[IS200] Lekkie szarpanie przy ruszaniu

Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

Re: Re:

Post autor: Damian87 »

twiti7 pisze:
Damian87 pisze:Z postów wynika ze wszyscy mieliście problem z kołem 2masowym, a były jakieś inne objawy typowe przy tej usterkce?

U mnie szarpie przeważnie na dobrze rozgrzanym silniku, poza tym nie ma innych objawów, biegi wchodzą dobrze nie szarpie przy odpaleniu czy gaszenia silnika, nic nie stuka po odjęciu i dodaniu gazu.
Dodam że szarpanie występuje tylko przy wolnym ruszaniu np. w korku, przy szybkim, energicznym ruszaniu jest ok, im wolniej puszczam sprzęgło tym jest gorzej a kompletne sprzęgło wymieniałem może 30kkm temu.
A jakie założyłeś sprzęgło?
AISIN
Awatar użytkownika
twiti7
Lex user
Posty: 221
Rejestracja: 28 paź 2012, o 21:32
Model Lexusa: is200
Skąd:: wawa
Kontakt:

Re: [IS200] Lekkie szarpanie przy ruszaniu

Post autor: twiti7 »

Mam dokładnie to samo i własnie na AISIN zaczęło się po zmianie sprzęgła, oryginalne zaczęło się ślizgać problem występuje tylko jak wszystko się porządnie rozgrzeje. W zimie problemu nie ma.
Kolega miał na AISN podobne objawu w corolli TS zmienił i jak ręką odjął założył EXEDY
Awatar użytkownika
twiti7
Lex user
Posty: 221
Rejestracja: 28 paź 2012, o 21:32
Model Lexusa: is200
Skąd:: wawa
Kontakt:

Re: [IS200] Lekkie szarpanie przy ruszaniu

Post autor: twiti7 »

Własnie zamieniłem AISINA ogólnie dostępnego na rynku na regenerowanego AISINA made in JAPAN od Rikiego. I problem jak ręką odjął poprzedni AISIN wyglądał przy tym od RIKIEGO jak by był zaorany :)

Sprzęgło zregenerowałem za 175zł u Radzikowskiego w Warszawie na Burakowskiej. Sprawdzone obrobiony docisk nowe okładziny LUKA.

A tak wygląda AISIN po przebiegu 30tys:)
[iframe][/iframe]
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] Lekkie szarpanie przy ruszaniu

Post autor: carsik »

co to jest AISIN ogólnie dostępny na rynku?
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
Awatar użytkownika
Pepe_GD
Lex user
Posty: 244
Rejestracja: 15 paź 2014, o 21:37
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: [IS200] Lekkie szarpanie przy ruszaniu

Post autor: Pepe_GD »

A ten nowy ASIN jakiej produkcji był?
Awatar użytkownika
twiti7
Lex user
Posty: 221
Rejestracja: 28 paź 2012, o 21:32
Model Lexusa: is200
Skąd:: wawa
Kontakt:

Re: [IS200] Lekkie szarpanie przy ruszaniu

Post autor: twiti7 »

carsik pisze:co to jest AISIN ogólnie dostępny na rynku?
Intercars inne hurtownie moto.
Awatar użytkownika
twiti7
Lex user
Posty: 221
Rejestracja: 28 paź 2012, o 21:32
Model Lexusa: is200
Skąd:: wawa
Kontakt:

Re: [IS200] Lekkie szarpanie przy ruszaniu

Post autor: twiti7 »

Pepe_GD pisze:A ten nowy ASIN jakiej produkcji był?
Pierwszy montaż.
Awatar użytkownika
Pepe_GD
Lex user
Posty: 244
Rejestracja: 15 paź 2014, o 21:37
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: [IS200] Lekkie szarpanie przy ruszaniu

Post autor: Pepe_GD »

Pytam o tego nowego a nie o ten od Rikiego ;). Tez byl made in Japan ?
Awatar użytkownika
ZielonyHG
Lex user
Posty: 40
Rejestracja: 22 lis 2015, o 19:29
Model Lexusa: Lexus IS200
Skąd:: ok. Poznania
Kontakt:

Re: [IS200] Lekkie szarpanie przy ruszaniu

Post autor: ZielonyHG »

U mnie również wystepuje problem z szarpaniem, z tym że szarpie przy zmianie biegów z 1 na 2 i z 2 na 3, na wyższych jest ok. Zauwazyłem też że jak jade np. na 2 czy 3 lub 4 odpuszczę gaz, i dodam go z powrotem to szarpnie raz czy dwa razy. Bardziej wygląda mi to na luzy na układzie przeniesienia napędu. Ktoś ma podobnie?
Awatar użytkownika
twiti7
Lex user
Posty: 221
Rejestracja: 28 paź 2012, o 21:32
Model Lexusa: is200
Skąd:: wawa
Kontakt:

Re: [IS200] Lekkie szarpanie przy ruszaniu

Post autor: twiti7 »

Pepe_GD pisze:Pytam o tego nowego a nie o ten od Rikiego ;). Tez byl made in Japan ?

Nowy jest od Rikiego po regeneracji u Radzikowskiego. W sumie kosztował jak dobrze pamiętam 50 + 175
Stary był z jakiejś hurtowni moto Intercars i kosztował około 600 - 700zł podobno był made in japan :) ale pewnie taki napis był na kartonie.
Podobne objawy na sprzęgle AISIN miał kolega w Toyocie TS jak auto pojeździło w korku postało trochę po dłuższej strasie tak że wszystko złapało temperaturę od silnika to szarpało i nie dało się ruszyć.
Docisk który oddałem do regeneracji wraz z tarczą był idealny nie wymagał w zasadzie obróbki ten trzeba by przetoczyć z 0,5mm tak równa jest powierzchnia która styka się z tarczą. Wygląda na to że materiał cierny na tarczy pod wpływem temperatury się jakoś odkształca i nie równo zużywa tarcze w docisku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości