[Is200] Skrzynia biegów

Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: [Is200] Skrzynia biegów

Post autor: michalm320 »

A czy ktoś z Was może podpowiedzieć którędy się spuszcza i nalewa olej w skrzyni manualnej jak i w moście?
Obrazek
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [Is200] Skrzynia biegów

Post autor: Ralfx »

michalm320 pisze:A nie wydaje się Wam że to jednak będzie jakieś łożysko w skrzyni? Bo przecież jak wciskam pedał sprzęgła to skrzynia się zatrzymuje i dźwięki ustają a jak puszczę pedał sprzęgła to dźwięki powracają wiec na logikę wydaje mi się że to jednak nie będzie oporowe.
Ok ale jak auto stoi na luzie, sprzęgło masz puszczone to tez ten dźwięk słychać ? Bo jeśli jest ten scenariusz to łożysko oporowe.
Jeśli auto stoi na luzie sprzęgło puszczone i dźwięku nie ma, ale za to gdy masz wrzucony bieg i puszczone sprzęgło to wtedy słychać, możesz być pewny że będzie to łożysko w skrzyni.
Dwa przypadki łatwo odróżnić.
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
Awatar użytkownika
ccamillo
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 30 maja 2011, o 10:02
Model Lexusa: brak
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: [Is200] Skrzynia biegów

Post autor: ccamillo »

Ralfx pisze:
michalm320 pisze:A nie wydaje się Wam że to jednak będzie jakieś łożysko w skrzyni? Bo przecież jak wciskam pedał sprzęgła to skrzynia się zatrzymuje i dźwięki ustają a jak puszczę pedał sprzęgła to dźwięki powracają wiec na logikę wydaje mi się że to jednak nie będzie oporowe.
Ok ale jak auto stoi na luzie, sprzęgło masz puszczone to tez ten dźwięk słychać ? Bo jeśli jest ten scenariusz to łożysko oporowe.
Jeśli auto stoi na luzie sprzęgło puszczone i dźwięku nie ma, ale za to gdy masz wrzucony bieg i puszczone sprzęgło to wtedy słychać, możesz być pewny że będzie to łożysko w skrzyni.
Dwa przypadki łatwo odróżnić.

Hmmmmm ... a nie odwrotnie?
Z reguły oporowe słuchać przy wciśniętym sprzęgle, wtedy ono obraca się razem z dociskiem.
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: [Is200] Skrzynia biegów

Post autor: michalm320 »

Ralfx pisze:
michalm320 pisze:A nie wydaje się Wam że to jednak będzie jakieś łożysko w skrzyni? Bo przecież jak wciskam pedał sprzęgła to skrzynia się zatrzymuje i dźwięki ustają a jak puszczę pedał sprzęgła to dźwięki powracają wiec na logikę wydaje mi się że to jednak nie będzie oporowe.
Ok ale jak auto stoi na luzie, sprzęgło masz puszczone to tez ten dźwięk słychać ? Bo jeśli jest ten scenariusz to łożysko oporowe.
Jeśli auto stoi na luzie sprzęgło puszczone i dźwięku nie ma, ale za to gdy masz wrzucony bieg i puszczone sprzęgło to wtedy słychać, możesz być pewny że będzie to łożysko w skrzyni.
Dwa przypadki łatwo odróżnić.
Ten dźwięk słychać tylko jak auto stoi na luzie i jest puszczony pedał sprzęgła. Jak wcisnę ustaje. Jak wrzucę bieg i próbuje ruszyć też nie ma tego dźwięku. Co udało mi się zaobserwować aczkolwiek nie jestem do końca przekonany to to iż jak jest zimny olej to jest dużo ciszej a jak trochę pojeżdżę i olej się zagrzeje to robi się głośniej. Tak mi się przynajmniej wydaje.
Obrazek
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [Is200] Skrzynia biegów

Post autor: carinus »

Nie chcę zakładać nowego tematu.Mam pytanie do praktyków-czy obudowa sprzęgła skrzyni manualnej IS 200 jest całkowicie demontowalna?Chcę założyć skrzynię do innego samochodu,z oryginalną obudową jest nieco za długa.Jeszcze jedno pytanie-jaka skrzynia jest przy silnikach Beams-a 3SGE.
ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: [Is200] Skrzynia biegów

Post autor: ledziu »

[quote="carinus"-jaka skrzynia jest przy silnikach Beams-a 3SGE.[/quote]


manual 6 biegów J160 (Aisin AZ6) montowana w honda s2000, Mazda RX8,
auto 5 biegów A650E np GS300
Awatar użytkownika
KS 200
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 17 lis 2010, o 03:22
Model Lexusa: IS 200 Sport
Skąd:: gdzieś na wyspach :)
Kontakt:

Re: [Is200] Skrzynia biegów

Post autor: KS 200 »

michalm320 pisze:
Ralfx pisze:
michalm320 pisze:A nie wydaje się Wam że to jednak będzie jakieś łożysko w skrzyni? Bo przecież jak wciskam pedał sprzęgła to skrzynia się zatrzymuje i dźwięki ustają a jak puszczę pedał sprzęgła to dźwięki powracają wiec na logikę wydaje mi się że to jednak nie będzie oporowe.
Ok ale jak auto stoi na luzie, sprzęgło masz puszczone to tez ten dźwięk słychać ? Bo jeśli jest ten scenariusz to łożysko oporowe.
Jeśli auto stoi na luzie sprzęgło puszczone i dźwięku nie ma, ale za to gdy masz wrzucony bieg i puszczone sprzęgło to wtedy słychać, możesz być pewny że będzie to łożysko w skrzyni.
Dwa przypadki łatwo odróżnić.
Ten dźwięk słychać tylko jak auto stoi na luzie i jest puszczony pedał sprzęgła. Jak wcisnę ustaje. Jak wrzucę bieg i próbuje ruszyć też nie ma tego dźwięku. Co udało mi się zaobserwować aczkolwiek nie jestem do końca przekonany to to iż jak jest zimny olej to jest dużo ciszej a jak trochę pojeżdżę i olej się zagrzeje to robi się głośniej. Tak mi się przynajmniej wydaje.
według mnie jest łożysko oporowe, miałem wcześniej celice i to samo się działo, jeździłem tak prawie przez rok i dopiero wymieniłem przy nowym sprzęgle. Po wymianie już był spokój :)
Awatar użytkownika
KS 200
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 17 lis 2010, o 03:22
Model Lexusa: IS 200 Sport
Skąd:: gdzieś na wyspach :)
Kontakt:

Re: [Is200] Skrzynia biegów

Post autor: KS 200 »

Skrzynia w ISach nie jest rewelacyjna w obsłudze (miałem możliwość przejechać się kilkoma różnymi egzemplarzami is200 z 2000-2002 roku i zawsze było to samo) Jest dość fajna bo nie ma takiego plastikowego odczucia jak w niemcach ale bardzo długo zajęło przyzwyczajenie się do niej i dopiero po paru miesiącach mogłem szybko bez problemu przerzucać biegi. Jakiś czas temu wymieniłem olej w skrzyni na Fuchs TITAN GEAR SYN 75W-90 Semi Synthetic i odrobinę się poprawiła ale i tak przy temperaturach blisko zera, po odpaleniu, czuć ze jedynka i 2jka ciężej wchodzą. Po paru minutach jazdy to się poprawia ale i tak skrzynie w innych japończykach lepiej pracują.
Awatar użytkownika
ensulent
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 11 mar 2012, o 22:30
Model Lexusa: is 200
Skąd:: lodz
Kontakt:

Re: [Is200] Skrzynia biegów

Post autor: ensulent »

Witam jak wyglada operacja wymiany oleju w skrzyni?? jes to jakies problematyczne??
Awatar użytkownika
dommell
Lex Driver
Posty: 601
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kielce, Warszawa
Lokalizacja: Kielce, Warszawa
Kontakt:

Re: [Is200] Skrzynia biegów

Post autor: dommell »

ensulent pisze:Witam jak wyglada operacja wymiany oleju w skrzyni?? jes to jakies problematyczne??

...kanał, śpuszczasz, napełniasz...juz :) No oczywiście po drodze jakas śrubka się trafi :) no i przy napełnieniu to taki specjalne coś trzeba mieć co by z dołu nalać do otworu który jest u góry :) Nie wiem jak się ta pompeczka nazywa (taka duża strzykawka....). Ale byle gdzie to sie kupi. Mechanicy będą mieli, chyba, że sam chcesz to zrobić, to moge na necie poszukac jak to wygląda...
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości