Pojedyncze stuknięcie oraz dziwny dźwięk przy skręcaniu.

ODPOWIEDZ
Falcovsky
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 4 lis 2017, o 21:58
Model Lexusa: IS300 SC
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Pojedyncze stuknięcie oraz dziwny dźwięk przy skręcaniu.

Post autor: Falcovsky »

Witam,

Chciałbym się zwrócić do Was z pytaniem odnośnie przyczyny pojedynczego stuknięcia w okolicach tylnego zawieszenia w IS300 A/T. Zaraz po odpaleniu samochodu i przejechaniu 5-10 metrów słuchać mocny stuk w okolicach tylnego dyfra/ wału. (nie mam pojęcia w co celować.) Stuk (puk) ten występuje zawsze jednorazowo i zawsze po odpaleniu. Jadąc nawet i 400 km nie słychać nic, dopóki nie zrobię postoju, zgaszę samochód i odpalę znowu. Mechanik powiedział, że tak musi być. Nie wiem co o tym sądzić :szok:

Drugie pytanie, to przy skręcaniu i dodawaniu gazu słychać takie jakby "naprężenie", metaliczny odgłos, zwłaszcza przy ruszaniu z miejsca ze skręconymi kołami. Mechanik, także twierdzi, że zawieszenie nie ma żadnych luzów i wszystko jest sztywno. Przy jeździe na wprost, oraz skręcaniu bez dodawaniu gazu jest wszystko w porządku. Czy przyczyną może być poduszka silnika/skrzyni? Stojąc na postoju czuć lekkie drgania.

Z góry dziękuję za jakiekolwiek pomysły oraz podpowiedzi. :ok:
kazio
Lex user
Posty: 194
Rejestracja: 10 wrz 2014, o 19:59
Model Lexusa: sc300 z31
Skąd:: koscierzyna
Kontakt:

Re: Pojedyncze stuknięcie oraz dziwny dźwięk przy skręcaniu.

Post autor: kazio »

Guma miedzy walem a dyfrem ? Przegub...
Falcovsky
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 4 lis 2017, o 21:58
Model Lexusa: IS300 SC
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Pojedyncze stuknięcie oraz dziwny dźwięk przy skręcaniu.

Post autor: Falcovsky »

kazio pisze:Guma miedzy walem a dyfrem ? Przegub...

Dziękuję za propozycję. Niedługo wymiana oleju, więc trzeba będzie rzucić okiem.
kacpev
Lex user
Posty: 31
Rejestracja: 23 paź 2013, o 14:32
Model Lexusa: LS
Skąd:: Kraków

Re: Pojedyncze stuknięcie oraz dziwny dźwięk przy skręcaniu.

Post autor: kacpev »

Co do tej pierwszej sprawy to ciężko powiedzieć, bo się nie spotkałem z czymś takim u siebie, a co do drugiego tematu to u mnie podobne objawy były jak przegub napędowy padł. Wymieniłem cały komplet na takie https://www.iparts.pl/czesc/przegub-nap ... tml#100071 i dziwne dźwięki zniknęły. Koszt nie jest najniższy, ale specjalnie wybrałem nieco lepsze części bo wiem że tanie przeguby potrafią się strasznie sypać...
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość