[is200] LSD Szpera oznaczenia.

Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [is200] LSD Szpera oznaczenia.

Post autor: gmiter »

Okej znalazłem - jest B04B - czyli z LSD. Jaka różnica jest między 03 a 04?
Awatar użytkownika
michalllw
Lex Master
Posty: 1540
Rejestracja: 2 sty 2011, o 11:43
Model Lexusa: IS-F
Skąd:: Bielawa
Kontakt:

Re: [is200] LSD Szpera oznaczenia.

Post autor: michalllw »

gmiter pisze:Okej znalazłem - jest B04B - czyli z LSD. Jaka różnica jest między 03 a 04?
:google: :google: :google: :biggrin2: Przełożenia
https://www.facebook.com/MMniceCARS/
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [is200] LSD Szpera oznaczenia.

Post autor: gmiter »

Spoko, nie ma co się bać o wytrzymałość dyfra gdybym chciał sobie VSC i TRC wyłączyć i trochę po torze się pobawić autem?
Awatar użytkownika
michalllw
Lex Master
Posty: 1540
Rejestracja: 2 sty 2011, o 11:43
Model Lexusa: IS-F
Skąd:: Bielawa
Kontakt:

Re: [is200] LSD Szpera oznaczenia.

Post autor: michalllw »

gmiter pisze:Spoko, nie ma co się bać o wytrzymałość dyfra gdybym chciał sobie VSC i TRC wyłączyć i trochę po torze się pobawić autem?
Ja mam dyfer od is200, 330km i codziennie się bawię i nic się nie dzieje więc myślę że przy wiekszym dyfrze tym bardziej nie ma o co się bać tylko olej w automacie musi być rozgrzany bo inaczej skrzynia się popsuje :ok:
https://www.facebook.com/MMniceCARS/
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [is200] LSD Szpera oznaczenia.

Post autor: gmiter »

OK, udało mi się po deszczu pojeździć - co prawda po mieście ale praktycznie zero ruchu na bocznych uliczkach. Chodzi bokiem to auto pięknie - w życiu bym się nie spodziewał co można wyprawiać. Kontrola trakcji wyłączona oczywiście przez ELMscan - udało się protipem znalezionym na jakimś forum. Trzeba pobawić się w module VSC/ABS/TRC w testowanie brzęczyka VSC i po ponownym uruchommieniu abs trc i vsc jest zdeaktywowane - powinno się włączyć po ponownym uruchomieniu u mnie jednak 3 razy wylaczalem i wlaczalem auto i zaczelo dzialas trochę się przestraszyłem że coś zepsulem ale luzik). Coraz bardziej zakochuję się w IS300,:)
Awatar użytkownika
michal5152
Lex user
Posty: 39
Rejestracja: 11 lis 2014, o 09:26
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Białystok / Warszawa
Kontakt:

Re: [is200] LSD Szpera oznaczenia.

Post autor: michal5152 »

A ja tutaj podzielę się swoją przygodą ;)
Jako że mój is200 nie miał lekkiego życia, bo dosyć czesto gesto lata bokiem na rondach placach itp nigdy za bardzo nie wnikałem w dyfer tym bardziej że wiedziałem że szpery nie mam, więc po co serwisować dyfer bez szpery ;)
Jednak co się okazało, otwarte dyfry nie są tak do końca bezobsługowe jakby się wydawało :dirol: no i przy paleniu gumy na światłach coś mi w dyfrze mocno stukneło, zaczeło szarpać i Lex stracił jakikolwiek ciąg. Co się okazało że UKRĘCIŁO MECHANIZM RÓŻNICOWY :szok: Jak żyje nie widziałem tak zjedzonych zębów w jakiejkolwiek przekładni ;) Nastąpiła szybka naprawa, że tego samego dnia samochód zjechał z podnośnika a mianowicie zaspawanie zebów których już nie było. Dla wszystkich którzy mówią że ogarniają tylny napęd na mokrym, polecam pojeździć troche isem 200 z właśnie szperą 100% Momentalnie można nabrać takiego szacunku do samochodu i do tych 150 koni.
Morał z tego taki, że KAŻDY dyfer czy otwarty czy ze szperą trzeba serwisować a mój przypadek jest żywym przykładem co sie dzieje jak się tego nie robi ;)
Pozdrawiam ;)
XYZ
Lex user
Posty: 199
Rejestracja: 31 gru 2014, o 11:51
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Opolskie
Kontakt:

Re: [is200] LSD Szpera oznaczenia.

Post autor: XYZ »

Nieodpowiedni olej mógł się do tego w pewnym stopniu przyczynić.
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [is200] LSD Szpera oznaczenia.

Post autor: adamsky73 »

Morał jest taki że pałując auto szybciej je psujesz. Każde. No i nie ma aut bezobsługowych :dirol:
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
Awatar użytkownika
GOLDI
Lex user
Posty: 207
Rejestracja: 9 kwie 2012, o 03:44
Model Lexusa: IS200 SportCross / mr2 sw21
Skąd:: KRK
Kontakt:

Re: [is200] LSD Szpera oznaczenia.

Post autor: GOLDI »

adamsky73 pisze:Morał jest taki że pałując auto szybciej je psujesz. Każde. No i nie ma aut bezobsługowych :dirol:
oj tam oj tam :P
Obrazek
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [is200] LSD Szpera oznaczenia.

Post autor: gmiter »

Wyciągnij tą instrukcję MB i ją pokaż. To jeden wielki mit :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości