[IS300 SC] Tuleje zawieszenia

leszcz
Lex user
Posty: 35
Rejestracja: 5 paź 2016, o 14:30
Model Lexusa: IS300 SportCross
Skąd:: podlasie
Kontakt:

Re: [IS300 SC] Tuleje zawieszenia

Post autor: leszcz »

ghostmateus pisze:Chyba jak do GS-a zamawiałem te z febestu to nie wiem czy one nie miały oznaczeń takich samych jak w IS-ie. Dlatego chyba zamówię te z allegro z gt4 i zobaczymy.
wdlg. tej strony pasuja i do ISa i do GSa http://www.hdmot.pl/p10967,tuleja-plywa ... znych.html

pozdr.
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: [IS300 SC] Tuleje zawieszenia

Post autor: endrju1 »

Sprawdźcie czy nie różnią się średnicą wewnętrzną, bo właśnie z gt4 dostalem przez pomyłkę z mniejszą srednicą, bo podobno też występują.
Awatar użytkownika
brat_z
Lex user
Posty: 263
Rejestracja: 26 lut 2015, o 15:56
Model Lexusa: is200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS300 SC] Tuleje zawieszenia

Post autor: brat_z »

Od siebie mogę dodać że tuleja od BMW E46 Touring po lekkim przetoczeniu powinna pasować do Lexa;) kumpel mi mówił że były mocniejsze... ile w tym prawdy nie wiem ale poniżej w linku podaję wymiary:

Awatar użytkownika
ghostmateus
Lex Driver
Posty: 554
Rejestracja: 5 sty 2014, o 14:39
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Prudnik/Opole
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: [IS300 SC] Tuleje zawieszenia

Post autor: ghostmateus »

Ja bez problemu ogarnę sobie przetoczenie w razie potrzeby jak będzie trzeba zwiększyć średnicę.
leszcz
Lex user
Posty: 35
Rejestracja: 5 paź 2016, o 14:30
Model Lexusa: IS300 SportCross
Skąd:: podlasie
Kontakt:

Re: [IS300 SC] Tuleje zawieszenia

Post autor: leszcz »

endrju1 pisze:Sprawdźcie czy nie różnią się średnicą wewnętrzną, bo właśnie z gt4 dostalem przez pomyłkę z mniejszą srednicą, bo podobno też występują.
febest podaje srednice wewnetrzna 14,2 a febi-bilstein 14, ale może to tylko kwestia zaokraglenia :scratch: trzeba by w katalogu porownac nr. części: piasty tyl oraz sruby przechodzącej przez tuleje, czy sa takie same w GS i IS, i jeśli piasta jest taka sama a sruba inna to może wystarczy zastosować srube z GS do IS :puchar:

pozdr.
leszcz
Lex user
Posty: 35
Rejestracja: 5 paź 2016, o 14:30
Model Lexusa: IS300 SportCross
Skąd:: podlasie
Kontakt:

Re: [IS300 SC] Tuleje zawieszenia

Post autor: leszcz »

brat_z pisze:Od siebie mogę dodać że tuleja od BMW E46 Touring po lekkim przetoczeniu powinna pasować do Lexa;) kumpel mi mówił że były mocniejsze... ile w tym prawdy nie wiem ale poniżej w linku podaję wymiary:

o ile tuleje w BMW sa naprawdę bardzo trwale, przynajmniej Lemforder :ok: o tyle przetoczenie jej na wymiar Lexa nie jest takie proste :down: zastanawiałem się nawet nad zakupem używanej piasty i przetoczeniem jej na wymiar BMW, ale dochodzą dodatkowe koszty, bo to koszt piasty, nowe lozysko + to i tamto :blush: a i tak srednica wewn. i dlugosc dalej nie pasuja :doh:

pozdr.
Awatar użytkownika
brat_z
Lex user
Posty: 263
Rejestracja: 26 lut 2015, o 15:56
Model Lexusa: is200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS300 SC] Tuleje zawieszenia

Post autor: brat_z »

Ja bym zaryzykował przetoczenie ale właśnie tulei, musiałbym tylko jedną taką dorwać i pojechać do ojca na tokarkę bo nie takie rzeczy się robiło;) kwestia zamontowania w uchwycie, dobry nóż i jedziemy z tematem:)
leszcz
Lex user
Posty: 35
Rejestracja: 5 paź 2016, o 14:30
Model Lexusa: IS300 SportCross
Skąd:: podlasie
Kontakt:

Re: [IS300 SC] Tuleje zawieszenia

Post autor: leszcz »

leszcz pisze: trzeba by w katalogu porownac nr. części: piasty tyl oraz sruby przechodzącej przez tuleje, czy sa takie same w GS i IS, i jeśli piasta jest taka sama a sruba inna to może wystarczy zastosować srube z GS do IS :puchar:

na stronie japan-parts porownalem ISa http://www.japan-parts.eu/lexus/eu/2003 ... k-absorber i GSa http://www.japan-parts.eu/lexus/eu/2002 ... k-absorber i wychodzi ze to jest to samo :puchar:

Czy ktoś już montowal te tuleje febi-bilstein w swoim GS/IS? jak z trwaloscia?

pozdr.




E D I T


a jednak się pomylilel, sprawdziłem tylko pierwsze 5 cyfr części, po rozwinieciu widać już numer 10-cio cyfrowy i te pozostale 5 w przypadku zwrotnic jest rozny :shout:
Ostatnio zmieniony 23 lis 2016, o 20:37 przez leszcz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
brat_z
Lex user
Posty: 263
Rejestracja: 26 lut 2015, o 15:56
Model Lexusa: is200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS300 SC] Tuleje zawieszenia

Post autor: brat_z »

Z mojego doświadczenia powiem Ci że w VAG-u febi był ...ujowy;/ przynajmniej na tulejach... co roku wymieniałem w gulfie 4 na wahaczu...

jeżeli GS ma hamulce z IS-a to nie wiem czy te tuleje będą się czymkolwiek różnić jeśli chodzi o jakość :scratch:
gbauto1
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 1 cze 2017, o 14:01
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Pruszków
Kontakt:

Re: [IS300 SC] Tuleje zawieszenia

Post autor: gbauto1 »

leszcz pisze:
boyar pisze:Ted-gum, yamato i febest to shit.

555 jest bardzo dobre ale malo czesci produkuja i sa trudno dostepne. Jesli chodzi o sworznie to trw niby tez slabo wypada(gdzies to przeczytalem tu na forum ale osobiscie potwierdzic nie moge)

Tez chcialem wymieniac tuleje ale wszystkie zamienniki gumowe to shit a poli maja tendencje do niepasowania i skrzypienia no chyba ze kupisz superpro za 3k:-P.

a jeździ ktoś na poliuretanach z gt4? http://allegro.pl/tuleje-wahacza-tylneg ... ml#thumb/2 jak to się sprawuje w stosunku do serii? jak z trwaloscia? lepiej zainwestować w poli niż w febest?

pozdr.

POSIADAM SWORZNIE Z FIRMY 555 GÓRNE I DOLNE PRZÓD
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości