Znów to samo - drgania

Awatar użytkownika
Rybstonik
Lex user
Posty: 52
Rejestracja: 18 mar 2015, o 12:35
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Janówek Drugi
Kontakt:

Re: Znów to samo - drgania

Post autor: Rybstonik »

Obrazek

Tak wiec trzesie autem zapewne dlatego, ze prowadnica sie zablokowala i pokrzywila tarcze. Eh w nastepnym tyg. Kupie reperaturki i zobacze co i jak.
Awatar użytkownika
Rybstonik
Lex user
Posty: 52
Rejestracja: 18 mar 2015, o 12:35
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Janówek Drugi
Kontakt:

Re: Znów to samo - drgania

Post autor: Rybstonik »

Problem rozwiazałem poprzez wymiane... ale sworzni. Prawy miał niewielki luz, ale w pionowej płaszczyznie, co bezposrednio przenosiło się na kierownice.

Auto jedzie jak po sznurku. Swoją drogą bardzo czułe jest to zawieszenie:/

Drobne bicie przy hamowaniu zostało bo tarcze delikatnie krzywe, ale nie telepie już buda ani kierą. :hobby:
pabllok
Lex user
Posty: 53
Rejestracja: 1 paź 2013, o 23:51
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Znów to samo - drgania

Post autor: pabllok »

witam,

a które sworznie wymieniłeś górne czy dolne ? U mnie dokładnie to samo występuję co u Ciebie było.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Rybstonik
Lex user
Posty: 52
Rejestracja: 18 mar 2015, o 12:35
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Janówek Drugi
Kontakt:

Re: Znów to samo - drgania

Post autor: Rybstonik »

pabllok pisze:witam,

a które sworznie wymieniłeś górne czy dolne ? U mnie dokładnie to samo występuję co u Ciebie było.

Pozdrawiam

Dolne:) ale wiem teraz, ze nawet najmniejszy luz w zawiasie lexa i mamy jakieś drżenia i bicia :) precyzyjny układ jak szwajcarski zegarek. Jak będziesz wymieniał to weź odrazu z końcówkami drążków. Łatwiej wymienić :) :hobby:

Pzdr
Awatar użytkownika
jordi007
Lex Driver
Posty: 534
Rejestracja: 5 lip 2011, o 15:40
Model Lexusa: Gs 450h
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: Znów to samo - drgania

Post autor: jordi007 »

Witam
Podepne sie pod temat jak pozwolicie. Oczywiscie u mnie tez drgania.Ale na postoju i tylko jak osiagnie optymalne obroty. po dlugich obserwacjach zauwazyłem ze jak ma jeszcze jakies 700-800 obr .chodzi jak szwajcarki zegarek idealnie jak marzenie ale jak juz 650 z tego co wiem to własnie takie powinien miec juz wpada w delikatne drgania. Na saniu chodzi ok przepustnica wyczyszczona chodzi mi po głowie ktoras z cewek ale moge sie mylic i czy mozna jakos sprawdzic. swiece wygladaja bardzo dobrze maja jakies 25-30 tys. moze wtrysk nie wiem moze macie jakies propozycje
Jac
Lex user
Posty: 119
Rejestracja: 13 paź 2014, o 10:55
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Znów to samo - drgania

Post autor: Jac »

dwumas?
Awatar użytkownika
dzida
Lex Driver
Posty: 506
Rejestracja: 18 kwie 2015, o 14:13
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: Znów to samo - drgania

Post autor: dzida »

jam mam to samo (niezależnie czy się wciśnie pedał sprzęgła czy nie) i też raczej obstawiam dwumasę ale nie szarpie to po co ruszać
inna mniej prawdopodobna opcja to poduszka ale objaw typowy dla dwumasy
Awatar użytkownika
jordi007
Lex Driver
Posty: 534
Rejestracja: 5 lip 2011, o 15:40
Model Lexusa: Gs 450h
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: Znów to samo - drgania

Post autor: jordi007 »

no to mnie pocieszyliscie a jest jakis sposob sprawdzenie bez demontazu i zeby chociaz w 90% był pewny
Awatar użytkownika
dzida
Lex Driver
Posty: 506
Rejestracja: 18 kwie 2015, o 14:13
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: Znów to samo - drgania

Post autor: dzida »

szarpanie przy ruszaniu,
metaliczne stuki przy zapalaniu, gaszeniu i gwałtownym przyśpieszaniu z niskich obrotów,
wibracje na luzie

tylko tyle się da bez demontażu ale póki się normalnie rusza to zakładam, że da się zregenerować za 750zł
Awatar użytkownika
jordi007
Lex Driver
Posty: 534
Rejestracja: 5 lip 2011, o 15:40
Model Lexusa: Gs 450h
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: Znów to samo - drgania

Post autor: jordi007 »

szarpania niema, nie szarpie tylko lekkie szarpanie na luzie ale tez nie zawsze, jakis czas temu miałem bład drugiej sondy ale po kilku kasaciach przestał wyskakiwac a ktos pisał ze ona własnie ma znaczenie moze najpierw ja wymienie
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości