[IS 200] Denerwujące odgłosy w zawieszeniu

lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: [IS 200] Denerwujące odgłosy w zawieszeniu

Post autor: lukas78 »

baniaq pisze:To i ja się przyłączę: mam bardzo nieprzyjemne skrzypienia i piszczenia z lewego przedniego koła. Sworznie i tuleje mają max 8kkm (dolny TRW, górny Febest, tuleje febest). Skrzypi przy kręceniu kierownicą, i przy bujaniu, wybieraniu nierówności, itd. Po wyjechaniu z garażu (na sucho) jest względnie ok. Skrzypi leciutko przy skręcaniu. Potem proporcjonalnie do ilości przejechanych kilometrów wzrasta hałas :ireful3:
Miałem teraz taką przygodę w swoim GS (skrzypienie z lewej strony po zimie)- wymieniłem dolny sworzeń (niepotrzebnie :doh:) - po kolejnym odkręceniu koła i przyjrzeniu się co jeszcze może skrzypieć - okazało się, że zapieczony (przytarty) jest czujnik poziomowania ksenonów - po odkręceniu małego łącznika, bardzo ciężko było ruszyć ręką dźwignię czujnika (która właśnie podczas ruszania skrzypiała). Wymontowałem czujnik i odkręciłem dźwignie pod którą na trzpieniu był mały simering. Po wyjęciu simeringa wewnątrz czujnika pojawiła się rdza. Następnie wyczyściłem i psiknąłem smarowidłem oraz rozruszałem trzpień w imadle. Przykręciłem dźwignię i zamontowałem czujnik do auta - nastąpiła błoga cisza :ok: .
Tak, czy inaczej wkrótce ten czujnik profilaktycznie wymienię, bo woda oprócz przytarcia mogła wewnątrz narobić bałaganu.
Awatar użytkownika
dommell
Lex Driver
Posty: 601
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kielce, Warszawa
Lokalizacja: Kielce, Warszawa
Kontakt:

Post autor: dommell »

Tez podobnie mialem. W sumie to gdzies opisywalem. Czujnik predzej czy pozniej sie znowu zapiecze. Niestety. One sa wedlug mnie zle zrobione. To znaczy cale to ustrojstwo jest zle pomyslane. Tam tyle wody blota itd leci na ten czujnik ze kazdy w koncu wymieknie. Ja polecialem zamiennikiem z ebaya. Narazie jezdzi i jest ok. Zobaczymy na jak dlugo.
Awatar użytkownika
baniaq
Lex Maniak
Posty: 813
Rejestracja: 4 cze 2013, o 01:11
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: [IS 200] Denerwujące odgłosy w zawieszeniu

Post autor: baniaq »

Wrzuciłem gwint i ucichło. Widocznie jakiś element amortyzatora skrzypiał.
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [IS 200] Denerwujące odgłosy w zawieszeniu

Post autor: gmiter »

Pytanie szybkie - jak wymienić tuleje przedniego stabilizatora w IS300? W bagażniku wożę już poliuretany od miesiąca ale to nie to samo co wymienione bo jednak dalej luz jest :). Trzeba podnieść auto czy można na kanale?

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
dzida
Lex Driver
Posty: 506
Rejestracja: 18 kwie 2015, o 14:13
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: [IS 200] Denerwujące odgłosy w zawieszeniu

Post autor: dzida »

Panowie mam taki problem, którego na forum nie znalazłem jakby nikt go nie miał. Otóż na nierównościach (tj, jakieś łaty w asfalcie, łączenia itp.) z tyłu dobiega metaliczny hałas jakbym ciągnął za sobą przyczepkę złomu. Po prostu metaliczny głośny grzechoczący dźwięk. Jak wjadę w dół nic nie słychać.
Jak zamknę szyby to w środku słychać tylko głuchy stuk i to jakby z przodu ale to może kwestia odbijania się dźwięku w środku.
Oddaję auto we wtorek do mechanika ale może coś Wam przyjdzie do głowy ;)
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: [IS 200] Denerwujące odgłosy w zawieszeniu

Post autor: medyss »

też to mam z tym że na kocich łbach najbardziej słychać i podejrzewam że jakaś osłona wydechu się poluzowała bądź przerdzewiała i stuka bo nic innego mi nie przychodzi do głowy :)
Awatar użytkownika
dzida
Lex Driver
Posty: 506
Rejestracja: 18 kwie 2015, o 14:13
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: [IS 200] Denerwujące odgłosy w zawieszeniu

Post autor: dzida »

To samo dziś mi zasugerował mechanik. Na kocich łbach też to mam. Typowałem też tylne zaciski.
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: [IS 200] Denerwujące odgłosy w zawieszeniu

Post autor: medyss »

nie wiem jak u Ciebie ale u mnie to słychać brzęczącą blachę więc co by innego jak nie osłona wydechu. Zaciski i klocki u mnie sztywno siedzą więc odpada. Trzeba wpełznąć się do kanału i sprawdzić. Ja ogarnę wszystko jak będę oleje zmieniał i dam znać :)
Awatar użytkownika
dzida
Lex Driver
Posty: 506
Rejestracja: 18 kwie 2015, o 14:13
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: [IS 200] Denerwujące odgłosy w zawieszeniu

Post autor: dzida »

Widzę, że mamy to samo, bo też mam wrażenia jakbym słyszał blachę, albo metal o metal... Ja we wtorek po południu się pewnie dowiem, bo wstyd jak nie wiem co... :blush:
Awatar użytkownika
Dawid250286
Lex user
Posty: 71
Rejestracja: 11 lut 2014, o 17:30
Model Lexusa: Gs 450h
Skąd:: Kawęczyn
Kontakt:

Re: [IS 200] Denerwujące odgłosy w zawieszeniu

Post autor: Dawid250286 »

Witam ja też miałem taki problem że na małych nierównościach słyszałem delikatne stuki a nieraz delikatne piszczenie wymieniłem wszystko co się dało czyli sworznie, końcówki stabilizatorów, drążki, tuleje na wahaczach, tuleje na maglownicy zregenerowalem zaciski i nic pukalo nadal dopiero po wymianie przednich amortyzatorów cisza podobno na amortyzatorach robi się jakiś luz i powoduje dziwne chałasy slowa magika ktory mi to robił. Pozdro
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości