KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

ODPOWIEDZ
grucha2666
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:53
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

Post autor: grucha2666 »

adam81 pisze:Witam kolegów , jako że niedawno zakupiłem dla małżonki is 300 sportcross potrzebuję pomocy odnośnie zawieszenia.
Po zakupie auto skrzypiało na nierównosciach najbardziej na progach zwalniajacych i przy skręcaniu podczas jazdy z lekko nacisnietym hamulcem-skrzypienie dochodzi z zawieszenie przód.
Na początku wymieniłem łaczniki staba oraz tuleje na wahaczach wzdłuznych(bananach) oraz zdemontowałem i spsikałem dobrze olejem silikonowym tuleje stabilizatora -problem nie zniknął- a jako że jeżdzę LS 400 i lubię mieć ciszę w samochodzie postanowiłem wymienić wszystkie cztery sworznie z przodu doszukując się w nich winowajcy i zonk po wymianie dalej skrzypi jak stara kanapa dostaję poprostu k...czy jest coś jeszcze co może być przyczyną takich dzwięków(poduszki amorków wykluczam ponieważ najbardziej skrzypi podczas skrecania i przychamowania.)
Bardzo proszę o pomoc

Mam to samo. najlepiej to slychać przy manewrowaniu na parkingu. dzisiaj mechanik dziala w tym temacie. wymienione zostaną tuleje na dolnych wahaczach oraz sworzenie. stawiam na hamulce ale zobaczymy...
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

Post autor: blue »

A końcówki drążków kierowniczych też wykluczyliście?
adam81
Lex user
Posty: 108
Rejestracja: 14 cze 2013, o 09:43
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: WARSZAWA
Kontakt:

Re: KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

Post autor: adam81 »

końcówki drążków sprawdzone i wykluczone. Tak jak pisałem po czyszczeniu zacisków i wymianie klocków w końcu nastała upragniona cisza:)nie mam pojęcia dlaczego pomimo w miarę grubych klocków dochodziło z zawiechy stukanie i trzeszczenie a winowajcą były zaciski i klocki-pierwszy raz sie z czymś takim spotykam.
adam81
Lex user
Posty: 108
Rejestracja: 14 cze 2013, o 09:43
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: WARSZAWA
Kontakt:

Re: KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

Post autor: adam81 »

no i niestety po przejechaniu kilkuset km upragnionej ciszy brak znów słysze na dołkach i progach zwalniających stukanie i czasami trzeszczenie. Dostaje powoli ku...
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

Post autor: carinus »

Mnie też ostatnio dopadło zjawisko trzeszczenia przedniego zawiasu.Nie ma to związku z hamulcami gdyż występuje podczas skrętu i pracy zawieszenia góra-dół.Dzisiaj zabieram się do oględzin i zabaczymy co tak hałasuje.
Awatar użytkownika
ronnie441
Lex user
Posty: 58
Rejestracja: 1 lip 2016, o 15:49
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Holandia
Lokalizacja: Holandia/Lubelskie
Kontakt:

Re: KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

Post autor: ronnie441 »

ja ostatnio zmienilem tuleje na poliuretan i zawieszenie zaczeło trzeszczec.
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

Post autor: gmiter »

Jak dobrze nasmarujesz porządnym smarem tuleje poliuretanowe to nie będzie trzeszczało.
Mi po załązeniu trzeszczało tylko sie okazało że mechanik złożył na sucho. Rozłożyłem wszystko, przesmarowałem smarem silikonowym CX80 i bangla jak ta lala.
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

Post autor: blue »

Gdyby kogoś interesowało, to na znanym portalu aukcyjnym są sworznie górne i dolne 555.
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

Post autor: carinus »

Trzeszczy tuleja gumowa wahacza.Chyba więc czas na jakieś poliuretanowe zamienniki.
Awatar użytkownika
Bochut
Lex user
Posty: 153
Rejestracja: 13 lis 2013, o 09:22
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Kujawy
Kontakt:

Re: KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

Post autor: Bochut »

gmiter pisze:Jak dobrze nasmarujesz porządnym smarem tuleje poliuretanowe to nie będzie trzeszczało.
Mi po załązeniu trzeszczało tylko sie okazało że mechanik złożył na sucho. Rozłożyłem wszystko, przesmarowałem smarem silikonowym CX80 i bangla jak ta lala.
Co dokładnie posmarowałeś ? W innym temacie ktoś napisał że poliuretanu się nie smaruje tylko wciska na sucho a smarujesz tylko metalową tulejkę która ma się obracać w środku :scratch:
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości