GS mk.3 - wady i zalety z perspektywy 2 lat

waldi
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 8 sty 2016, o 11:26
Model Lexusa: IS 200/GS 430 III
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Re: GS mk.3 - wady i zalety z perspektywy 2 lat

Post autor: waldi »

Na suchym asfalcie ciągnie na dwa koła zawsze,na mokrym kontrolka mrugnie ze 2-3 razy. W moim alternatorze padło wszystko poza wirnikiem ;regulator napięcia,szczotki,komutator a potem się jeszcze okazało że mostek prostowniczy. Nie warto kombinować za 1200zł nowy denso z gwarancją. który jest szansa że też wytrzyma 220tkm. Nie dopisałem jeszcze że tylne amory też padły,te z regulacją twardości w ASO 800zł a na AutoDoc 600 ori Kayaba.
wuju
Lex user
Posty: 226
Rejestracja: 4 lip 2017, o 09:45
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Kozienice
Kontakt:

Re: GS mk.3 - wady i zalety z perspektywy 2 lat

Post autor: wuju »

Z miejsca z prostymi kołami to może i nie jest najgorzej. Ale skręcanie w boczną ulice z pedałem w podłogę prawie zawsze 1 koło dymi. Na wyłączonych kontrolach to pięknie widać. Chyba że masz szpere
Awatar użytkownika
DawGad
Lex Driver
Posty: 362
Rejestracja: 16 lis 2012, o 17:30
Model Lexusa: IS200 >> GS430 mkIII
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

GS mk.3 - wady i zalety z perspektywy 2 lat

Post autor: DawGad »

No właśnie myślałem że napiszesz że masz szpere...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Obrazek
waldi
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 8 sty 2016, o 11:26
Model Lexusa: IS 200/GS 430 III
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Re: GS mk.3 - wady i zalety z perspektywy 2 lat

Post autor: waldi »

Nic mi nie wiadomo na temat szpery. Chyba że w Germanni ktoś założył,prawdopodobnie mam ten system VDIM. Ktoś wie jak sprawdzić czy ten system jest zainstalowany ?Jak będę wymieniał olej w dyfrze to zerknę kamerką inspekcyjną,o ile będzie widać. W IS 200 mam LSD i tam czuć że działa szpera.W GSie jest inaczej.
sandr
Lex user
Posty: 250
Rejestracja: 11 paź 2010, o 20:41
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: DSW
Kontakt:

Re: GS mk.3 - wady i zalety z perspektywy 2 lat

Post autor: sandr »

Zakładasz konto w https://www.lexus-tech.eu. Wybierasz język (np. PL) później -> Naprawa -> Specyfikacja pojazdu -> podajesz VIN i... przeglądasz listę tego co tam w swoim autku posiadasz.
admus
Lex user
Posty: 31
Rejestracja: 19 sty 2020, o 23:55
Model Lexusa: GS 450H Mk3
Skąd:: Bonn
Kontakt:

Re: GS mk.3 - wady i zalety z perspektywy 2 lat

Post autor: admus »

To może parę groszy i z mojej strony. Co prawda nie użytkuję od dwóch lat, ale... faktycznie siedzisko odrobinę do bani. Do tego "skrzypienie" różnych elementów. Cisza w Gs450H uczula na wszelakie dźwięki, za powyższym skrzypieniem nie da się obejść obojętnie. Po prostu to spieprzyli. Na szczęście da się ogarnąć ten problem.
A z plusów :) hoho :)
Mnie np. pasuje manualne podgłaśnianie audio, bez odrywania łokcia z podłokietnika. Niby pierdoła, ale... Wiadomo przez kiere też można. Mimo wszystko dla mnie spory plusik. Kolejne plusy: moc i jej przeniesienie przy dość śmiesznym zużyciu paliwa. A to wszystko w opakowaniu, którego próżno szukać na naszych drogach. Indywidualny sprzęt, mało awaryjny, co czyni go tak szczególnym... widać po cenach!
Cisza, komfort, niezłe jebn..cie pod jaj..ami.
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk3 2005-2012”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości