KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Olek AP
Lex user
Posty: 56
Rejestracja: 31 maja 2016, o 22:10
Model Lexusa: Lexus IS300 SC
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

Post autor: Olek AP »

Panowie (i Panie) przepraszam za podwójny post, ale widzę, że temat jest mocno obeznany. Ori już zamówione tylko ogarnąć wymianę, ale dla pewności - sworznie dolne to zdjęcie, założenie robi się na prasie?
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

Post autor: endrju1 »

Nie, dolne przykręcasz 2 śrubami do piasty i jedną od dołu do wahacza + do tego przykręcasz końcówkę drążka.
Jak uda ci się porozbijać sworzeń od wahacza i od końcówki to resztę zrobisz bez problemu nawet bez kanału, na zwykłym podnośniku.
Wygląda on tak:
viewtopic.php?p=119030#p119030
Awatar użytkownika
przemosc
Lex Driver
Posty: 350
Rejestracja: 13 cze 2014, o 01:33
Model Lexusa: IS300/RX300/ES300h
Skąd:: Rzyki
Kontakt:

Re: KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

Post autor: przemosc »

Z doswiadczenia wiem ze wymiana swoznia nie gwarantuje weyliminowania stukania....:/
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

Post autor: endrju1 »

Jeśli stuka, to trzeba dojść co stuka, bo sworzeń jak stuka to jeśli aut ostoi na kołach będzie miał luz.
kallor
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 7 wrz 2015, o 07:43
Model Lexusa: -
Skąd:: Bielsko
Kontakt:

Re: KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

Post autor: kallor »

W którym miejscu wstrzykujecie smar do sworznia? Coś zaczęło mi skrzypieć gdy uciskam auto w dół (jak na filmikach z YT) i chciałbym sprawdzić czy to sworzeń.
Awatar użytkownika
firlejak
Lex user
Posty: 114
Rejestracja: 27 sty 2015, o 20:33
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Firlej
Kontakt:

Re: KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

Post autor: firlejak »

W gumkę
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

Post autor: medyss »

u mnie w starym było jeszcze pełno smaru a i tak dostał luzu góra dół więc wymieniłem na ori taki sam... Ale zbieżność i tak chyba trzeba zrobić bo kiera mi bardziej w lewo patrzy :P
Awatar użytkownika
Olek AP
Lex user
Posty: 56
Rejestracja: 31 maja 2016, o 22:10
Model Lexusa: Lexus IS300 SC
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

Post autor: Olek AP »

Sworznie zmienione i większy spokój ducha nastał. Pewne stukania ustały, ale nie wszystkie - na policjantach śpiących jak przednie koło na nie najeżdża i zjeżdża to stuk jakby coś o coś się obijało - czas spojrzeć na zaciski hamulcowe przód czy klocki nie bawią się w grzechotnika? Czy możliwe tulejki wahaczy, mocowania amortyzatorów

Drugie to zasadniczo tylko przy prędkościach 10-30 km/h przy skrętach lewo prawo pod kątem 90 stopni podczas skręcania kierownicą dwa razy głuche puknięcie. Przy większych prędkościach lub prawie w miejscu z kolei tego nie ma.
dizorak
Lex user
Posty: 112
Rejestracja: 7 mar 2016, o 08:46
Model Lexusa: is200
Skąd:: Jaworzno
Kontakt:

KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

Post autor: dizorak »

Ja wczoraj wymieniłem klocki które były powodem klepania... Klocek był przytarty w jarzmie i zbierało go po ukosie. Klocki nowe Ferodo, pierwsze spostrzeżenia takie, że nie ma hałasu i poprawiły się hamulce.

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

Post autor: lukas78 »

Olek AP pisze:Sworznie zmienione i większy spokój ducha nastał. Pewne stukania ustały, ale nie wszystkie - na policjantach śpiących jak przednie koło na nie najeżdża i zjeżdża to stuk jakby coś o coś się obijało - czas spojrzeć na zaciski hamulcowe przód czy klocki nie bawią się w grzechotnika? Czy możliwe tulejki wahaczy, mocowania amortyzatorów

Drugie to zasadniczo tylko przy prędkościach 10-30 km/h przy skrętach lewo prawo pod kątem 90 stopni podczas skręcania kierownicą dwa razy głuche puknięcie. Przy większych prędkościach lub prawie w miejscu z kolei tego nie ma.
Sprawdź jeszcze górne sworznie przy wahaczu - mogą dawać taki efekt pukania.
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości