[IS200] Trzepanie przy 160Km/h

Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: [IS200] Trzepanie przy 160Km/h

Post autor: michalm320 »

maniek_ls400 pisze:A moim zdaniem zacznij od zdjęcia tylnych tarcz hamulcowych - obejrzyj je czy nie mają wżej, progu oraz czy zaciski płynnie chodzą.
Miałem tak w LS400, że dudniło jak w studni i telepało całym autem (podejrzewałem coś z przodu) po wymianie tarcz tylnych + klocków - jak ręką odjął.

M.
Pływania robiłem miesiąc temu ale tarczom się dogłębnie nie przyjrzałem. Dzięki za podpowiedź
Obrazek
Awatar użytkownika
kolunio
Lex user
Posty: 274
Rejestracja: 11 sie 2011, o 10:52
Model Lexusa: is200
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Re: [IS200] Trzepanie przy 160Km/h

Post autor: kolunio »

i jak Michal doszedles co bylo przyczyna?
Pozdr
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: [IS200] Trzepanie przy 160Km/h

Post autor: michalm320 »

kolunio pisze:i jak Michal doszedles co bylo przyczyna?
Pozdr
Jeszcze tego nie sprawdziłem, ale na 90% są to tylne tarcze. Ew. może się to łączyć z oponami. Stare były w opłakanym stanie a nowe jak to nowe...nieułożone itd. i też mogą dawać wibracje. Czemu tarcze... ano temu że jak buda zaczyna wibrować i zacznę nawet lekko hamować to wibracje są jeszcze większe. Jak pojeżdżę trochę po mieście, tarcze się rozgrzewają i np. hamuje do świateł to jest taki efekt jak gdyby koła były jajowate. Tak więc będę na dniach wyważał koła raz jeszcze i sprawdzę co i jak. Jak się nie poprawi to przetoczę tarczę i sprawdzę. Jak znikną wibrację to za jakiś czas wymienię tarcze na nowe.

Pozdro
Obrazek
fosfik
Nowy lex user
Posty: 14
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:50
Model Lexusa: is 200
Kontakt:

Re: [IS200] Trzepanie przy 160Km/h

Post autor: fosfik »

I jak kolego, faktycznie byla to wina tylnych tarcz? Bo mam dokladnie tAki sam objaw ....
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: [IS200] Trzepanie przy 160Km/h

Post autor: michalm320 »

To nie była wina tarcz. Nie wiem jaki to ma związek ale po wymianie przednich amorków (pukały ale sprawność ok 70%) wraz z sportowymi sprężynami wibracje ustały. Może winą było to że dolne mocowania amortyzatorów były bardzo wygniecione. Ale powiem Ci że nie do końca w to wierzę. Myślę że wymiana amorków tylko zatuszowała te objawy.
Obrazek
fosfik
Nowy lex user
Posty: 14
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:50
Model Lexusa: is 200
Kontakt:

Re: [IS200] Trzepanie przy 160Km/h

Post autor: fosfik »

Rozumiem, wiesz co , ja dzis wszedlem pod auto i okazalo sie ze jest krzyzak do wymiany :) sie okaze jak wymienie czy faktycznie znikna wibracje ale mysle ze powinny bo czuc ze jest wyrobiony :) ale nie ma sie co dziwic ze poszedl, strzaly ze sprzegla itp zrobily swoje ;D
bany
Lex user
Posty: 60
Rejestracja: 17 wrz 2013, o 05:24
Model Lexusa: is200 AT
Skąd:: śląsk/dolnyśląsk
Kontakt:

Re: [IS200] Trzepanie przy 160Km/h

Post autor: bany »

klexus pisze:
skoro felga prosta, opona wyważona, hmm mysle ze to nie wał, czy sa to rytmiczne drgania czyli jedziesz 160 i raz są te drgania, a zaraz cichną i tak w kółko??

Witam, ja mam przypadek dokładnie jak opisujesz - kilka sekund drży, kilka sekund cisza, i tak w kółko powyżej prędkości 150, poniżej 150 też są takie drgania ale mało odczuwalne, opony/felgi to chyba nie są, bo zamieniałem tył z przodem i problem cały czas taki sam. Na kierownicy tego nie czuć tylko na budzie. Mam automat, więc wciśnięcie sprzęgła nie pomaga ;) jak puszczam pedał gazu to drgania wciąż są. Gdzie szukać przyczyny?
Awatar użytkownika
arrrdian
Lex user
Posty: 31
Rejestracja: 2 lip 2013, o 01:40
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Chełm
Kontakt:

Re: [IS200] Trzepanie przy 160Km/h

Post autor: arrrdian »

Odgrzewam kotleta.


Mnie też to dopadło.... telepie powyżej 130.

Hamulce, koła sprawdzone.


Neutrion - Telepie będzie lepiej :sarcastic:
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2019, o 14:55 przez arrrdian, łącznie zmieniany 1 raz.
Neutrino

Re: [IS200] Trzepanie przy 160Km/h

Post autor: Neutrino »

Nic konstruktywnego do dyskusji nie wniosę ale temat to proponuję zmienić bo brzmi jak extremalny onanizm :biggrin2:
Awatar użytkownika
arrrdian
Lex user
Posty: 31
Rejestracja: 2 lip 2013, o 01:40
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Chełm
Kontakt:

Re: [IS200] Trzepanie przy 160Km/h

Post autor: arrrdian »

Zawieszenie, hamulce, 3 komplety opon, 2 komplety felg sprawdzone.

Okazalo sie, ze druty w oponach puscily. Taki zbieg okolicznosci, ze az w 3 kompletach opon.

Opony nowe i brak problemu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości