IS200 Manualna skrzynia biegów - opór przy wrzucaniu biegów

ODPOWIEDZ
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: IS200 Manualna skrzynia biegów - opór przy wrzucaniu bie

Post autor: medyss »

w moim wypadku to jakaś pomyłka, nie wiem na co liczyłem wierząc w to, że olej naprawi skrzynię :P wyje jak wyła, 2 jak zgrzytała tak dalej zgrzyta, zero poprawy, przejechane 500km więc już powinno coś się dziać... Może w zdrowej skrzyni to coś zdziała ale nie w zajechanej.
Keepmovin
Lex user
Posty: 244
Rejestracja: 24 paź 2012, o 02:18
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: IS200 Manualna skrzynia biegów - opór przy wrzucaniu bie

Post autor: Keepmovin »

Wymienilem u siebie olej na polecany redline MT-90 kiedy tez wymienialem sprzeglo na Exceedy, razem z dociskiem i lozyskiem.

Wrazenia? Przejechalem ok. 1000km od tego czasu, naprawde robi wrazenie. Biegi wchodza lzej, ale z przyjemnym "lapnieciem" przy wrzuceniu biegu, zero zgrzytania jak narazie. Wczesniej zdarzalo mi sie to przy wrzucaniu dwojki. Jezdzi sie bardzo przyzwoicie, tak samo jak przy wymianie sprzegla poprawilo sie "bujanie" dwumasy, szczegolnie przy przyspieszaniu od 0, jak i przy zmianie biegow na nizszych obrotach.

Kupilem w 2Brally pod Bielskiem, gdzie nie dosc ze maja ten olej na stanie i w nieznacznie nizszej cenie (nie jak Panowie w Warszawie, ktorych mowiac szczerze kiepsko wspominam, gdyz przerzucali mnie pomiedzy swoimi trzema sklepami, gdzie kazdy robil duze oczy i twierdzil ze to ten inny sklep ma ten olej - finalnie dowiedzialem sie, ze jest do sciagniecia w 7 dni, a na moje pytanie dlaczego na allegro widnial jako dostepny "natychmiast" dowiedzialem sie - "bo to na allegro" ale i tak bysmy sprowadzali)
Awatar użytkownika
Rzeznix
Lex user
Posty: 118
Rejestracja: 20 wrz 2017, o 20:56
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: IS200 Manualna skrzynia biegów - opór przy wrzucaniu bie

Post autor: Rzeznix »

Przedwczoraj kupiłem IS'a i przygotowuje się do wymiany płynów. Do skrzyni rozumiem, że najlepiej nada się ten Redline MT90, ale co z dyfrem? To samo? Warto płacić prawie 400zł za olej do przeniesienia napędu?
Dej mu na zimnym!
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: IS200 Manualna skrzynia biegów - opór przy wrzucaniu bie

Post autor: blue »

Do dyfra możesz spokojnie lać Amsoil 80W90.
Awatar użytkownika
Rzeznix
Lex user
Posty: 118
Rejestracja: 20 wrz 2017, o 20:56
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: IS200 Manualna skrzynia biegów - opór przy wrzucaniu bie

Post autor: Rzeznix »

Czyli do skrzyni bede potrzebował 3 butelki redline mt 90 i do dyfra 1 butelka amsoil 80w90? Mam torsena.
Dej mu na zimnym!
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: IS200 Manualna skrzynia biegów - opór przy wrzucaniu bie

Post autor: carinus »

Torsen niby wymagał innego oleju dedykowanego,jednak myślę że to powinno się tyczyć blokad płytkowych a nie mechanizmów na zębatkach.Niech ktoś potwierdzi.
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: IS200 Manualna skrzynia biegów - opór przy wrzucaniu bie

Post autor: blue »

Nasz Torsen wymaga teoretycznie 75W90, czyli tak samo jak skrzynia ale w ASO zalecają 80W90, co może nie jest takie głupie przy dobrej klasy oleju.
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

IS200 Manualna skrzynia biegów - opór przy wrzucaniu biegów

Post autor: Damian87 »

blue pisze:Nasz Torsen wymaga teoretycznie 75W90,
Skąd taka informacja? Manual podaje że do torsena olej o SAE 90
(Choć sam jak wymieniłem wlałem motula 75w90 z dodatkiem LS, później dopiero znalazłem to info..)
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: IS200 Manualna skrzynia biegów - opór przy wrzucaniu bie

Post autor: blue »

Owszem, manual podaje SAE90 ale takich olejów stricte jest bardzo mało. Samo ASO nie leje SAE90. W torsenie są proste tryby, więc 75W90 lub 80W90 też jest OK, byle na dobrej bazie. Akurat ja wlałem ostatnio syntetyczny Amsoil 80W90.

Aktualizacja: w zimie 80W90 jest za gęsty. Na zimnym oleju każdy zakręt jest bokiem, bo torsen się spina niepotrzebnie. Jednak powinien być 75W90.
Ostatnio zmieniony 16 sty 2018, o 20:42 przez blue, łącznie zmieniany 1 raz.
XYZ
Lex user
Posty: 199
Rejestracja: 31 gru 2014, o 11:51
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Opolskie
Kontakt:

Re: IS200 Manualna skrzynia biegów - opór przy wrzucaniu bie

Post autor: XYZ »

Widzę zażarta dyskusja się rozwinęła. Żeby wszystko było jasne daję link, do serwisówki.

http://lexus.solar3.eu/sds/sds476e/is30 ... soline.pdf
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości