Nie działa tempomat GS430 MK3

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DawGad
Lex Driver
Posty: 362
Rejestracja: 16 lis 2012, o 17:30
Model Lexusa: IS200 >> GS430 mkIII
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Nie działa tempomat GS430 MK3

Post autor: DawGad »

Witam. Nadal borykam się z problemem nie działającego od jakiegoś czasu tempomatu. Problem jest o tyle ciekawy że samochód nie posiada aktywnego tempomatu a komputer wywala błąd aktywnego tempomatu, po drodze pojawia się komunikat "radar redy", ikonka samochodu i takie tam. Jak już jadę i chcę załączyć tempomat to wyświetla komunikat "check cruise control" - tempomatu nie można załączyć. Może ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem. Czytałem na jakim zagranicznym forum że przyczyną może być ECM, u mnie był wymieniany. Próbowałem pozbyć się błędu odłączając klemy, nic to nie dało, tyle tylko że samochód nie chciał odpalić bo skasował się immo... i tak za każdym razem jak rozepną klemy... nie widzi kluczyków/pilotów...
Obrazek
Awatar użytkownika
DawGad
Lex Driver
Posty: 362
Rejestracja: 16 lis 2012, o 17:30
Model Lexusa: IS200 >> GS430 mkIII
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: Nie działa tempomat GS430 MK3

Post autor: DawGad »

Wznawiam temat, może się komuś przyda. Otóż po wizycie u Panów w AMO Serwis Katowice, dowiedziałem się że w moim GS430 na wyposażeniu był oryginalnie aktywny tempomat. Samochód widocznie miał jakąś stłuczkę i usuwając szkodę zmienili grill na zwykły z GS300 (bo okazuje się że każdy GS430 MK3 wychodził z aktywnym radarem) i pogrzebali w ECU tak że tempomat działał jako "zwykły". Aktualnie są dwa wyjścia, skompletować brakujące części i uruchomić aktywny tempomat lub znaleźć elektronika który uruchomi tempomat bez radaru jako"zwykły". Więc temat rozwojowy zobaczymy co wyjdzie.
Obrazek
fractal
Lex user
Posty: 47
Rejestracja: 29 lis 2015, o 19:35
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Iława
Kontakt:

Re: Nie działa tempomat GS430 MK3

Post autor: fractal »

Jakie błędy ci wyskakują?
Awatar użytkownika
szwed
Lex user
Posty: 59
Rejestracja: 2 maja 2016, o 19:45
Model Lexusa: RX 450h F
Skąd:: Skåne
Kontakt:

Re: Nie działa tempomat GS430 MK3

Post autor: szwed »

To chyba lepiej dołożyć trochę kasy i poszukać odpowiedni grill z radarkiem i będzie miodzio! :biggrin2:
fractal
Lex user
Posty: 47
Rejestracja: 29 lis 2015, o 19:35
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Iława
Kontakt:

Re: Nie działa tempomat GS430 MK3

Post autor: fractal »

Odpowiedni emblemat/logo musi być + radar. Miałem ten sam problem tylko mój emblemat był połamany.
Awatar użytkownika
szwed
Lex user
Posty: 59
Rejestracja: 2 maja 2016, o 19:45
Model Lexusa: RX 450h F
Skąd:: Skåne
Kontakt:

Re: Nie działa tempomat GS430 MK3

Post autor: szwed »

A czy ktoś wie jak sprawa się ma by dołożyć taki aktywny tempomat do modelu bez?! Da się czy raczej nie warto się bawić?! :klucz:
Awatar użytkownika
szwed
Lex user
Posty: 59
Rejestracja: 2 maja 2016, o 19:45
Model Lexusa: RX 450h F
Skąd:: Skåne
Kontakt:

Re: Nie działa tempomat GS430 MK3

Post autor: szwed »

wojtekS pisze:Poszukać się Wam nie chce :/

A tu cały wątek o moich eksperymentach:

viewtopic.php?f=38&t=15687
Podziękował!!! Poczytam co prawda ja do RXa ale myśle, ze to jedna cholerka. ;) :D
Awatar użytkownika
DawGad
Lex Driver
Posty: 362
Rejestracja: 16 lis 2012, o 17:30
Model Lexusa: IS200 >> GS430 mkIII
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: Nie działa tempomat GS430 MK3

Post autor: DawGad »

Jest cały wątek tak ja napisał wojtekS. Na tą chwilę chce żeby mi tempomat działał be z radaru, chcę też kompletować części i w przyszłości zrobić jak było w oryginale. Cena za sam znaczek jest bardzo wygórowana, muszę szukać...
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk3 2005-2012”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości