[IS 200]Tuleja Pływająca w tylnej Zwrotnicy by tomekb

Awatar użytkownika
dzida
Lex Driver
Posty: 506
Rejestracja: 18 kwie 2015, o 14:13
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: [IS 200]Tuleja Pływająca w tylnej Zwrotnicy by tomekb

Post autor: dzida »

W żadnym wypadku nie dawaj smaru na zewnątrz! Tylko w środku gdzie ta metalowa tulejka wchodzi. Dobrze dopasowana tuleja wchodzi bez żadnego smaru po wciśnięciu ręką...
Tuleja poli siedzi sztywno w wahaczu i ma się nie obracać. To materiał (poliuretan) pracuje/skręca się i jest to odpowiednikiem połączenia gumowego w standardowych tulejach.
Jak posmarujesz to się rusza w wahaczu i skrzypii stad te legendy o skrzypiących poliuretanach.

Ucz się na błędach.
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

[IS 200]Tuleja Pływająca w tylnej Zwrotnicy by tomekb

Post autor: Damian87 »

dzida pisze:W żadnym wypadku nie dawaj smaru na zewnątrz! Tylko w środku gdzie ta metalowa tulejka wchodzi. Dobrze dopasowana tuleja wchodzi bez żadnego smaru po wciśnięciu ręką...
Tuleja poli siedzi sztywno w wahaczu i ma się nie obracać. To materiał (poliuretan) pracuje/skręca się i jest to odpowiednikiem połączenia gumowego w standardowych tulejach.
Jak posmarujesz to się rusza w wahaczu i skrzypii stad te legendy o skrzypiących poliuretanach.

Ucz się na błędach.
Też właśnie dlatego pytałem bo też gdzieś czytałem to co właśnie napisałeś. Ze powodem skrzypienia poliuretanów jest smar który się z czasem wypłukuje i zaczyna wtedy skrzypiec. ..
lorak
Lex user
Posty: 87
Rejestracja: 3 gru 2014, o 12:17
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200]Tuleja Pływająca w tylnej Zwrotnicy by tomekb

Post autor: lorak »

Czy zostały Wam może stare tuleje po wymianie? jeśli tak, proszę o pw. Potrzebuję 2 szt. starych tulei
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

[IS 200]Tuleja Pływająca w tylnej Zwrotnicy by tomekb

Post autor: Damian87 »

Zapomniałem napisać ze tuleje wymienione i to one były powodem tego ze auto ściągał przy przyspieszaniu.
Dodatkowo odkryłem jakim magiem jest mechanik który pierwszy raz wymieniał u mnie ori te tuleje na febesty. Urwał śruby i tak zaczarował... na zdjęciu nowe które teraz kupiłem i te które on "stworzyl": :shock:

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [IS 200]Tuleja Pływająca w tylnej Zwrotnicy by tomekb

Post autor: gmiter »

Nakrętki uratowałeś czy tez kupowałeś?

Co do poli - u mnie mechanik nasmarował poliuretan na zewnątrz i nietstey skrzypi że ja piernicze. Co najlepsze w środku nie smarował pomiędzy poli a metalową tulejką.

W przyszłym tygodniu wyciągne sobie je, umyje i posmaruję w środku - kupiłem pół kilograma białego smaru do tulejek:)
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Damian87 »

Nakrętki też musiałem kupić bo mechanik co robil to wcześniej zwykle badziewie założył a z resztą do oryginalnych śrub są nakrętki z drobnym gwintem wiec nie znajdziesz ich w pierwszym lepszym sklepie.. a co za smar kupiłeś? Daj linka:)
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [IS 200]Tuleja Pływająca w tylnej Zwrotnicy by tomekb

Post autor: gmiter »

http://allegro.pl/cx80-smar-silikonowy- ... 33669.html

Polecam, używałem do wielu rzeczy, smaruje tym na bieżąco ekspres do kawy (smar siemensa to 60zł za 10g xD), do smarowania zawiasów, łączeń guma/metal itp itd.
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: [IS 200]Tuleja Pływająca w tylnej Zwrotnicy by tomekb

Post autor: endrju1 »

Bo z zewnątrz się poliuretanu nie smaruje, bo ma się w nim ruszać tuleja metalowa w środku, a nie cały poliuretan w otworze.
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [IS 200]Tuleja Pływająca w tylnej Zwrotnicy by tomekb

Post autor: gmiter »

Ja o tym wiem, zakładałem już w przeszłości poliuretan, niestety zapomniałem mechanikowi powiedzieć no i jak widać myślenie boli.
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [IS 200]Tuleja Pływająca w tylnej Zwrotnicy by tomekb

Post autor: blue »

No dobrze - przyznaję Wam racje. Przy pierwszej wymianie poliuretanów wydawało mi się, że mechanik smarował wszystko. Ostatnio, kiedy wymieniałem resztę tulei z tyłu smarował tylko wewnątrz i potwierdził że tak robił też przedtem. U mnie nic nie skrzypi, więc chyba jest prawidłowo.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości