Skąd kupujecie bębny Vvti?

ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Skąd kupujecie bębny Vvti?

Post autor: ledziu »

Locky pisze:Obrażacie mnie jeden po drugim.
Nie wiem do kogo to napisałeś ale ja Cię nie obrażłem...
Locky pisze: mam zg 5.9 a tam wnętrze jest super.Prawdziwe skóry i fajny klimat.Wersja limitowana rok produkowana 15000szt z tym silnikiem a auto ma znikomy przebieg
Akurat zg jeździłem może kilka razy natomiast następnymi już sporo a wk bardzo dużo i miałem okazje jechać nim z zerowym przebiegiem dla mnie wnętrza tych aut są nieporozumieniem. Zresztą mam teraz na podwórku kolegi srt z przebiegiem pod 100k.km. i Tojkę LC120 z jej ceratowymi siedzeniami więc widzę różnicę. Do tego te auta czy to jest silverado czy ford f czy voyager wszystkie robione są na tą sama nutę nawet z tymi samymi przyciskami... i żeby nie było posiadałem silverado k3500, forda f350 a teraz mam mikrusa s10 :biggrin2:

Co do bębnów to temat jest prosty tylko Ty go ubrałeś w jakieś niesamowite story które trwa i trwa. Powinieneś jechać do mech. upewnić się które stukają i tyle. Potem masz ASO tojki i albo wchodzisz w temat ze zniżkami albo szukasz w usa. Tam są zamienniki od 150 do 200 $$$. Kupujesz i w opcji express za dopłatą 1 tydzień i masz je u siebie w opcji lajt 3tyg.

A tak maglujesz i maglujesz od lutego jak byłby to lot w kosmos gdzie tak naprawdę nie wiadomo o co Ci biega czy o to że przeraża Cię cena czy chcesz komuś opylić auto i nie inwestować w niego a co ktoś podłapał wcześniej.

Więc nie obrażaj się tylko działaj :klucz:
Locky
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 27 sty 2019, o 18:51
Model Lexusa: GS 450h
Skąd:: Olecko
Kontakt:

Re: Skąd kupujecie bębny Vvti?

Post autor: Locky »

To trwa tak długo bo temat został odpuszczony na ponad pół roku.Kupiłem Jeepa i zapomniałem o Lexusie. Rano trytnie i tyle teraz przed sprzedażą wróciłem do tematu i za tydzień auto będzie na warsztacie.Ogarnę to napiszę co było.
Locky
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 27 sty 2019, o 18:51
Model Lexusa: GS 450h
Skąd:: Olecko
Kontakt:

Skąd kupujecie bębny Vvti?

Post autor: Locky »

Auto gotowe. Okazało się że jeden bęben vvti na wałku ssącym miał luz no i przy okazji poszedł do wymiany kompletny rozrząd. Dwa łańcuchy były mocno wyciągnięte. W serwisie powiedzieli że w tych silnikach rozrząd wymienia się co max 200tys km. U mnie jest 208tys i na napinaczu zostały tylko dwa ząbki i by był na maksa wyciągnięty. Do wymiany poszło 3 łańcuchy, ślizgi, napinacz, jeden bęben vvti na wałku ssącym, pompa wody, komplet uszczelek, pasek i rolki osprzętu, olej w silniku z filtrem, płyn chłodniczy i coś tam jeszcze, praktycznie wszystkio bo jak już rozebrane to trzeba zrobić. Cena niestety 5800zł z robotą ale już na kilka lat temat będzie zamknięty.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
Nemo 77
Lex Driver
Posty: 415
Rejestracja: 25 lis 2018, o 14:21
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: Skąd kupujecie bębny Vvti?

Post autor: Nemo 77 »

Z ciekawości...,najpierw rozebrałeś i zdiagnozowałeś o który wałek chodzi czy zamawiałeś w ciemno? Gdzie kupiłeś bęben i za ile? Tak na przyszłość dla innych.
DaSt
Lex user
Posty: 165
Rejestracja: 26 maja 2019, o 20:55
Model Lexusa: RX 300
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Skąd kupujecie bębny Vvti?

Post autor: DaSt »

Locky pisze:Auto gotowe. Okazało się że jeden bęben vvti na wałku ssącym miał luz no i przy okazji poszedł do wymiany kompletny rozrząd. Dwa łańcuchy były mocno wyciągnięte. W serwisie powiedzieli że w tych silnikach rozrząd wymienia się co max 200tys km. U mnie jest 208tys i na napinaczu zostały tylko dwa ząbki i by był na maksa wyciągnięty. Do wymiany poszło 3 łańcuchy, ślizgi, napinacz, jeden bęben vvti na wałku ssącym, pompa wody, komplet uszczelek, pasek i rolki osprzętu, olej w silniku z filtrem, płyn chłodniczy i coś tam jeszcze, praktycznie wszystkio bo jak już rozebrane to trzeba zrobić. Cena niestety 5800zł z robotą ale już na kilka lat temat będzie zamknięty.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
Miałeś jakiś mega rabat na części czy zamienniki zamontowano?
Ostatnio robiąc wycenę kompletu rozrządu do GS 450h z wszystkimi możliwymi kołami napinaczami slizgami prowadnicami uszczelnieniami to w ASO ponad 10 tysi same graty wyszły (detal brutal serwis )! Co ważne jeśli występowały części w markowym zamienniku to oczywiście uwzględniłem takie zamiast oryginału aby zminimalizować koszt .
Nemo 77
Lex Driver
Posty: 415
Rejestracja: 25 lis 2018, o 14:21
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: Skąd kupujecie bębny Vvti?

Post autor: Nemo 77 »

Też mnie zaskoczyła cena.
Locky
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 27 sty 2019, o 18:51
Model Lexusa: GS 450h
Skąd:: Olecko
Kontakt:

Re: Skąd kupujecie bębny Vvti?

Post autor: Locky »

W aso Kraków zamawiałem części, przesłali do Toyoty w Ełku.Kół nie wymieniałem z tego co wiem to co druga wymiana łańcucha idzie z kołami.Pompa wody jest z zamiennika i paski do napędu osprzętu z rolkami, filtry itd. Łańcuchy , napinacz, ślizgi, uszczelki, 1 bęben vvti i nie wiem dokładnie co tam jeszcze, zamawiał z Aso Zapłaciłem w Aso coś koło 3000zł reszta poza Aso i robocizna.Na dniach ma mi dać kwity to zobaczę co za ile, na razie testuję auto.Rano jest błoga cisza, w ogóle nie słychać rozruchu z zamkniętego auta, a jak otworzę drzwi posłuchać co tam się dzieje to jest uśmiech na twarzy bo odpala lepiej zimny jak wcześniej ciepły. Obserwuję wycieków bo tu prawie cały silnik był rozebrany ale na razie suchutko.Zrobiłem zdjęcie rozebranego silnika ale nie dałem rady tu dodać i zwątpiłem.
DaSt
Lex user
Posty: 165
Rejestracja: 26 maja 2019, o 20:55
Model Lexusa: RX 300
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Skąd kupujecie bębny Vvti?

Post autor: DaSt »

Z ciekawości jutro zerknę na maila z ASO bo bardzo duża różnica w cenie. Ciekawe z czego wynika? Nawet jeśli tylko jedno kolo zmiennych faz rozrządu było wymienione .
_chris_
Lex user
Posty: 79
Rejestracja: 11 wrz 2015, o 20:08
Model Lexusa: GS 450h
Skąd:: PL_
Kontakt:

Re: Skąd kupujecie bębny Vvti?

Post autor: _chris_ »

Locky pisze:Zrobiłem zdjęcie rozebranego silnika ale nie dałem rady tu dodać i zwątpiłem.
mozesz wrzucic na zewnetrzny serwer np https://www.fotosik.pl i tu podaj linki
Locky
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 27 sty 2019, o 18:51
Model Lexusa: GS 450h
Skąd:: Olecko
Kontakt:

Re: Skąd kupujecie bębny Vvti?

Post autor: Locky »

Z tego co wiem to koła zębate kosztują 3000zł to już jest sporo a nie ma potrzeby wymieniać przy pierwszej zmianie łańcuchów. Robota w Aso 3000zł.Części nie są takie drogie, uszczelki też tylko sporo tego jest i się nazbierało. Mechanik decydował co wymieniać a co nie i sporo części jest z zamienników. Ma też rabaty na części bo sporo zamawia. Mechanik to mój kumpel ma warsztat po sąsiedzku i nie skroił mnie mocno za robotę. Po zdjęciu pokryw powiedział żebym szykował się co najmniej 5000zł na części bo rozrząd jest do wymiany i jeden bęben vvti. A przy okazji jeszcze paski osprzętu wymienił i rolki, przejrzał też całe auto i teraz mam już spokój na jakiś czas.Auto chodzi jak należy nic nie cieknie inna praca silnika jakby szybciej moc się pojawiała.
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk3 2005-2012”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość