Opony zimowe. Rozmiar.

Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Opony zimowe. Rozmiar.

Post autor: Miłosz »

Nie wyobrażam sobie jazdy zimą na 18 :D Mówię o prawdziwej zimie, które np były 6-7 lat temu. Obecnie ciężko się dopasować do warunków pogodowych, ale i tak wolałbym mniejsze koło. W poprzedniej bmce na lato miałem 18 a na zimę 16 i zdawało to egzamin.
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Awatar użytkownika
pjetrooha
Lex user
Posty: 118
Rejestracja: 29 mar 2016, o 15:31
Model Lexusa: IS250 f-sport
Skąd:: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Opony zimowe. Rozmiar.

Post autor: pjetrooha »

Chodzi właśnie o fakt, że śnieg widziałem przez ostatnie kilka lat może 5-6 razy i to na górkach a nie na drodze. Stąd pytanie... "18 to lepszy look i trakcja na suchym i mokrym. No ale jak jednak zaśnieży czy idzie na "18 normalnie jeździć... u mnie głównie miasto.
Kazp
Lex user
Posty: 67
Rejestracja: 20 cze 2016, o 20:16
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: W-wa
Kontakt:

Re: Opony zimowe. Rozmiar.

Post autor: Kazp »

Czy 18' to lepszy look oraz trakcja na mokrym i suchym- hmm w sumie sprzeczałbym się we wszystkich tych stwierdzeniach :D


Jasne, że jeździć można, bo dlaczego i nie?
Awatar użytkownika
pjetrooha
Lex user
Posty: 118
Rejestracja: 29 mar 2016, o 15:31
Model Lexusa: IS250 f-sport
Skąd:: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Opony zimowe. Rozmiar.

Post autor: pjetrooha »

Kazp pisze:Czy 18' to lepszy look oraz trakcja na mokrym i suchym- hmm w sumie sprzeczałbym się we wszystkich tych stwierdzeniach :D


Jasne, że jeździć można, bo dlaczego i nie?
Nie ma co się sprzeczać... załóż do :LEXUS: "14 to look sam się rzuci w oczy. Potem zalicz kilka zakrętów, rozpędź auto do 150 i wyhamuj... trakcja też "wyjdzie" ... sorki za sarkazm. Poprzednie 3 sezony zimowe ujeżdżałem "17 ale w przednim napędzie i nie zauważyłem różnic do "16. Może źle sformułowałem zapytanie... chodzi mi o informacje od zacnego koleżeństwa które użytkuje zimą na "18... czy kupiliby ten rozmiar na sezon zimowy raz jeszcze.
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Opony zimowe. Rozmiar.

Post autor: Miłosz »

Porównanie przedniego napędu do tylnego podczas zimy to jak obstawiać wynik legła warszawa rełal madryt... miałem okazję jechać 350z na zimowej 18 podczas śnieżycy i nie była to komfortowa jazda. Z pośród znajomych chyba każdy wrzuca mniejsze koła na zimę(niektórzy też przy małych kołach przekładają tylko gumy), albo zostawia to co jest pod kocem w garażu i męczy jakiegoś strucla.
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Awatar użytkownika
gregski
Lex user
Posty: 124
Rejestracja: 29 wrz 2016, o 20:02
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: BLN
Kontakt:

Opony zimowe. Rozmiar.

Post autor: gregski »

No chyba, ze to wlasnie lex jest struclem do meczenia na zime ;)
Awatar użytkownika
pjetrooha
Lex user
Posty: 118
Rejestracja: 29 mar 2016, o 15:31
Model Lexusa: IS250 f-sport
Skąd:: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Opony zimowe. Rozmiar.

Post autor: pjetrooha »

Nie mam garażu, nie mam koca a jak będzie śnieżyca to wezmę taxi bo do robboty mam 1 km ;) ale... chyba rzeczywiście zakupię gumy na "17. Choć przednia oś i tak zostaje w tej samej szerokości 225, no ale nieco wyższa będzie bo 45. Dzięki za info.
adi3335
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 4 lut 2016, o 14:35
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Slask
Kontakt:

Re: Opony zimowe. Rozmiar.

Post autor: adi3335 »

ja właśnie kupiłem na zime 4 opony 225/40R18 pójdą na oem felgi g-spider 8x18 myślę że nie będzie tragedii
Awatar użytkownika
eMeM
Lex user
Posty: 45
Rejestracja: 2 lut 2016, o 18:30
Model Lexusa: IS 220d
Skąd:: Stargard
Kontakt:

Re: Opony zimowe. Rozmiar.

Post autor: eMeM »

Ja założyłem teraz na zimę nowe 17" Nexen Winguard Sport 225/45 i jak na razie jestem pozytywnie zaskoczony. Są ciche i przy obecnych temperaturach ok. 0-4 stopni mam wrażenie że trzymają lepiej niż letnie Vredesteiny 235/40/18 nawet na w pełni suchej nawierzchni.
Awatar użytkownika
pjetrooha
Lex user
Posty: 118
Rejestracja: 29 mar 2016, o 15:31
Model Lexusa: IS250 f-sport
Skąd:: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Opony zimowe. Rozmiar.

Post autor: pjetrooha »

Też dziś zmieniłem kapcie. Okazało się, że Bridgestone zakupione wraz z autem mają ponad 6mm, więc jeszcze sezon przejeżdżę. Pierwsze odczucie... zarówno letnie, które zutylizowałem (też Bridgestone), jak i te są twardsze, mniej komfortowe od letnich Goodyear. Całość na "17 OZ wcale źle nie wygląda, choć z tyłu miejsca zostało.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk2 2005-2013”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość