[IS300 SC] Tuleje zawieszenia

leszcz
Lex user
Posty: 35
Rejestracja: 5 paź 2016, o 14:30
Model Lexusa: IS300 SportCross
Skąd:: podlasie
Kontakt:

[IS300 SC] Tuleje zawieszenia

Post autor: leszcz »

Witam
Czy dostępna jest tuleja tylnej zwrotnicy, zaznaczona na rysunku, czy wystepuje tylko z cala zwrotnicą?

Obrazek

To samo pytanie do tulei przedniego wahacza...

Obrazek

pozdr.
rafiq2144
Lex user
Posty: 267
Rejestracja: 7 paź 2015, o 15:10
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Rybnik
Kontakt:

Re: [IS300 SC] Tuleje zawieszenia

Post autor: rafiq2144 »

Na allegro jakis czas temu widzialem pod hasłem 'tuleja zwrotnicy is200'. A w olkuszu/gt4 mozna dostac poliuretanowy odpowiednik.
leszcz
Lex user
Posty: 35
Rejestracja: 5 paź 2016, o 14:30
Model Lexusa: IS300 SportCross
Skąd:: podlasie
Kontakt:

Re: [IS300 SC] Tuleje zawieszenia

Post autor: leszcz »

rafiq2144 pisze:Na allegro jakis czas temu widzialem pod hasłem 'tuleja zwrotnicy is200'. A w olkuszu/gt4 mozna dostac poliuretanowy odpowiednik.
ale jak rozumiem oryginalnie te tuleje sa niedostępne?
znalazłem teraz te tuleje Febesta, czy to dobra firma?
kurcze, do tej pory jezdzilem europejskimi autami i wiedziałem ze Lemforder to dobra firma, a TRW to raczej lipa :biggrin2: natomiast teraz widze części producentow których nazwy nic mi nie mowia :scratch:
czy ktoś moglby mi napisac co jest godne polecenia a od czego trzymać się z daleka, jak dotad trafiłem na:

555
CTR JAPAN
Febest
Japan Line
YAMATO
TRW
TED-GUM
HERTH+BUSS JAKOPARTS
MOOG


pozdr.
boyar
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 16 mar 2015, o 23:58
Model Lexusa: IS 200 SC
Skąd:: Chrośle
Kontakt:

Re: [IS300 SC] Tuleje zawieszenia

Post autor: boyar »

Ted-gum, yamato i febest to shit.

555 jest bardzo dobre ale malo czesci produkuja i sa trudno dostepne. Jesli chodzi o sworznie to trw niby tez slabo wypada(gdzies to przeczytalem tu na forum ale osobiscie potwierdzic nie moge)

Tez chcialem wymieniac tuleje ale wszystkie zamienniki gumowe to shit a poli maja tendencje do niepasowania i skrzypienia no chyba ze kupisz superpro za 3k:-P.
leszcz
Lex user
Posty: 35
Rejestracja: 5 paź 2016, o 14:30
Model Lexusa: IS300 SportCross
Skąd:: podlasie
Kontakt:

Re: [IS300 SC] Tuleje zawieszenia

Post autor: leszcz »

boyar pisze:Ted-gum, yamato i febest to shit.

555 jest bardzo dobre ale malo czesci produkuja i sa trudno dostepne. Jesli chodzi o sworznie to trw niby tez slabo wypada(gdzies to przeczytalem tu na forum ale osobiscie potwierdzic nie moge)

Tez chcialem wymieniac tuleje ale wszystkie zamienniki gumowe to shit a poli maja tendencje do niepasowania i skrzypienia no chyba ze kupisz superpro za 3k:-P.

a jeździ ktoś na poliuretanach z gt4? http://allegro.pl/tuleje-wahacza-tylneg ... ml#thumb/2 jak to się sprawuje w stosunku do serii? jak z trwaloscia? lepiej zainwestować w poli niż w febest?

pozdr.
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: [IS300 SC] Tuleje zawieszenia

Post autor: lukas78 »

Zdecydowanie lepiej na poli niż na tanich zamiennikach z febestu czy innych badziewiach. Jeżdżę już jakiś czas na poli od gt4 w przednich bananach i jest ok. W przyszlym tygodniu zamawiam również z gt4 tuleje poli do tylnej zwrotnicy, bo oem pływające występują tylko razem ze zwrotnicą. Dam znać jak ze spasowaniem. Ale jestem w miarę spokojny bo kolega już jakiś czas is200 śmiga na nich i są ok.
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
boyar
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 16 mar 2015, o 23:58
Model Lexusa: IS 200 SC
Skąd:: Chrośle
Kontakt:

Re: [IS300 SC] Tuleje zawieszenia

Post autor: boyar »

też się zastanawiałem nad wymianą tylko że są problemy, a to nie pasuje, a to skrzypi a to jeszcze coś innego i się waham...
leszcz
Lex user
Posty: 35
Rejestracja: 5 paź 2016, o 14:30
Model Lexusa: IS300 SportCross
Skąd:: podlasie
Kontakt:

Re: [IS300 SC] Tuleje zawieszenia

Post autor: leszcz »

lukas78 pisze:Zdecydowanie lepiej na poli niż na tanich zamiennikach z febestu czy innych badziewiach. Jeżdżę już jakiś czas na poli od gt4 w przednich bananach i jest ok. W przyszlym tygodniu zamawiam również z gt4 tuleje poli do tylnej zwrotnicy, bo oem pływające występują tylko razem ze zwrotnicą. Dam znać jak ze spasowaniem. Ale jestem w miarę spokojny bo kolega już jakiś czas is200 śmiga na nich i są ok.

koniecznie daj znac :ok:

ma ktoś może zdjecie jak wygladaja te plywajace w wersji poli? tam tez zewnetrzna tuleja jest metalowa jak w oryginale?

pozdr.
rafiq2144
Lex user
Posty: 267
Rejestracja: 7 paź 2015, o 15:10
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Rybnik
Kontakt:

Re: [IS300 SC] Tuleje zawieszenia

Post autor: rafiq2144 »

Te, ktore ja mialem z gt4 nie mialy metalowej tulei zewnetrznej, tylko ta wewnetrzna.
leszcz
Lex user
Posty: 35
Rejestracja: 5 paź 2016, o 14:30
Model Lexusa: IS300 SportCross
Skąd:: podlasie
Kontakt:

Re: [IS300 SC] Tuleje zawieszenia

Post autor: leszcz »

rafiq2144 pisze:Te, ktore ja mialem z gt4 nie mialy metalowej tulei zewnetrznej, tylko ta wewnetrzna.
i to spelnia swoje zadanie? tuleja nie obraca się w gnieździe (zwrotnicy)?

pozdr.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości