zapach po " kick down" w IS250 AWD

Post autor: scorpio102 »

Hmmm. Jesli wierzyc mechanikowi to wlasnie cos wspominal o konczonczym sie katalizatorze...nieweim jak on to rozpoznal " na oko"" patrzac tylko na niego od spodu auta ale tak stwierdzil...
madkiw
Lex Driver
Posty: 341
Rejestracja: 20 paź 2014, o 20:12
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Dziwny zapach po " kick down" w IS250 AWD

Post autor: madkiw »

scorpio102 pisze:Hmmm. Jesli wierzyc mechanikowi to wlasnie cos wspominal o konczonczym sie katalizatorze...nieweim jak on to rozpoznal " na oko"" patrzac tylko na niego od spodu auta ale tak stwierdzil...
No np. tu sie rozpisuja na ten temat https://www.clublexus.com/forums/gs-2nd ... smell.html

Generalnie możesz jeszcze spróbować zmienić paliwo, np zalać 98 z Orlenu czy coś, i zobaczyć wtedy.
Prezes
Lex user
Posty: 86
Rejestracja: 20 paź 2010, o 18:22
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: KOŁOBRZEG
Lokalizacja: KOŁOBRZEG
Kontakt:

Re: Dziwny zapach po " kick down" w IS250 AWD

Post autor: Prezes »

witam, mam podobny problem, zapach siarki , na necie twierdza, ze to sprzeglo kinetyczne jest do wymiany.
LeonBlack
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 21 wrz 2019, o 21:34
Model Lexusa: Lexus is 250 awd
Skąd:: Wyszków
Kontakt:

Re: Dziwny zapach po " kick down" w IS250 AWD

Post autor: LeonBlack »

madkiw pisze:
scorpio102 pisze:Hmmm. Jesli wierzyc mechanikowi to wlasnie cos wspominal o konczonczym sie katalizatorze...nieweim jak on to rozpoznal " na oko"" patrzac tylko na niego od spodu auta ale tak stwierdzil...
No np. tu sie rozpisuja na ten temat https://www.clublexus.com/forums/gs-2nd ... smell.html

Generalnie możesz jeszcze spróbować zmienić paliwo, np zalać 98 z Orlenu czy coś, i zobaczyć wtedy.
Ja zalewam(is 250 awd) 98 z Orlenu i też mam ten zapach siarki o którym pisze kolega . Wydaje mi się że to wina ukladu wydechowego
wasalister
Lex user
Posty: 43
Rejestracja: 9 cze 2019, o 10:45
Model Lexusa: GS300 MK2
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: Dziwny zapach po " kick down" w IS250 AWD

Post autor: wasalister »

Też to mam u siebie w GS300 MK2, szczególnie przy przełączeniu na PWR i wyprzedzaniu na ostro. Czasem wypluwa mi błąd kata.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk2 2005-2013”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości