Problem ze skrzynia bład P2714

ODPOWIEDZ
kszaczu
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 30 lis 2017, o 11:13
Model Lexusa: Is250
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Problem ze skrzynia bład P2714

Post autor: kszaczu »

Witam
Wyskoczył mi Check i kod błędu P2714 wyłączona blokada elektrozaworu D sterowanie ciśnieniem. Ktos jest w stanie mi sprecyzować co to znaczy i co w tej sytuacji zrobic ?
radki
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 15 lut 2017, o 15:50
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Problem ze skrzynia bład P2714

Post autor: radki »

Cześć,



W moim przypadku (ten sam błąd) skończyło się to naprawą skrzyni (uszkodzony sterownik) + uszkodzeniem elementów mechanicznych które spowodował zepsuty sterownik (dość długo tak jeździłem). To co bym zrobił na Twoim miejscu to wizyta w zakładzie który zajmuje się naprawą skrzyni automatycznych w celu diagnozy (zazwyczaj gratis). Ogólna zasada jest taka: im dłużej będziesz jeździł z błędami tego typu tym poważniejsze będą dalsze uszkodzenia. Ale to że raz wyskoczył Ci błąd nie musi oznaczać, że czeka Cię naprawa skrzyni.

Pozdrawiam,
R.
Awatar użytkownika
Smakolyk
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 25 lut 2016, o 16:57
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Londyn
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Re: Problem ze skrzynia bład P2714

Post autor: Smakolyk »

Witam.
Mam podobny problem, z tym że oprócz błędu P2714, jest również P2757. U mnie objawia się to tym, że przy pierwszym uruchomieniu, biegi 1-3 dzialaja prawidłowo. Od 3-5 skrzynia trzyma dłużej na obrotach, zanim zmieni na wyższy (gdy już wrzuci, tak już działa prawidłowo), zaś z 6 wstrzymuje sie jeszcze kilka minut, aż do nabrania odpowiedniej temperatury, nie zależnie od obrotów. Jest to dość irytujące, jeśli mieszka się przy drodze szybkiego ruchu ( w ruchu miejskim nie rzuca sie to za bardzo w oczy). Rozmiawiałem z mechanikiem z lokalnego serwisu zajmujacego sie skrzyniami automatycznymi i doradził mi zrobić "update sterownika skrzyni". W serwisie Lexusa zażyczyli sobie za to 465f z czego nie daja gwarancji, że to rozwiąże problem.
Jakieś pomysły jak to naprawić? :scratch:
Pozdrawiam
radki
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 15 lut 2017, o 15:50
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Problem ze skrzynia bład P2714

Post autor: radki »

Czesc,


W moim przypadku zawsze tak było ze 6 bieg zalącza sie po lekkim rozgrzaniu, przewaznie wsytarcza na to ok 3-4 km. Co do 4 i 5 biegu to jesli jest bardzo zimno to tez potrzebuje ze 300-400 m zanim sie zalaczy, ale nigdy go nie pilowalem od poczatku na zimnym.

Wydaje mi sie, ze to jest normalne, szczegolnie w zimne dni i raczej chodzi tu o zabezpieczenie elementow mechanicznych skrzyni przed uszkodzeniem (olej potrzebuje troche czasu na rozprowadzenie).

Pozdrawiam,
R.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk2 2005-2013”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości