Tłumiki końcowe GS 450h

Awatar użytkownika
Phil
Lex user
Posty: 139
Rejestracja: 13 paź 2010, o 22:29
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warsaw
Kontakt:

Re: Tłumiki końcowe GS 450h

Post autor: Phil »

Jest to jednak lipa żeby w takim aucie zżerało tłumiki tak szybko.. Ja na razie załatałem, jak się posypie pewnie kupię te polskie zamienniki, szkoda kasy na oryginały.
Awatar użytkownika
Thorgal1
Moderator
Posty: 785
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:14
Model Lexusa: GS300 mkII '02 / GS450H mkIII '12.09
Skąd:: Śląsk, Chelsea
Lokalizacja: Śląsk Chelsea
Kontakt:

Re: Tłumiki końcowe GS 450h

Post autor: Thorgal1 »

też już jestem po łataniu - oba - nieco ponad 170tyś km
trzeba będzie niedługo coś pomyśleć
Obrazek

http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=86&t=8457

steam: aegirsson1, https://www.facebook.com/InsomniaSystem/
Awatar użytkownika
MateoM
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 5 sty 2016, o 10:49
Model Lexusa: GS450H
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Tłumiki końcowe GS 450h

Post autor: MateoM »

U mnie decyzja była prosta, pacjent nie nadawał się już do leczenia i trzeba było operować :)

Tłumiki były naprawiane już wielokrotnie, gdzie się nie dotknęło to coś odpadało. Nie wiem o co chodzi, ale zakład naprawy tłumików, w którym gościłem już kolejny raz stwierdził że takie rzeczy nie powinny się dziać w 11 letnim samochodzie.

Końcowe tłumiki kupione w Peśla, łącznie wyszło 490 zł za oba z przesyłką - myślę że cena bardzo uczciwa. Jak coś to zamawiajcie bezpośrednio za pobraniem, a nie przez Allegro bo tak to jeszcze muszą sobie liczyć za prowizję. Cała reszta została wyspawana od nowa, ale nie z nierdzewki - więcej niż 5 lat auto ze mną nie będzie, a różnica była 500 zł do 2000 zł za środkowe tłumiki z kwasówki. Myślę, że te zrobione przez zakład i tak wytrzymają więcej niż oryginały...

Kilka zdjęć w załączniku, stare wydechy były tak skorodowane, że wystarczyło puknąć młotkiem, a całość się posypała do środka, tragedia. Teraz jest cichutko, nic nie słychać wydechu - tylko silnik, na zewnątrz stojąc za autem też jest bardzo cicho.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

a to Peśla, jeszcze w paczce

Obrazek

Środkowe tłumiki trzeba było robić na wymiar, bo zamienników nie ma - Peśla też nie ma. Aha i całość wyszła chyba 1/5 czy 1/8 ceny za oryginalne części. Foty już na aucie zrobię później jak będzie jasno i ładna pogoda :)
gliszek
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 12 lip 2017, o 11:35
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: małopolska
Kontakt:

Re: Tłumiki końcowe GS 450h

Post autor: gliszek »

Odgrzeje temat
Kupiłem te z allegro i miałem chyba dużego pecha. Tłumiki to zwykłe standardowe wydechy niby przystosowane do Lexusa. W moim wypadku nie pasowały i gość dopasowywał mi je kilka godzin. Praktycznie zrobił tam wszystko od nowa. To samo można zrobić kupując zwykłe wydechy i końcówki. Wyjdzie jeszcze taniej
Awatar użytkownika
kliMati
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 31 gru 2015, o 17:34
Model Lexusa: LS400
Skąd:: 2Bi
Kontakt:

Re: Tłumiki końcowe GS 450h

Post autor: kliMati »

gliszek pisze:Odgrzeje temat
Kupiłem te z allegro i miałem chyba dużego pecha. Tłumiki to zwykłe standardowe wydechy niby przystosowane do Lexusa. W moim wypadku nie pasowały i gość dopasowywał mi je kilka godzin. Praktycznie zrobił tam wszystko od nowa. To samo można zrobić kupując zwykłe wydechy i końcówki. Wyjdzie jeszcze taniej
Piszesz o Peśli?

Ja zdecydowałem się na Peślę i jest cicho. Dopasowanie niestety nie było idealne, jeden z tłumików ma mocowania przyspawane zbyt nisko i przez do końcówka rury wydechowej dobija do zderzaka. Oryginalne pewnie nie mają tego problemu, są poza tym sprzedawane jako jedna część wraz z rurami i trójnikiem, ale cena 4,5x wyższa
madam
Lex user
Posty: 47
Rejestracja: 17 cze 2018, o 14:14
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Kobyłka
Kontakt:

Re: Tłumiki końcowe GS 450h

Post autor: madam »

MateoM pisze:U mnie decyzja była prosta, pacjent nie nadawał się już do leczenia i trzeba było operować :)

Tłumiki były naprawiane już wielokrotnie, gdzie się nie dotknęło to coś odpadało. Nie wiem o co chodzi, ale zakład naprawy tłumików, w którym gościłem już kolejny raz stwierdził że takie rzeczy nie powinny się dziać w 11 letnim samochodzie.

Końcowe tłumiki kupione w Peśla, łącznie wyszło 490 zł za oba z przesyłką - myślę że cena bardzo uczciwa. Jak coś to zamawiajcie bezpośrednio za pobraniem, a nie przez Allegro bo tak to jeszcze muszą sobie liczyć za prowizję. Cała reszta została wyspawana od nowa, ale nie z nierdzewki - więcej niż 5 lat auto ze mną nie będzie, a różnica była 500 zł do 2000 zł za środkowe tłumiki z kwasówki. Myślę, że te zrobione przez zakład i tak wytrzymają więcej niż oryginały...

Kilka zdjęć w załączniku, stare wydechy były tak skorodowane, że wystarczyło puknąć młotkiem, a całość się posypała do środka, tragedia. Teraz jest cichutko, nic nie słychać wydechu - tylko silnik, na zewnątrz stojąc za autem też jest bardzo cicho.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

a to Peśla, jeszcze w paczce

Obrazek

Środkowe tłumiki trzeba było robić na wymiar, bo zamienników nie ma - Peśla też nie ma. Aha i całość wyszła chyba 1/5 czy 1/8 ceny za oryginalne części. Foty już na aucie zrobię później jak będzie jasno i ładna pogoda :)

Po jakim przebiegu miałeś tłumiki w takim stanie ? Byłem dziś u tłumikarza w związku z buczeniem jakie się pogłębia przy przyspieszaniu między 2 a 2,5 ty obrotów. Mam przebieg 166 tys km. Fachman stwierdził że lewy tłumik jest spruchniały od góry a prawy ma już dziurkę od spodu (nawet woda z niej kapała jak się popukało). Zdecydowałem się na zestaw od Peśli, zobaczymy jak to wyjdzie. Dzwoniłem dziś do niego, wygląda na to że wie co mówi i co oferuje.
madam
Lex user
Posty: 47
Rejestracja: 17 cze 2018, o 14:14
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Kobyłka
Kontakt:

Re: Tłumiki końcowe GS 450h

Post autor: madam »

W moim GS-ie tłumiki już wymienione na zestaw od Peśli. W aucie w końcu nastąpiła cisza :) .
Nestety, pewną wadą tłumików od Peśli jest to że nie pasują one idealnie jak oryginały, trzeba trochę przerobić cały układ. U mnie dwóch tłumikarzy zajmowało się wymianą i trochę im to zajęło aby wszystko ładnie zgrać . Prawy tłumik skracali na rurze dolotowej, obniżali wieszaki, rurki wylotowe obniżali też na gorąco.
Natomiast zdemontowane oryginały mają standardowo dziury od góry, ale ogólnie są mniejsze niż u MateoM w środku wszystko trzyma się kupy , rura Y jest jeszcze w dobrym stanie , w sumie to nadają się do naprawy. Jakby ktoś był zainteresowany, mogę odsprzedać. Zaletą tego rozwiązania jest to że po załataniu dziur trzeba tylko wykonać jeden spaw i można zakładać bez obawy że nie będzie pasować.
Awatar użytkownika
Thorgal1
Moderator
Posty: 785
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:14
Model Lexusa: GS300 mkII '02 / GS450H mkIII '12.09
Skąd:: Śląsk, Chelsea
Lokalizacja: Śląsk Chelsea
Kontakt:

Re: Tłumiki końcowe GS 450h

Post autor: Thorgal1 »

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

wymienione na nowe - po problemie - przeżyje auto :)
dodatkowo przepustnice otwierane na pilot - fajnie się drze po mieście :)
Obrazek

http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=86&t=8457

steam: aegirsson1, https://www.facebook.com/InsomniaSystem/
wuju
Lex user
Posty: 226
Rejestracja: 4 lip 2017, o 09:45
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Kozienice
Kontakt:

Re: Tłumiki końcowe GS 450h

Post autor: wuju »

Pochwal sie ile taki wydech? Strasznie cicha ta moja 430
rho
Nowy lex user
Posty: 17
Rejestracja: 23 maja 2015, o 16:05
Model Lexusa: GS450H MkIII
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Tłumiki końcowe GS 450h

Post autor: rho »

Thorgal1 pisze:Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

wymienione na nowe - po problemie - przeżyje auto :)
dodatkowo przepustnice otwierane na pilot - fajnie się drze po mieście :)
Odgrzebie i podepne sie z pytaniem. Rowniez mam problem z jednym dziurawym tlumikiem. Jaki koszt calosci w MGM z przepustnica? I jaki czas oczekiwania?
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk3 2005-2012”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości