[IS200] Lekkie szarpanie przy ruszaniu

bczk
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 18 cze 2011, o 22:00
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [IS200] Lekkie szarpanie przy ruszaniu

Post autor: bczk »

Co powiecie na takie objawy?:
-cosik piszczy przy puszczonym nie wyzywamy na forum sprzegla
jakis czas temu uslyszalem jakby takie cichutkie "mielenie" na luzie, teraz piszczy sygnalem lekko przerywanym, ktorego czestotliwosc rosnie przy dodawaniu gazu :p (cos jak wykapany pasek klinowy) chyba raczej na cieplym ale tez niezawsze

-praktycznie nie da sie plynnie zmieniac biegow zwlaszcza niskich przelozen, ruszanie tez sprawia problemy. Tragedii moze nie ma, ale drazni...

-wydaje mi sie, ze sprzeglo lapie w bardzo malym zakresie ruchu pedala
nie wiem jak to okreslic... bierze twardo, albo nagle... ;)

-drgan samej budy raczej nie doswiadczylem

-szybka zmiana biegu na wyzszy na wysokich obrotach, zwlaszcza z 1 na 2 bardzo czesto konczy sie zmuleniem na dwojce
na poczatku myslalem, ze to kwestia wprawy bo jestem swierzym wlascicielem IS'a, ale po prawie 10 tys. km wiem, ze to problem po stronie technicznej samochodu. :P

Pozdrawiam.
Z gory przepraszam za brak polskich znakow. Telefon...
Awatar użytkownika
white&red
Nowy lex user
Posty: 14
Rejestracja: 19 lut 2012, o 01:48
Model Lexusa: is200
Skąd:: W-wa
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: [IS200] Lekkie szarpanie przy ruszaniu

Post autor: white&red »

U mnie też szarpie.

Ale zauważyłem coś gorszego i tu pytanie do was: czy możliwe jest że to szarpanie, które u mnie jest dosyć delikatne, powoduje wyciek oleju ze skrzyni biegów albo w miejscu połączenia skrzyni z silnikiem? Szarpie tylko na 1szym biegu i jak się odpowiednio ruszy prawie tego nie czuć.

Dzisiaj robiłem przegląd do rejestracji (ISa kupiłem w niedzielę) i wyszło mi coś, czego wcześniej nie widziałem. Autko całe jest cacy ale od spodu skrzynia jest mokra. świeży olej (jasno brązowy i czysty, w silniku jest ciemniejszy) powolutku gdzieś się sączy. Niestety nie widziałem dokładnie gdzie.

Po pierwsze, czy to może być wina dwumasu? Po drugie czy jest gdzieś jest bagnet do kontroli poziomu oleju w skrzyni?

IS jest z '99r. przebieg na liczniku to 162k, auto na tyle też wygląda, ale to jest tak nierealny przebieg na 13 letnie auto, że myślę, że przez dwa albo trzy można to spokojnie pomnożyć (z resztą to się tyczy 99% wszystkich aut z za granicy w takim wieku).

Mój mechanik dopiero za dwa dni może się zabrać do roboty. mam nadzieję, że pomoże. W międzyczasie czekam na coś od Was.

pozdrawiam,
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: [IS200] Lekkie szarpanie przy ruszaniu

Post autor: michalm320 »

bczk pisze:
-szybka zmiana biegu na wyzszy na wysokich obrotach, zwlaszcza z 1 na 2 bardzo czesto konczy sie zmuleniem na dwojce
na poczatku myslalem, ze to kwestia wprawy bo jestem swierzym wlascicielem IS'a, ale po prawie 10 tys. km wiem, ze to problem po stronie technicznej samochodu. :P
Wyłącz TRC i zrób to samo. Nie ma wtedy żadnego zamulenia
Obrazek
Awatar użytkownika
dommell
Lex Driver
Posty: 601
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kielce, Warszawa
Lokalizacja: Kielce, Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] Lekkie szarpanie przy ruszaniu

Post autor: dommell »

możed poprostu jakiś simering czy jak to się tam pisze, przepuszcza i nic strasznego sie nie dzieje. ale to można gdybać.

co do bagnetu do mierzenia poziomu oleju w skrzyni... jedyne jak sie sprawdza czy jest odpowiednia ilość oleju w skrzyni gdy np. go wymieniasz to w momencie gdy go nalewasz przez otwór z boku to lejesz do momentu aż zacznie się przelewać. i czekasz aż się przeleje nadmiar i wtedy jest ok....i tyle.
Awatar użytkownika
white&red
Nowy lex user
Posty: 14
Rejestracja: 19 lut 2012, o 01:48
Model Lexusa: is200
Skąd:: W-wa
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: [IS200] Lekkie szarpanie przy ruszaniu

Post autor: white&red »

dommell pisze:możed poprostu jakiś simering czy jak to się tam pisze, przepuszcza i nic strasznego się nie dzieje. ale to można gdybać.
Mam taką właśnie nadzieję, bo jeśli tak jest to kupiłem niesamowite auto i miałem duże szczęścia bo praktycznie go wcześniej nie sprawdzałem poza lakierem. Jutro o 9.00 moja alexIS będzie miała badanko. Zobaczymy.
dommell pisze:co do bagnetu do mierzenia poziomu oleju w skrzyni... jedyne jak się sprawdza czy jest odpowiednia ilość oleju w skrzyni gdy np. go wymieniasz to w momencie gdy go nalewasz przez otwór z boku to lejesz do momentu aż zacznie się przelewać. i czekasz aż się przeleje nadmiar i wtedy jest ok....i tyle.
Tak też sądziłem bo przeguglowałem temat na wszelkie możliwe sposoby i patrzyłem na schematy i nic nie znalazłem.

Dzięki za wyjaśnienie.
Awatar użytkownika
white&red
Nowy lex user
Posty: 14
Rejestracja: 19 lut 2012, o 01:48
Model Lexusa: is200
Skąd:: W-wa
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: [IS200] Lekkie szarpanie przy ruszaniu

Post autor: white&red »

dommell pisze:możed poprostu jakiś simering czy jak to się tam pisze, przepuszcza i nic strasznego sie nie dzieje. ale to można gdybać.
Ha okazało się, że jest nawet lepiej. Jakimś cudem korek w skrzyni był niedokręcony i olej leciał tamtędy. nie mam pojęcia jak to jest możliwe ale mechanik odkręcił go palcami. Korek dokręcony, olej uzupełniony, autko przebadane i wygląda bardzo dobrze.
wort
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 27 maja 2012, o 09:51
Model Lexusa: is200
Skąd:: bielsko biała
Kontakt:

Re: [IS200] Lekkie szarpanie przy ruszaniu

Post autor: wort »

Mam ten model prawie od nowości,zrobiłem 250tys km,(8lat) jak szarpało od początku tak szarpie do dzisiaj,może teraz nawet mniej,generalnie jeśli nie ma tragedii to odradzam wszelkie naprawy,poprawki w tym modelu :acute:
Jeśli nie robi mu się krzywdy,auto jest w 100% bezawaryjne,oczywiście z wyjatkiem cd.
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Damian87 »

Z postów wynika ze wszyscy mieliście problem z kołem 2masowym, a były jakieś inne objawy typowe przy tej usterkce?

U mnie szarpie przeważnie na dobrze rozgrzanym silniku, poza tym nie ma innych objawów, biegi wchodzą dobrze nie szarpie przy odpaleniu czy gaszenia silnika, nic nie stuka po odjęciu i dodaniu gazu.
Dodam że szarpanie występuje tylko przy wolnym ruszaniu np. w korku, przy szybkim, energicznym ruszaniu jest ok, im wolniej puszczam sprzęgło tym jest gorzej a kompletne sprzęgło wymieniałem może 30kkm temu.
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [IS200] Lekkie szarpanie przy ruszaniu

Post autor: blue »

Sprawdź przednie zaciski.
Awatar użytkownika
twiti7
Lex user
Posty: 221
Rejestracja: 28 paź 2012, o 21:32
Model Lexusa: is200
Skąd:: wawa
Kontakt:

Re:

Post autor: twiti7 »

Damian87 pisze:Z postów wynika ze wszyscy mieliście problem z kołem 2masowym, a były jakieś inne objawy typowe przy tej usterkce?

U mnie szarpie przeważnie na dobrze rozgrzanym silniku, poza tym nie ma innych objawów, biegi wchodzą dobrze nie szarpie przy odpaleniu czy gaszenia silnika, nic nie stuka po odjęciu i dodaniu gazu.
Dodam że szarpanie występuje tylko przy wolnym ruszaniu np. w korku, przy szybkim, energicznym ruszaniu jest ok, im wolniej puszczam sprzęgło tym jest gorzej a kompletne sprzęgło wymieniałem może 30kkm temu.
A jakie założyłeś sprzęgło?
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości