Pytanie o tuleje dyfra i sanek - poliuretany

ODPOWIEDZ
Kuklex
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 19 kwie 2017, o 18:17
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Galway
Kontakt:

Pytanie o tuleje dyfra i sanek - poliuretany

Post autor: Kuklex »

Witam wszystkich. Wiek i przebieg powoli daje o sobie znać i przyszła pora wymiany tuleji sanek (i sanek) i tuleji dyfra. Objawy to trzęsienie jak składem kolejowym przy każdym dodaniu/ujeciu gazu pochodzące z tyłu. Każdy uślizg koła wiąże się z podskakiwaniem koła. Po naocznych oględzinach okazało się że lewa przednia tuleja sanek już nie chcę tego towarzystwa i powoli opuszcza lokal.

Szukałem tuleji sanek ori, ale nie mogę znaleść, ceny z ASO chyba nie chcę znać. Tu poniekąd jestem skazany na poliuretany. Poly do sanek nie powinny mieć wpływu na komfort jazdy, natomiast nie jestem pewny jak będzie z tulejami dyfra. Obecnie jedyne gumy oprócz OEM to Febest ale tu obawiam się trwałości.
Czy ktoś zakładał poliuretany do dyfra? Interesuje mnie ile więcej jest wibracji i innych efektów w porównaniu do serii. Szukam rozwiązania które nie zmieni mojego daily w bardziej denerwujący niż jest teraz ale też nie chce wszystkiego wymieniać ponownie za jakiś czas.
ghost1077
Lex user
Posty: 76
Rejestracja: 8 lip 2017, o 23:34
Model Lexusa: Ra40, st182,e11
Skąd:: Sopot
Kontakt:

Re: Pytanie o tuleje dyfra i sanek - poliuretany

Post autor: ghost1077 »

Cześć,
W GS mk1 mam poliuretanowe tuleje sanek i tylne tuleje dyfra (przednie tuleje dyfra zostawiłem stare) od deutera z Olkusza o twardości 60-65sha czyli najbardziej miękkie jak było to możliwe i jest dobrze. Co bardzo ważne - tuleje dyfra są ażurowe, nie ma żadnych wibracji, jest bardzo dobrze. Co do sanek to ciężko stwierdzić jak bardzo tuleje sanek usztywniły auto, bo jednocześnie zamontowałem poli do wszystkich wahaczy i zregenerowałem wszystkie sworznie i jest zdecydowanie sztywniej, ale akceptowalnie. Mowa oczywiście tylko o tylnym zawieszeniu.
Kuklex
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 19 kwie 2017, o 18:17
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Galway
Kontakt:

Re: Pytanie o tuleje dyfra i sanek - poliuretany

Post autor: Kuklex »

Super, dzięki za odpowiedź. Też chciałem tuleje z Olkusza, ale przy obecnej sytuacji (brak wysyłki za granice) jestem skazany na tuleje dyfra Strong Flexa i tuleje sanek FloFlex. No chyba że coś wymyślę w wysyłka inaczej. Sanki będą wymieniane bo przypuszczam że lewe przednie mocowanie pękło lub przerdzewiało i dlatego tuleja się wysówa.
Mając drugie sanki za grosze też myślę nad zmianą wszystkiego na poly. Jakiej firmy u siebie zakładałeś? U mnie mimo sprężyn Vogtlanda -35 tył jest mega miękki w porównaniu do przodu, lekko pływający mimo dobrych amortyzatorów. I teraz nie wiem czy usztywnienie sanek coś znacznie poprawi. Z drugiej strony zrzucając to raz mam ochotę zrobić to dobrze i nic już nie wymieniać.
ghost1077
Lex user
Posty: 76
Rejestracja: 8 lip 2017, o 23:34
Model Lexusa: Ra40, st182,e11
Skąd:: Sopot
Kontakt:

Re: Pytanie o tuleje dyfra i sanek - poliuretany

Post autor: ghost1077 »

Jak dla mnie strongflex jest plastikowy, twardy jak kamień. U mnie są wszystkie tuleje z deutera. Wysłałem sanki i wszystkie wahacze i odesłali z nowymi tulejami, jeździ się ok, ale jak dla mnie najlepsze tuleje pod względem jakości to siberianbushing. W linku wszystkie tuleje do Twojego auta.
https://siberianbushing.com/catalog/TOY ... GXE10/2000
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości