[IS200] Jakie klocki hamulcowe

Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [Lexus] Klocki hamulcowe by Biris

Post autor: Ralfx »

janasek pisze:Ralfx, ale Ty masz ABS niekatywny, większość z nas takiego testu nie zrobi... Klocki ebc redstuff są ok, ale czy warte takiej kasy?


Pozdro
Teraz na lato włączyłem go z powrotem. Opony bym skończył bez niego :D przy włączonym abs jest taka róznica że abs za mnie robi ;) Czy warte takiej kasy - zależy na ile cenisz sobie swoje bezpieczeństwo. To już każdy musi odpowiedzieć sobie na to pytanie sam. Każdy inaczej jeździ. Dla mnie dobre hamulce, zawieszenie i opony to podstawa więc warto, ale jak ktos wozi samochodem dzieci i porusza ma lekką noge to faktycznie wywalanie pieniedzy w błoto.
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [Lexus] Klocki hamulcowe by Biris

Post autor: tomekb »

Odgrzewam temat po 2,5 pol roku i ok 58000km klocki TRW zaczynają się kończyć tarcze są jeszcze ok. Zamierzam przetestować inne klocki tzn ferodo premier.Moje spostrzeżenia Trw są Klockami nadające się do jazdy do 160km/h, bardzo pylą. Polecam je do stosowania do jazdy na co dzień długo wytrzymały jak na auto z automatem. Przy ostrym hamowaniu (z 190km/h) twardnieją i tracą skuteczność do czasu ochłodzenia.
Polecacie jakieś inne klocki do 250PLN
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: [Lexus] Klocki hamulcowe by Biris

Post autor: maniek_ls400 »

Klocki, które pylą są dobre ponieważ się ścierają. Testowałem wspomniane TRW oraz Ferodo i te drugie pylą zdecydowanie bardziej, ale hamowanie jest na nich IMO lepsze.
Obchodź szerokim łukiem Kashiyamę itp wynalazki - te nie pylą nawet przez 100kkm i mają po tym przebiegu niewiele mniejszą grubość, ale .. tarcz nie ma :(
Ja kupiłem na allegro oryginały po 160PLN (w ASO są po 500) więc nawet nie szukałem zamienników.
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [Lexus] Klocki hamulcowe by Biris

Post autor: tomekb »

Kashyame juz miale przed trw to przez nie wymienilem tarcze zakowilem ferodo zobaczymy
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: [Lexus] Klocki hamulcowe by Biris

Post autor: Yarecki »

tomekb pisze:Kashyame juz miale przed trw to przez nie wymienilem tarcze zakowilem ferodo zobaczymy

TRW to śmieć przy ferodo premiere.
TRW może kiedyś było oki ale odkąd wyrobili sobie marke kładą najtańszy szmelc moim zdaniem w cenie dobrego klocka.
Zawsze piszczą i są twarde - ogólnie nie polecam.
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: [Lexus] Klocki hamulcowe by Biris

Post autor: LinkPL »

Jeśli chodzi o klocki kashiyama to mam i polecam ;) Hamulce są na prawdę dobre i klocki długo wytrzymują ... miałem założone z tyłu wymieniłem ostatnio z przebiegiem 90k km ;)

Mam też z przodu. Wymieniałem wtedy tarcze (300 szt - nie pamiętam firmy) + nowe klocki. Przebieg 70k km, tarczy ubyło po milimetrze z każdej strony ... niestety klocków też :D W tym tempie wytrzymają kolejne 200k km ;)

Hamulce są ok, więc Ja osobiście nie mam powodów do narzekań na te klocki, nie brudzą, nie robią wżerów na feldze ... czego chcieć więcej. Chyba że ktoś ma liche tarcze no to niech zakłada drewniane ferodo i będzie wymieniał co 30k km. Jak przy cenie 130 PLN to dla mnie są mega hitem. Do T4R też mam założone, ale jak ostatnio jeździłem to pewnie któryś tłoczek stanął i niestety nie wytrzymały więcej jak 30k km. Muszę tam zajrzeć ...

Pozdro
Link
How far We can go ...
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: [Lexus] Klocki hamulcowe by Biris

Post autor: Yarecki »

Ogólnie to jest tak.
Dziś kupujemy pod marką kashiyama dobry klocek a jutro zupełnie na odwrót, to samo z TRW pewnie itd - zależy od którego dostawy je mają a pewnie markują jedynie.
Ferodo jeśli mowa o czerwonych premier to jeszcze wtopy nie miałem bo są tez budżetowe klocki tej marki i może dlatego tu leżą różnice w opiniach.
Nie powiedziane że nie trafie na podróbę ferodo no to wtedy zmienię klocki i tyle.
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [Lexus] Klocki hamulcowe by Biris

Post autor: janasek »

LinkPL pisze:Jeśli chodzi o klocki kashiyama to mam i polecam ...
Strasznie piszczą, juz chyba z 3 razy je czyściłem, ciągle jak je zdejmuje sa zeszkliwione, na chwile czyszczenie pomaga. Na szczęscie dużo nim nie jeźdzę więc mam nadzieję że nie zjedzą tak szybko tarcz... jak będzie troche wolnej gotówki to wrzucę na tylnią oś coś innego...
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
andrej7
Lex Driver
Posty: 342
Rejestracja: 13 sty 2011, o 13:49
Model Lexusa: IS 200, GS430 MkIII
Skąd:: Tu i tam.
Kontakt:

Re: [Lexus] Klocki hamulcowe by Biris

Post autor: andrej7 »

janasek pisze:
LinkPL pisze:Jeśli chodzi o klocki kashiyama to mam i polecam ...
Strasznie piszczą, juz chyba z 3 razy je czyściłem, ciągle jak je zdejmuje sa zeszkliwione, na chwile czyszczenie pomaga. Na szczęscie dużo nim nie jeźdzę więc mam nadzieję że nie zjedzą tak szybko tarcz... jak będzie troche wolnej gotówki to wrzucę na tylnią oś coś innego...
Mam na juz drugi komplet kashiyamy u siebie, piszczal mi tylko tył ale po spiłowaniu krawędzi jest dobrze, pyliły dość mocno ale to kwestia wzoru felgi, na ori strasznie pył osiada na tej co teraz mam na lato ani trochę, śladu nie ma.
W poszukiwaniu mocy...
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [Lexus] Klocki hamulcowe by Biris

Post autor: janasek »

andrej7 pisze:
janasek pisze:
LinkPL pisze:Jeśli chodzi o klocki kashiyama to mam i polecam ...
Strasznie piszczą, juz chyba z 3 razy je czyściłem, ciągle jak je zdejmuje sa zeszkliwione, na chwile czyszczenie pomaga. Na szczęscie dużo nim nie jeźdzę więc mam nadzieję że nie zjedzą tak szybko tarcz... jak będzie troche wolnej gotówki to wrzucę na tylnią oś coś innego...
Mam na juz drugi komplet kashiyamy u siebie, piszczal mi tylko tył ale po spiłowaniu krawędzi jest dobrze, pyliły dość mocno ale to kwestia wzoru felgi, na ori strasznie pył osiada na tej co teraz mam na lato ani trochę, śladu nie ma.
Widzisz, felga była mocno ażurowa i to u mnie nic nie zmienia, krawędzie były spiłowane i nic...
Luxusem jadę... :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości