Skąd kupujecie bębny Vvti?

Locky
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 27 sty 2019, o 18:51
Model Lexusa: GS 450h
Skąd:: Olecko
Kontakt:

Skąd kupujecie bębny Vvti?

Post autor: Locky »

Witam jak w temacie potrzebuję kupić bębny vvti do mojego Lexusa Gs 450h z 2007r. Auto hałasuje przy rozruchu na zimnym i potrzebuję to uciszyć, naprawić.Niedługo stawiam auto na diagnozę i chcę namierzyć części żeby skrócić czas naprawy no i taka wiedza przyda się innym użytkownikom. Czytałem sporo na ten temat i chciałby zrobić wywiad czy ktoś kupował zamienniki gdzieś u nas, czy są dostępne chociaż w Usa? Może ktoś gdzieś namierzył i ma do sprzedania w Pl. Wyczytałem że ktoś naprawiał w Pl w ASO i zapłacił 3200zł a ktoś inny 11 tysi a inny 8 tysi.Straszna rozbieżność cen.Czy wymieniać trzeba wszystkie 4 bębny czy nie wszystkie się psują? Prosiłbym o podanie gdzie naprawialiście swoje silniki i ile zapłaciliście.Z góry dzięki i pozdrawiam
Marek82
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 22 sty 2018, o 15:44
Model Lexusa: GS300 mk3
Skąd:: Bielsk
Kontakt:

Re: Skąd kupujecie bębny Vvti?

Post autor: Marek82 »

a po co chcesz to naprawiać?
każde ASO mówi, żeby się nie przejmować, na prawdę przynajmniej te 8k jest warte tego?
Nemo 77
Lex Driver
Posty: 415
Rejestracja: 25 lis 2018, o 14:21
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: Skąd kupujecie bębny Vvti?

Post autor: Nemo 77 »

Jeśli to jest hałas tylko przy rozruchu przez sekundę,dwie to nie przejmuj się tym.Chyba,że masz wolne parę złoty :) Wiem,że to może wkurzać,ale uwierz mi,że znajomy z tym dźwiękiem przy rozruchu przejechał już coś koło 80000tyś km. więc może to potwierdza nieoficjalną opinię ASO.
Marek82
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 22 sty 2018, o 15:44
Model Lexusa: GS300 mk3
Skąd:: Bielsk
Kontakt:

Re: Skąd kupujecie bębny Vvti?

Post autor: Marek82 »

u mnie też to jest i mimo, że wkurza to jeżdżę już rok, Nemo77 faktycznie są chyba są max 2 sekundy, ale ten dźwięk trwa w mojej głowie jak pół godziny hehe :)
ale mam tańsze lekarstwo na to, jakiś mega sportowy wydech, żeby buczał przy odpaleniu :dirol: :biggrin2:
Locky
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 27 sty 2019, o 18:51
Model Lexusa: GS 450h
Skąd:: Olecko
Kontakt:

Re: Skąd kupujecie bębny Vvti?

Post autor: Locky »

Mózg staje przy pierwszym rozruchu. Normalnie wstyd czekam aż nikogo nie ma i dopiero odpalam. Faktycznie nie dłużej jak sekunda i wszystko jest ok jak drzwi są zamknięte, bo jak otwarte w garażu to masakra. Z tego co wiem to można gdzieś kupić nie aż tak drogo i trzeba to zrobić.Aso kroi kasę za wymianę i od razu wymienia łańcuch itd dlatego wychodzi 8 tysi. ja mam dobrego mechanika 100 metrów od domu i mówił że nie ma problemu sprawdzi który bęben i wymieni. Przy okazji wyjdzie w jakim stanie jest łańcuch, ile napinacza zostało, a jak będzie trzeba to się wymieni.
Kwestia tylko skąd tanio, ile to kosztuje i ile trzeba czekać na dostawę.
Marek82
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 22 sty 2018, o 15:44
Model Lexusa: GS300 mk3
Skąd:: Bielsk
Kontakt:

Re: Skąd kupujecie bębny Vvti?

Post autor: Marek82 »

wydaje mi się, że przy takiej wymianie, NALEŻY wymienić od razu łańcuch i wszystkie napinacze, dlatego, lepiej stare, oryginalne, ułożone wszystko do siebie dobrze, niż nowe podróbki tylko dlatego, że przez sekundę Ci wstyd jak odpalasz samochód hehe serio to aż taki wstyd? ja też się dziwnie czuje jak odpalasz fajne auto, a tu takie coś, ale bez przesady :)
cooper69
Lex user
Posty: 229
Rejestracja: 16 cze 2018, o 15:49
Model Lexusa: GS 300 Prestige LPG Prins 2008
Skąd:: 3City
Kontakt:

Re: Skąd kupujecie bębny Vvti?

Post autor: cooper69 »

Wstyd to jak mawiał mój dziadek z gówna twaróg kręcić... I się jeszcze do tego przyznawać.
Tu nie chodzi o oszczędności tylko robienie zgodnie z tzw. sztuką i technologią.
Na takie rzeczy trzeba być przygotowanym w 10-cio letnim aucie, a jak nie to według mnie i zgodnie ze zdrowym rozsądkiem nie kupuje się takiego auta.
Locky
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 27 sty 2019, o 18:51
Model Lexusa: GS 450h
Skąd:: Olecko
Kontakt:

Re: Skąd kupujecie bębny Vvti?

Post autor: Locky »

Panowie jak Wam nie przeszkadza to tak jeździjcie mi to przeszkadza i pytam skąd wziąć części, a nie czy jeździć czy naprawiać.Zapłacę ile będzie trzeba aby mieć spokój.Któregoś razu tak się rozszczelni że auto nie odpali i będzie po wszystkim.Rozumiem że bębny mają swoją zębatkę i wyciągnięty łańcuch chodzący po niej zużywa ją.Decyzja zapadnie po rozebraniu silnika, może ktoś już łańcuchy wymieniał. Auto ma 200tysi przelotu więc pewnie łańcuchy też się wymieni jak nikt tego wcześniej nie zrobił a jego stan będzie wykazywał zużycie.Części są dostępne tylko te bębny są drogie i pytam o jakieś tańsze rozwiązanie. Ceny w poszczególnych punktach ASO się różnią może będzie gdzieś taniej a może skądś znajdzie się zamiennik.

Niech piszą ludzie którzy wymienili i dadzą informację skąd wzięli (oryginał czy zamiennik) i za ile.
Locky
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 27 sty 2019, o 18:51
Model Lexusa: GS 450h
Skąd:: Olecko
Kontakt:

Re: Skąd kupujecie bębny Vvti?

Post autor: Locky »

Dzięki to już jest dobrze wychodzi że 280 dolarów szt mam rodzinę w USA więc może uda się sprowadzić bez cła. Muszę zrobić rewizję co potrzebne i zamówić.
Locky
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 27 sty 2019, o 18:51
Model Lexusa: GS 450h
Skąd:: Olecko
Kontakt:

Re: Skąd kupujecie bębny Vvti?

Post autor: Locky »

Dzięki :ok: Widziałem i tańsze po 80 dolców ale chyba od 2008r w górę.Trzeba rozebrać i sprawdzić co potrzebne i wtedy zamawiać. Do aso można podjechać zobaczyć co powiedzą i jakie ceny u nich.Ciekawe czy ktoś w pl nie sprowadza tych bębnów.Skoro to masowy problem większości użytkowników Lexów to może ktoś ma dostępne w przystępnych cenach. Albo sprowadza na zamówienie. Wtedy można zlecić zbiorowe zamówienie kilkanaście szt i będzie o wiele taniej bo koszta wysyłki będą mniejsze.Ja to i lampy potrzebuję bo słabo wyglądają i jedna mega mocno paruje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk3 2005-2012”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości