[IS200] drgania/głosy po odpuszczeniu gazu

medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: [IS200] drgania/głosy po odpuszczeniu gazu

Post autor: medyss »

u mnie też są delikatne i zauważyłem że to przez luz na dyfrze... jeżeli auto jest na luzie da się obrócić wałem o kilka cm w lewo i w prawo! Jak włączę byle jaki bieg luz znika lecz jeżeli się chce to auto można pchnąć do tyłu i do przodu o kilka cm i w tym wypadku wał stoi w miejscu - trzyma go skrzynia a reszta luzów ukazuje się na dyfrze. Także najpierw sprawdź dyfer, od skrzyni nie mogą być wibracje - jedynie wibrować może dwumas ale jeżeli masz dobry to nie ma opcji że to skrzynia. Jedynie dyfer pozostaje ...
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

Odp: [IS200] drgania/głosy po odpuszczeniu gazu

Post autor: Damian87 »

medyss pisze:u mnie też są delikatne i zauważyłem że to przez luz na dyfrze... jeżeli auto jest na luzie da się obrócić wałem o kilka cm w lewo i w prawo! Jak włączę byle jaki bieg luz znika lecz jeżeli się chce to auto można pchnąć do tyłu i do przodu o kilka cm i w tym wypadku wał stoi w miejscu - trzyma go skrzynia a reszta luzów ukazuje się na dyfrze. Także najpierw sprawdź dyfer, od skrzyni nie mogą być wibracje - jedynie wibrować może dwumas ale jeżeli masz dobry to nie ma opcji że to skrzynia. Jedynie dyfer pozostaje ...
To dlaczego jak wcisne sprzęgło i wrzucę luz, wibracje ustają?
Sprawdzę jeszcze raz dokładnie jak to wygląda od strony dyferencjalu, a ewentualnie jak można skasować tam ten luz na moście?
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: [IS200] drgania/głosy po odpuszczeniu gazu

Post autor: medyss »

no też tak mam ale przy prędkościach 190-220 :P to może być połączone z dwumasą i tym luzem na dyfrze ale tak jak poprzednicy - to takie wróżenie z fusów. Napisałem Ci co u siebie zauważyłem i o ile czytałem to jedynie rozkręcenie dyfra i jakieś podkładki mogą jakoś skasować ten luz. No chyba że mocowania dyfra takie tuleje gumowe są wyrobione w sankach i to też będzie powodowało wibracje, chociaż u mnie to jest sztywno - sprawdź u siebie na kanale i poruszaj autem na włączonym biegu i na luzie i może coś zobaczysz ;)
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

Odp: [IS200] drgania/głosy po odpuszczeniu gazu

Post autor: Damian87 »

Medyss a u Ciebie jak pojawiają się drgania to załóżmy że odpuscisz gaz to co się dzieje? Jest lepiej czy gorzej?
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: [IS200] drgania/głosy po odpuszczeniu gazu

Post autor: medyss »

pojawiają się tak przy 180 km/h wzwyż, dodając czy pusczając gaz są dalej ale jak dam na luz to znika właśnie. W sumie nie jeżdżę takimi prędkościami często tylko raz na ruski rok to tam nie przeszkadza ale jednak zdążyłem zauważyć że takie coś jest.
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

Odp: [IS200] drgania/głosy po odpuszczeniu gazu

Post autor: Damian87 »

Już myślałem że znalazłem rozwiązanie:mrgreen: ale nie do końca.... Łączenie wału za podporą było przedstawione o 90° względem punktów fabrycznych, widocznie jak na jesień wymieniali mi sprzęgło to źle skrecili :/
Już zadowolony:D przestawilem to dzisiaj i od razu test na autostradę, jest lepiej bo wibruje trochę słabiej i przy wyższej prędkości.
Możliwe że jak kilka miesięcy jeździłem z przedstawionym wałem to wyważenie się pokićkało? Da się sprawdzić wywazenie wału na aucie?
Wcześniej czułem już wibracje na 4 biegu po odpuszczeniu gazu, teraz czuć że wibracje zaczynają sie tylko po wyrzuceniu szóstki...
Nie dodałem w sumie wcześniej ze takie lekkie wibracje na szóstce są już przy 90-100km/h( było tak przed tym jak ja przestawilem wał i jest teraz). I ogólnie jak wrzucę szóstkę nawet przy 70 to czuć ze jest inaczej niż na innych biegach...
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

Re: [IS200] drgania/głosy po odpuszczeniu gazu

Post autor: Damian87 »

troche desperadzkim sposobem ale zdiagnozowałem miejsce drgań, dziś zrobiłem test, postawiłem auto na kanale 2 lewarki i dupa do góry, kolega wrzuca szóstkę i przymał 160km/h nic innego nie ma drgań, ani wał, ani półosie tylko drży most :szok: tylko czemu? wszystkie gumy trzymające go są ok, może to być dla tego że jak jest tam torsen( czyli dużo zębatek) to jak ma mało oleju może być taki efekt? :scratch:
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: [IS200] drgania/głosy po odpuszczeniu gazu

Post autor: medyss »

mówiłem że dyfer :P ale nie myślałem że torsen drży... bo swój właśnie na torsena chciałem wymienić :P sprawdź tuleje na których siedzi
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Damian87 »

Da się wypiąć półoś bez rozpinania reszty zawieszenia?
Pytam, bo nie wiem czy w ogóle próbować...
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Damian87 »

Wymieniłem dyfer, ale to nic nie zmieniło, cały czas jest tak że drży/buczy coś po odpuszczeniu gazu.. przeważnie na 4 i 6 biegu. Dodam że w trakcie jak to się dzieje, gdy wcisne sprzęgło, ustaje to buczenie...

P.S Dyfer z LSD będzie chyba na sprzedaż bo nie widzi mi się znów je przekładać:/ jak coś pisać na priv.


Czy teraz jak mam otwarty dyferencjał mogę podnieść tylko jedno koło wrzucić chociażby 6 bieg i gaz? Nic się nie stanie?
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości