Drgania lewarka lexus is 200

tomlex
Lex user
Posty: 72
Rejestracja: 13 sty 2015, o 22:00
Model Lexusa: is
Skąd:: wołomin
Kontakt:

Re: Drgania lewarka lexus is 200

Post autor: tomlex »

A możesz sprecyzować co się poprawiło po wymianie tej poduszki.
mikekot
Lex user
Posty: 22
Rejestracja: 10 kwie 2016, o 22:15
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Drgania lewarka lexus is 200

Post autor: mikekot »

Praktycznie znikneły wszelkie bujania auta, dokładnie mowiąc:
- szarpania (mam na mysli hustanie) auta przy zmianie biegów, zwlaszcza na niskich biegach. Nie ma potrzeby, delikatnego odpuszczania sprzegła zeby nie szarpało.
Identycznie miałem w Corolli E12 i mysłaem ze Toyota tak ma a tutaj takie mile zaskocznie :)
- analogicznie odpuszczenie gazu przy wysokich obrotach na niskich biegach, wszystko jest bardzo dobrze tlumione.

Powiem szczerze ze jestem bardzo pozytywnie zaskoczony efektem, jest lepszy niż oczekiwałem. Cieżko to opisac ale teraz czuje ze to wszystko jest sztywne ale nie z kamienia tylko bardzo dobrze tlumione. Zwłaszcza ze w innych Toyotach miałem dokladnie ten sam efekt hustania.

Osobiscie jestem dosyc mocno wyczulony na takie szarpania wiec jestem mega zadowolony. Jeszcze wymienie poduszki silnika bo ponad 10 letnia guma ma prawo sie zużyć mimo tego ze nie jest zerwana.

:hobby:
tomlex
Lex user
Posty: 72
Rejestracja: 13 sty 2015, o 22:00
Model Lexusa: is
Skąd:: wołomin
Kontakt:

Re: Drgania lewarka lexus is 200

Post autor: tomlex »

To ja też wymieniam. :klucz:
Awatar użytkownika
irongrzes
Lex user
Posty: 57
Rejestracja: 17 gru 2014, o 18:45
Model Lexusa: is200
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Re: Drgania lewarka lexus is 200

Post autor: irongrzes »

Ja u siebie wymieniłem skrzynie i sprzęgiełko i jest teraz :hobby:
Ale o poduszce nie pomyślałem bo szarpie dalej chociaż odrobine mniej. Myślałem że to wina skrzyni albo sprzęgła ale jednak widocznie nie
mikekot
Lex user
Posty: 22
Rejestracja: 10 kwie 2016, o 22:15
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Drgania lewarka lexus is 200

Post autor: mikekot »

Wibracje lewarka ustaly po wymianie skrzyni ?
A jak z silnikiem nie drży ?
Awatar użytkownika
irongrzes
Lex user
Posty: 57
Rejestracja: 17 gru 2014, o 18:45
Model Lexusa: is200
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Re: Drgania lewarka lexus is 200

Post autor: irongrzes »

Lewarkiem buja dalej coś pewnie niesie od silnika. Z silnikiem nie miałem problemów
mikekot
Lex user
Posty: 22
Rejestracja: 10 kwie 2016, o 22:15
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Drgania lewarka lexus is 200

Post autor: mikekot »

Witam

auto wróciło ze sprawdzenia luzów zaworowych i jest jak z fabryki. Jedyny pozytywa zabiegu to wymiana uszczelki pod pokrywą i swiecami (rozpadly sie po zdjeciu).
Jak telepalo tak telpie.

Czyli zostaja albo te chole*** cewki ewentualnie wtryskiwacza. Ale caly czas sklaniam sie w kierunku cewek.
Awatar użytkownika
bulikcbr
Lex user
Posty: 288
Rejestracja: 15 mar 2012, o 20:42
Model Lexusa: był IS 200 jest RX 400
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: Drgania lewarka lexus is 200

Post autor: bulikcbr »

Mogę polecić cewki Bremi u mnie 2 lata na gazie jadą i nic się nie dzieje gdzie Mobiletrony padły po miesiącu.Cena około 170 zł
rupert
Lex user
Posty: 113
Rejestracja: 25 lut 2016, o 12:06
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Drgania lewarka lexus is 200

Post autor: rupert »

mikekot pisze:200 zł poduszka skrzyni z rabatem w zaprzyjaznionym ASO z forum :)
Wymiana we Wrocławiu ciezko powiedziec bo robilem cale zawieszenie przód i kilka inny rzeczy a nie mam dokladniej rozpiski co za ile. Ale podejrzewam ze max 100zł bo nie jest to trudne jezeli ktos ma kanał to sam wymieni bez problemu

Dodam tylko ze na mojej strej poduszce nie było sladów uszkodzenia/zerwania. A odczucie po wymianie bardzoooo pozytywne - koszt tez nie jest duzy.
A możesz napisać kilka słów na czym polega wymiana? Na razie nie udało mi się znaleźć żadnych materiałów na ten temat w google.

Dzięki,
r.
pawel930806
Lex user
Posty: 58
Rejestracja: 5 sie 2016, o 20:21
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Drgania lewarka lexus is 200

Post autor: pawel930806 »

Szarpanie na 1 i 2 przy dodawaniu lub puszczaniu gazu ( jazda w korku) ale zdarza sie też przy zapięciu 6. Miałeś może takie objawy i wymiana poduszki / poduszek skrzyni załatwiła sprawe ? Prawda to że są dwie poduszki skrzyni?
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości