Poliuretany + h&r = pomnik

Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Poliuretany + h&r = pomnik

Post autor: gmiter »

Moim zdaniem taczka została spowodowana bardziej H&R niż poliuretanem.
Ja wrzuciłem do siebie żółte na górne wahacze, stabilizator oraz wahacz przedni dolny. Na bananie jest czerwony poliuretan, maglownica dostała też czerwone. Auto ma nowe amortyzatory Sachs oraz seryjne sprężyny i nie ma mowy o taczce. W kończu jest sztywny układ kierowniczy i prowadzenie w zakręcie czy n prostej na duży plus. Jeżdżę często mega słabymi drogami (Bydgoszcz +DK25) i jestem zadowolony z tego że jednak tłumi nierównosci a jest pewne w koleinach (chociaż kolejny raz geometria moim zdaniem nie jest dobrze ustawiona).

Co do tulei dyfra i uczucia naprężenia układu - miałem podobnie w Volvo z poduszkami silnika - problem całkowicie rozwiązało wywiercenie dwóch dziurek fi12 po przeciwnych stronach mocowania. Faktycznie te od napedu musza być bardziej elastyczne a odprężenie w postaci dziurek mega pomaga. W Volvo trzęsła mi się cała buda z silnikiem :)
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Poliuretany + h&r = pomnik

Post autor: Miłosz »

Kolega ma identyko is220d tyle że na 19 calach h&rach i zwykłych gumach i jest wszystko ok, także uważam że raczej same sprężyny nie były aż takie betonowe. Co do gum dyfra to mam już kupione jakieś febesty ale nie mam czasu ich wrzucić :/ moze pomysle o nawierceniu tych poli, tylko nie przewiercałeś ich na wylot ? Nie ma obaw że rozerwie poli podczas jazdy ? Wiesz u mnie momentu obr trochę jest :P
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Poliuretany + h&r = pomnik

Post autor: gmiter »

Wiercenie tylko na wylot, inaczej siła Ci się bedzie dziwnie przenosiła. Zacznij od czterech dziurek po przeciwnych stronach fi6 lub maksymalnie fi8mm osiowo wzdłuż śruby. Lepiej zacząć od mniejszych otworów i przetestować.
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Poliuretany + h&r = pomnik

Post autor: Miłosz »

Dzięki za wskazówki, znajdę chwilę to będę się bawił ;)
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk2 2005-2013”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość