Wibracje w czasie jazdy

ODPOWIEDZ
panPrzemek
Lex user
Posty: 145
Rejestracja: 19 lis 2017, o 23:08
Model Lexusa: Gs450h
Skąd:: Jarosław
Kontakt:

Wibracje w czasie jazdy

Post autor: panPrzemek »

Witam, podczas rozpoczynania jazdy, po odpaleniu samochodu i wyjechania z podwórka podczas początkowej fazy jazdy przy prędkości około 30 km/h odczuwam dziwne wibracje tak jakby koła biły, porównywalne do dławienia się silnika na niskich obrotach, jak w samochodach ze skrzynia manualna, tylko, że te wibracje są mniejsze wiadomo ale odczuwalne.. Fakt, kół po zimie nie wyważałem, założyłam prosto z garażu, no ale przecież gdyby to były koła to one biły by przy większej prędkości a nie podczas toczenia się, tak mi się wydaje. Ciężko to odczuć, ale po przejechaniu kilku kilometrów, nagrzaniu silnika już to nie występuje (bynajmniej nie tak odczuwalnie)
Ktoś coś?
Awatar użytkownika
Dawid250286
Lex user
Posty: 71
Rejestracja: 11 lut 2014, o 17:30
Model Lexusa: Gs 450h
Skąd:: Kawęczyn
Kontakt:

Re: Wibracje w czasie jazdy

Post autor: Dawid250286 »

Witaj od pewnego czasu też zauważyłem u siebie że moje auto zaczęło delikatnie wibrowac też myślałem że to koła i zrobiłem wyważanie kół metodą hunter które za wiele nie pomogło więc wybrałem się do lexusa gdzie oczywiście nic nie znaleźli, na dodatek od kilku dni zaczęło coś pukać jak auto wyłapie jakąś większą nierówność podejrzewam poduszkę silnika bo przy odpaleniu potrafi czasami dość mocno rzucić autem i podczas jazdy też czuć gdy silnik się odpala więc czeka mnie kolejna wizyta w lexusie aby to sprawdzili i mam nadzieję naprawili.
panPrzemek
Lex user
Posty: 145
Rejestracja: 19 lis 2017, o 23:08
Model Lexusa: Gs450h
Skąd:: Jarosław
Kontakt:

Re: Wibracje w czasie jazdy

Post autor: panPrzemek »

Też pomyślałem o poduszce i u mnie też czasami przy odpalaniu walnie samochodem, do tego przy wrzuceniu biegu tak samo
Dodam że na nierównościach strasznie coś stuka w przednim lewym zawieszeniu, stawialem na amora, dźwięk jest specyficzny właśnie jakby coś dobijalo, tak jak amor czy poduszka. Może to faktycznie sprowadza się do jednego i jest to wina poduszki?
panPrzemek
Lex user
Posty: 145
Rejestracja: 19 lis 2017, o 23:08
Model Lexusa: Gs450h
Skąd:: Jarosław
Kontakt:

Re: Wibracje w czasie jazdy

Post autor: panPrzemek »

Nikt nic? Nikt nie wyrazi opinii?
KamilSTI
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 25 paź 2018, o 22:01
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Piła
Kontakt:

Re: Wibracje w czasie jazdy

Post autor: KamilSTI »

panPrzemek pisze:Nikt nic? Nikt nie wyrazi opinii?
Poradziłeś sobie z tym może ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk3 2005-2012”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości