Problem z płynna zmiana biegòw/Dwumas

Awatar użytkownika
dzida
Lex Driver
Posty: 506
Rejestracja: 18 kwie 2015, o 14:13
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: Problem z płynna zmiana biegòw/Dwumas

Post autor: dzida »

Objawy skrzyni które opisujesz dotyka każdej sztuki powyżej 200tys.
Ja u siebie będę wlewał teraz RedLine do skrzyni i dyfra i zdam relację czy to coś pomogło.
Vi-king84
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 24 kwie 2016, o 11:28
Model Lexusa: is 200
Skąd:: podlaskie
Kontakt:

Re: Problem z płynna zmiana biegòw/Dwumas

Post autor: Vi-king84 »

dodawałem róznych specyfików bez skutku :down: tylko zabrudzisz tym skrzynie
Awatar użytkownika
dzida
Lex Driver
Posty: 506
Rejestracja: 18 kwie 2015, o 14:13
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: Problem z płynna zmiana biegòw/Dwumas

Post autor: dzida »

ale Redline MT-90 to olej przekładniowy :)
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Problem z płynna zmiana biegòw/Dwumas

Post autor: blue »

Redline cudów nie zdziała, ale pomoże na zgrzytanie.
Vi-king84
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 24 kwie 2016, o 11:28
Model Lexusa: is 200
Skąd:: podlaskie
Kontakt:

Re: Problem z płynna zmiana biegòw/Dwumas

Post autor: Vi-king84 »

Ok odezwij się jak czy to coś dalo
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: Problem z płynna zmiana biegòw/Dwumas

Post autor: medyss »

Vi-king84 pisze:witajcie pozwólcie ze sie podłącze do tematu posiadam is 200 juz ponad 2 lata u mie wyglada to tak ze jest udezenie najbardziej przy zmianie z 1 na 2 potem na 3 ale juz slabiej dodatkowo na 2 przy mocniejszym wdepniecu w gaz slychac wycie na 3 slabiej, reszta biegów chodzi idealnie przy wolnym idelikatnym wrzucaniu biegów tego juz nie ma. co robiłem
- wymieniłem komplet sprzegła z dwumasem NOWY aisin 3200zł na sprzegła 24 taniej nie znajdziecie.
-dyfer oraz osie z przegubami uzywane na allegro jakies 400zł
-wysprzeglik oraz płyn
-najciekawsze 4razy wymieniałem skrzynie na allegrood 250 do 500zł i w kazdej było to samo czy to mozłiwe ze mam pecha i tylko złom mi sie trafiał?
- i kupe innych rzeczy ktorych juz nie pamietam.
sprawdzałem wszystkie gumy tuleje podpore wszystko jest ok. dodam ze wszystko robiłem sam mam mini warsztat 2 lata po godzinach pracowałem u mechanika robilismy wiele aut choc nigdy takiego lexa nigdy w zadnym nic takiego nie widziałem.
moim zdaniem to poprostu skrzynia i synchronizatory. i moje pytanie brzmi czy komus udało sie cos takiego zlikwidowac czy ktos ma do sprzedania skrzynie bez takich dolegliwosci? (nie bede juz ryzykował allegro) bede bardzo wdzieczny.

Sprawdzałeś może tuleje wózka i dyfra? Bo u mnie to wszystko się porusza góra dół jak podłożę łapkę i mam zamiar to wszystko powymieniać albo przynajmniej rozebrać i zobaczyć co tam puściło...
Awatar użytkownika
jordi007
Lex Driver
Posty: 534
Rejestracja: 5 lip 2011, o 15:40
Model Lexusa: Gs 450h
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: Problem z płynna zmiana biegòw/Dwumas

Post autor: jordi007 »

Podejmę się pod temat może nie będziecie zli mi tylko przy ruszania strasznie szarpie macie pomysł dlaczego dodam tylko że zaczęło się z dnia na dzień i jak wyłączenie trc to problem znika
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: Problem z płynna zmiana biegòw/Dwumas

Post autor: medyss »

dwumas... już było wałkowane na forum. Daj mu przy ruszaniu żeby koła zabuksowały to na jakiś czas będziesz miał spokój :P
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Problem z płynna zmiana biegòw/Dwumas

Post autor: blue »

Mogą być też zapieczone hamulce z przodu.
Vi-king84
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 24 kwie 2016, o 11:28
Model Lexusa: is 200
Skąd:: podlaskie
Kontakt:

Re: Problem z płynna zmiana biegòw/Dwumas

Post autor: Vi-king84 »

medyss pisze:
Vi-king84 pisze:witajcie pozwólcie ze sie podłącze do tematu posiadam is 200 juz ponad 2 lata u mie wyglada to tak ze jest udezenie najbardziej przy zmianie z 1 na 2 potem na 3 ale juz slabiej dodatkowo na 2 przy mocniejszym wdepniecu w gaz slychac wycie na 3 slabiej, reszta biegów chodzi idealnie przy wolnym idelikatnym wrzucaniu biegów tego juz nie ma. co robiłem
- wymieniłem komplet sprzegła z dwumasem NOWY aisin 3200zł na sprzegła 24 taniej nie znajdziecie.
-dyfer oraz osie z przegubami uzywane na allegro jakies 400zł
-wysprzeglik oraz płyn
-najciekawsze 4razy wymieniałem skrzynie na allegrood 250 do 500zł i w kazdej było to samo czy to mozłiwe ze mam pecha i tylko złom mi sie trafiał?
- i kupe innych rzeczy ktorych juz nie pamietam.
sprawdzałem wszystkie gumy tuleje podpore wszystko jest ok. dodam ze wszystko robiłem sam mam mini warsztat 2 lata po godzinach pracowałem u mechanika robilismy wiele aut choc nigdy takiego lexa nigdy w zadnym nic takiego nie widziałem.
moim zdaniem to poprostu skrzynia i synchronizatory. i moje pytanie brzmi czy komus udało sie cos takiego zlikwidowac czy ktos ma do sprzedania skrzynie bez takich dolegliwosci? (nie bede juz ryzykował allegro) bede bardzo wdzieczny.

Sprawdzałeś może tuleje wózka i dyfra? Bo u mnie to wszystko się porusza góra dół jak podłożę łapkę i mam zamiar to wszystko powymieniać albo przynajmniej rozebrać i zobaczyć co tam puściło...

Sprawdzalem wszystko co tylko możliwe zacząłem w każdą szczelinę i każda część skrzynie też rozkrecalem wymieniłem 1 łożysko od silnika synchronizatora też są całe moim zdaniem to zębatki 1 i 2 biegu albo łożyska gdzieś dalej ale nie wiem czy opłaca się to robią dlatego poprostu szukam 2 skr,yni
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości